Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Aaaale..... Moj oblubeny flak. Letny vriaci thriller, popretkavany latinsko-amerikanskymi rytmami a farbami, vlazne nakropene romantickym dychom , kur.....vsky krasnou emocnou hudbou-- J.Barry ( nezabudnutelne saxo-sola) -- , par vybuchmi , prdmi, mackou , to vsetko zahalene v az erotickom dusne. Scenar pisala zena,je to vidiet a pocut .. teda neni to plnokrvny akcniak (i ked bum-bac sa odohra) , ale za klavirom sedel v uvode filmu Emilio Estefan, manzel istej paradnej spevacky kubanskeho strihu, no Slya som si nevsimol.. Zato tri lajky Jamesovi Woodsovi-- ten je stale klobukdolovity. Ortel : Neurazajuci kusok, sprevadzajuci moje mlade casy pri nudnych letnych nociach ,ked vonku to zilo a ja som nemal chut na pivo. Kto nepochopí, uverím.(30.6.2016)

Podle mě je to docela dobrej film, je sice pravda že to je béčko jako sviň, ale dobrý béčko s několika celkem slušnýma nápadama a Sharon Stone, která sice nějak zvlášť dobře nehraje, ale u ní stačí aby tam jenom byla a to ostatní vystřílí nebo vyhodí do povětří Sly, ale to co se mi opravdu líbilo byl výkon Jamese Woodse, kterej se na drsnýho zlýho poldu skvěle hodil a celej film tím oživil a pozved a kvůli němu musim přidat hvězdičku navíc(7.5.2005)

Ty bláho ze sex - apealu Sharon Stone jsem v mrákotách ještě teď. Tohle se vydejchává dlouho. Nevím kdo navrhoval kostýmy, ale bejt ženská tak si ho okamžitě najmu, protože ty hadry co měla Sharonka tady na sobě byly neskutečně elegantní a sexy. Takhle by jste měly ženský chodit oblíkaný, to by byl pamlsek pro oči. I přes vesmírnou krásu Sharonky musím říci, že milostné scény mě přišly naprosto umělé a chladné a to je velká škoda, protože Sly i Sharon mají na to se proprcat celým filmem tak žhavě, až by shořela televize. Měli mě říct, já bych jim tam ukázál se Sharonkou takovou milostnou scénu, že by film byl přistupnej až posmrti. Naštěstí se zadařilo po akční stránce, zejméma výbušná stránka filmu byla na jedničku. Z herců to nejlépe ošéfoval James Woods. Delší stopáž okrádá film o rychlejší tempo, ale zase bych nebyl tak vysranej ze Sharonky.(11.10.2007)

je monoho lepsich filmu je i mnoho horsich, pokud nejste zrovna fanousky TNT nebo alespon sylvestra stallona asi nema ani cenu si tenhle film shanet no snad jen kuli sprchove scene, ktera je paradni i kdyz by byla jeste lepsi kdyby tam sly nezavazel:) alespon hl.zaapork je docela zabavnej smejd takze bych to tak videl presne na 3starzz a docistacistocisty pruuuumer(24.10.2005)

Veľmi skoro som pochopila, že prvotnou snahou tohto thrileru bolo odpútať sa od zaužívaných scenárov akčných filmov plných klišé a namiesto toho sofistikovaným intervalom diváka dopliesť tak, že aj žena viacerých tvárí - dravá Sharon Stone, začne byť po čase nudná. Vo všeobecnosti zbožňujem akčné filmy 90. rokov a Stallonea tiež, takže pod 3* nejdem. Snaha vyžmýkať viac sa cení, aj keď v tomto prípade mi ani teraz nie je celkom jasné "what´s the point". :-) 70%(22.6.2010)

• - Režisérem měl být David Fincher, ale producenti se rozhodli jinak i kvůli jeho neúspěchu s filmem Vetřelec 3 (1992). (DEXTER099)

• - Steven Seagal dostal nabídku, aby film režíroval a zároveň si v něm zahrál hlavní roli. Jenže chtěl 9 milionů dolarů, tak se studio rozhodlo na jeho místo dosadit Stalloneho. (viperblade)

• - Okrem najznámejšieho floridského mesta - Miami, sa filmovalo aj v ďalšom americkom štáte, a to Tennessee. (MikaelSVK)