Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Ty bláho ze sex - apealu Sharon Stone jsem v mrákotách ještě teď. Tohle se vydejchává dlouho. Nevím kdo navrhoval kostýmy, ale bejt ženská tak si ho okamžitě najmu, protože ty hadry co měla Sharonka tady na sobě byly neskutečně elegantní a sexy. Takhle by jste měly ženský chodit oblíkaný, to by byl pamlsek pro oči. I přes vesmírnou krásu Sharonky musím říci, že milostné scény mě přišly naprosto umělé a chladné a to je velká škoda, protože Sly i Sharon mají na to se proprcat celým filmem tak žhavě, až by shořela televize. Měli mě říct, já bych jim tam ukázál se Sharonkou takovou milostnou scénu, že by film byl přistupnej až posmrti. Naštěstí se zadařilo po akční stránce, zejméma výbušná stránka filmu byla na jedničku. Z herců to nejlépe ošéfoval James Woods. Delší stopáž okrádá film o rychlejší tempo, ale zase bych nebyl tak vysranej ze Sharonky.(11.10.2007)

Specialistova stupnice výbušnosti (od nejsilnější, po nejslabší trhavinu): svůdná sukně Sharon; spolehlivý Semtex; stařík Steiger; silvestrovská navlhlá rachejtle; souložící specialista Sly.. Nikterak explozivní akční film, který na slabší průměr vytahuje neodolatelný pyrotechnik James Woods. Teď mám strach kliknout na "Potvrdit“, ale risknu to..(22.4.2009)

• nash.

Film, který připomíná diamant. Studený a nablejskaný tak, že z toho přecházel zrak i rozum, bohužel po chvilce převalování v dlani nudný i když se občas blýskl nějakým zajímavým odleskem (ať už to bylo pár zajímavých explozí, nebo pacifikace výtržníků v MHD), Sharon byla studená jak ledová královna a Sly ten cool výraz přehrával až do parodie.(30.5.2011)

• castor

Setkání po letech. Slyovi s tímhle kouskem trochu docházel dech, každopádně své (ač drobné) kvality rozhodně má. Nejvíc hubou k zemi Specialistu sráží naprosto hloupý scénář plný hodně úsměvných dialogů a mizerné tempo. V mnoha scénách se divák stydí za herce, co všechno museli vypustit z pusy a jaká gesta museli předvést. Slye trápí, že kdysi nestihl v Bogotě zachránit malé děvče před nastraženou bombou, Sharon zase to, že v dětství musela sledovat počínání vrahů jejích rodičů. On tehdy pochopil, že pro šíleného parťáka je smrt víc než povoláním a ona má paměť sakra dobrou: nevyřízené účty je tak potřeba jednou pro vždy vyřešit. A tak je atraktivní blondýna jeho novou klientkou, ač se dočkáme několika podvodů. Nejvíc podvedený je ale divák, protože Luis Llosa byl vždycky průměrný rutinér, který zapadl naprosto do zapomnění. Před ním se vyskytla docela ambiciózní látka, která mohla míchat akci s psychologickým dramatem, jenže režisérovi chybí smysl pro tempo, dynamiku, zajímavé řazení scén, prokreslení postav je mizerné, práce s herci zrovna tak. Místo toho, aby Llosův tým vymyslel něco pořádného, uspokojí se rádoby tvrďáckou výhružkou nějakého padoucha, krajkovým prádlem Sharon Stone nebo její vykukující bradavkou. Občas je to rafinované, ale vesměs samoúčelné. Ne že by mi to vadilo, ale ve výsledku jde o to, že jsem si pustil akční film, jenže specialista mu chyběl hlavně za kamerou.(8.3.2016)

AUU! Kdo nechal předabovat " klasiku" 90- tek, ty nesmrtelný hlášky...Nevěřil bych, jak pár frází na který jste zvyklý jsou nahrazeny "podobnými" dokáží dokonale otrávit. Sly v kondici, jako kladas co zachranuje sexy S.S. ale hlavně výbornej záporák James Woods, který obě celebrity hravě přehrál, byl důvod, proč jsem se k filmu rád vracel, ted mu vzali jednu z jeho nej zbraní asi aby snímek mohli dávat před 22. Je to jako nenalíčená inteligentní krasavice S.S. a nejistý Sly, kterému se klepou ruce nad deaktivací nálože..Proč? Kdo má v popisu práce takhle prznit filmy. Bude časem říkat Terminátor "Dasvidania" místo "Hasta la vista , baby" až to genitální hlavu napadne, zase něco předabovat...AUU!(3.2.2015)

• - V pôvodnej verzii scenára je meno hlavnej postavy Earl a nie Ray Quick, ako je to nakoniec vo filme. (MikaelSVK)

• - Sylvester Stallone a Sharon Stone ziskali v roce 1994 za své výkony Zlaté maliny v kategorii nejhorší filmový pár. (Terva)

• - Steven Seagal dostal nabídku, aby film režíroval a zároveň si v něm zahrál hlavní roli. Jenže chtěl 9 milionů dolarů, tak se studio rozhodlo na jeho místo dosadit Stalloneho. (viperblade)