Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Ray Quick je "Špecialista" na trhaviny, výbušné systémy a bomby. Dokáže riadenou explóziou roztrhať na kusy hoci jaký cieľ. Jeho služby si prenajme atraktívna kráska May Munroo, ktorá dlhé roky spriadala pomstu za svojich zavraždených rodičov. SS + SS. Sylvester Stallone plus Sharon Stoneová. Dve veľké hollywoodske hviezdy devädesiatých rokov spolu v akčnom thrillery. Pre každého z nich jedna malá hviezdička a ešte jedna za pomerne odvážnu milostnú scénu. Takže, za tri. ***(16.11.2010)

"Italský hřebec" v plné své síle. Dobrý scénář i režie. Jen mohlo být v tomto filmu více akce protože se příběh odvíjí na můj vkus docela pomalu. Nádherná Sharon Stone opět ukázala co všechno skrývá pod šaty. Eric Roberts jako syn mafiána ukázal asi ve své nejlepší roli. Není toho moc co vytknout, snad až na ten pomalý děj. 65%(4.2.2012)

• sud

Jeden z těch slabších Stalloneho filmů. Chvílemi sice docela slušná akce, výbuchy a nápady, chvílemi zase nuda. Všechno ubíjí nekvalitní režie. Sylvester Stallone se tu moc nepředvedl, tímto filmem se nastartoval k úpadku. I ostatní herecké výkony nejsou nic převratného, až na jeden. Na Jamese Woodse. Ten si svou roli záporáka vychutnal. Sharon Stone je kočka, ale zde nijak (myslím herecky) nezazářila. Nic extra dílo, ale když není co dělat, dá se na to koukat.(7.1.2006)

Od Základního instinktu se pro mě stala v mládí Sharon Stone múzou číslo jedna. A i tady se na ní pěkně dívalo. Hlavní prim zde však hrál Sylvester Stallone, jak by tomu samozřejmě mohlo být jinak a spousta výbuchů. Člověk sice u některých situací jen nevěřícně kroutil hlavou, ale že by se u toho nudil. To sakra ne. Atmosféru to mělo jakžtakž dobrou, Eric Roberts byl správný slizoun a ani po akční stránce to nebylo vyloženě zlé. Takový průměrný akční thriller / drama.(8.4.2018)

• honajz

V tom filmu jde skutečně o houno a Stallone a Stone předvádějí jen určité pózy a tanečky, Stone teda hlavně své kozy a tělo, ale mně i přes svou pomalost film dostal svou atmosférou, skoro rozjímavou, ne nepodobnou jednomu z posledních Seagalových filmů Attrition. Ta pomalost je zde ale často na škodu, protože akce se nedostává, ta rozjímavá atmosféra je jen v první polovině filmu, takže je to nakonec celé žel nevyvážené. A navíc mi Sharon Stone jako kočka moc nepřijde.(2.4.2020)

• - Sylvester Stallone (Ray Quick) požadoval vystřižení některých scén s Jamesem Woodsem. Obával se, že by si Woods ukradl film ukradl pro sebe, protože je lepší herec. (DEXTER099)

• - Scéna, ve které Thomas (Eric Roberts) hrozí Rayovi (Sylvester Stallone) nožem, byla napsána na poslední chvíli,aby se Stallone mohl v jedné scéně střetnout s Ericem Robertsem. (DEXTER099)

• - Steven Seagal dostal nabídku, aby film režíroval a zároveň si v něm zahrál hlavní roli. Jenže chtěl 9 milionů dolarů, tak se studio rozhodlo na jeho místo dosadit Stalloneho. (viperblade)