Specialista

Scénografie:

Walter P. Martishius

Kostýmy:

Judianna Makovsky

Jeden z dalších nezapomenutelných filmů se Slyem.Kde jako specialista na výbušniny ničí všechny padouchy, které mu označí půvabná Sharon Stone.Zde mi zase trásají nervy ti, kteří udělili Stallonovi a Sharon zlaté maliny.Toto předávání zlatých malin bych nejradši úplně zrušil, dělá to akorát špatný obrázek u herců, jejichž filmy vydělávají miliony!U mně 75% ;)(23.6.2012)

70%.. Už samotný úvod alá SNIPER příjemně naladí a další průběh filmu rozhodně nezklame. Přes v rámci žánru průměrný scénář, není nouze o slušnou akci, hlášky a při účasti Sharon Stone celkem očekávané erotické dusno. Ze všeho nejvíc však na zajímavosti filmu přidává výborné herecké obaszení, kdy Sly Stallone předvádí svoji typickou roli "sám proti přesile" a proti němu stojí silná dvojka záporáků, Eric Roberts a kouzelný James Woods..))(1.4.2008)

Nad Specialistou se nesmí zase až tak moc laborovat. Je to film, který se sice tváři někdy velmi vážně, ale vážně se brát zdaleka nemá. Kdo to pochopí, užije si fajn explozivní zábavu. Stallone je v černém obleku cool. Opět toho moc nenamluví, ale bohatě ho kompenzuje pravý opak James Woods, jehož postava ex CIA experta je naprosto geniální a u několika jeho ksichtů, hlášek a poznámek jsem se hlasitě zasmál (nutno vidět v originále). A i Sharon Stone je úchvatná a postava jako by jí byla psána přímo na triko. Výbuchy jsou fajn, prostředí Floridy opojné a večírky bohatých jsou za doprovodu pomalého jazzu strhující. Skoro až hmatatelné přes televizní obrazovku a to se zase tak často nevidí(7.5.2005)

Když jsem byl ještě kluk, tak právě takové filmy se mi líbili. U nich jsem se zreagoval a říkal si, jak to jsou parádní nářezy. Ale ten čas už uplynul. A teď, asi po deseti letech jsem se chtěl vrátit do dob, kdy to frčelo. A musím říct, že konkrétně tento film mi přišel po těch deseti letech o mnoho horší než předtím. Nevím, čím to, ale prstě to nemělo tu šťávu, akce tam nějaká byla, ale slabá. Jediné, co jsem si užil, bylo pár scén, kdy jsem se zasmál, důkladně promakané bomby a závěrečná paráda, kdy vybouchlo to skladiště. Sly tady nijak neoslnil, Sharon byla ale kouzelná a moc jí to seklo. Kdo ale zazářil a pro mě nejlíp záhrál, byl James Woods. Jeho skvělé grimasy a vůbec chování bylo jako dělané pro jeho zápornou roli. Nakonec tedy tři hvězdy za vrácení se do dětských let, kde tento film byla pro mě klasika.(4.1.2011)

Pokud by to Llosa sestříhal do dvaceti minut a byly by tam všechny výbuchy ušetřil by si spoustu peněz a nám trápení s lámáním si hlavy jestli nám někde nco neuteklo - nebo je to opravdu tak přímočaré (chtěl jsem napsat stupidní ale to ještě ne - s tím přišel Sly až za pár let)? Ale což ... je to o pomstě a jsou tam "ohníčky" a Sharon - no.(24.1.2003)

• - V pôvodnej verzii scenára je meno hlavnej postavy Earl a nie Ray Quick, ako je to nakoniec vo filme. (MikaelSVK)

• - Režisérem měl být David Fincher, ale producenti se rozhodli jinak i kvůli jeho neúspěchu s filmem Vetřelec 3 (1992). (DEXTER099)

• - Okrem najznámejšieho floridského mesta - Miami, sa filmovalo aj v ďalšom americkom štáte, a to Tennessee. (MikaelSVK)