Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Naprosto klasická stalloneovka s hodně netradičními erotickými scénami, no ale proč ne, když oba dva hlavní hrdinové mají hezká těla. Stalloneovi role sedne, jako machr na výbušnini je uvěřitelný a také touha po pomstě Šárky Kamenné je logická. Dále zde tradičně exceluje záporácky nadaný Eric Roberts a James Woods si roli parchanta užil s velkým nadhledem. Podařená to věcička tento snímek.(1.4.2007)

Jeden z dalších nezapomenutelných filmů se Slyem.Kde jako specialista na výbušniny ničí všechny padouchy, které mu označí půvabná Sharon Stone.Zde mi zase trásají nervy ti, kteří udělili Stallonovi a Sharon zlaté maliny.Toto předávání zlatých malin bych nejradši úplně zrušil, dělá to akorát špatný obrázek u herců, jejichž filmy vydělávají miliony!U mně 75% ;)(23.6.2012)

• kingik

Nevím, kdo dostal tehdy ten šílený nápad vecpat Stoneovou a Stallona do jednoho filmu a myslel si, že to bude fungovat. Samozřejmě, že se tak nestalo. Film nefunguje ani v akční, ani v erotické rovině. Režii si ke vší smůle vzal na starost bývalý filmový kritik a neumětel Luis Llosa a výsledkem je hotová blamáž. Do očí bijící zadní projekce v rádoby strhujících akčních scénách, prkenné výkony herců-čestnou výjimkou je James Woods, který to jediný svým herectvím zachránil a Stoneová sice předvedla jeden ze svých nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, ale co se týče vizáže, tak nezklamala. Jinak je Specialista slušný trapas. 40%(12.2.2009)

Pre všetkých, ktorí ohŕňajú nos, pripomínam, že ŠPECIALISTA bol v roku 1995 2. najnavštevovanejším filmom v českých kinách ! Osobne sa tomu vôbec nečudujem. Ľutujem, že som ho ako zasran nemohol vidieť na plátne. Asi by som uletel. V telke mi však neušiel desiatky krát a nikdy nezabudnem na tú horúcu floridskú atmosféru, na to, že je to Stalloneho posledný film v tej nečakanej fantastickej sérií rokov 1989, 1993 a 1994, na DOKONALÉHO Jamesa Woodsa a skvele sekundujúcich Steigera a Robertsa, že ma tu Sharon Stone vzrušovala viac než v ZÁKLADNOM INŠTINKTE, ani na tú parádnu pieseň zo záverečných titulkov, ktorú som si potom vždy pospevoval ešte niekoľko dní. Ojoj, kdeže, ŠPECIALISTU mám naozaj rád, ďaleko viac než takisto dobré pyrotechnické trháky ZDESENIE a ŽIVÁ ROZBUŠKA.(7.3.2012)

Tenhle typ Stallonových filmů se musí brát trochu s nadsázkou, nejsou to prostě jeho nejlepší filmy. Sly asi neměl moc co na práci, tak natáčel. Tohle je taky průměr, nemůžu hodnotit líp, i když Stallone se řadí mé oblíbené herce. Scénář filmu není nic závratného a děj filmu je prostý a jednoduchý, člověk u toho nemusí moc přemejšlet. Další Stallonovo Béčkovej film.:) 50%(11.1.2008)

• - Okrem najznámejšieho floridského mesta - Miami, sa filmovalo aj v ďalšom americkom štáte, a to Tennessee. (MikaelSVK)

• - Sylvester Stallone (Ray Quick) požadoval vystřižení některých scén s Jamesem Woodsem. Obával se, že by si Woods ukradl film ukradl pro sebe, protože je lepší herec. (DEXTER099)

• - Eric Roberts (Tomas Leon) je jen o dva roky roky starší než Sharon Stone (May Munro), a přitom jí měl jako dítěti zabít rodiče. (DEXTER099)