poster

Specialista

 • USA

  The Specialist

 • Slovensko

  Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Nevím, kdo dostal tehdy ten šílený nápad vecpat Stoneovou a Stallona do jednoho filmu a myslel si, že to bude fungovat. Samozřejmě, že se tak nestalo. Film nefunguje ani v akční, ani v erotické rovině. Režii si ke vší smůle vzal na starost bývalý filmový kritik a neumětel Luis Llosa a výsledkem je hotová blamáž. Do očí bijící zadní projekce v rádoby strhujících akčních scénách, prkenné výkony herců-čestnou výjimkou je James Woods, který to jediný svým herectvím zachránil a Stoneová sice předvedla jeden ze svých nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, ale co se týče vizáže, tak nezklamala. Jinak je Specialista slušný trapas. 40%(12.2.2009)

 • Madison
  ***

  Veľmi skoro som pochopila, že prvotnou snahou tohto thrileru bolo odpútať sa od zaužívaných scenárov akčných filmov plných klišé a namiesto toho sofistikovaným intervalom diváka dopliesť tak, že aj žena viacerých tvárí - dravá Sharon Stone, začne byť po čase nudná. Vo všeobecnosti zbožňujem akčné filmy 90. rokov a Stallonea tiež, takže pod 3* nejdem. Snaha vyžmýkať viac sa cení, aj keď v tomto prípade mi ani teraz nie je celkom jasné "what´s the point". :-) 70%(22.6.2010)

 • Falko
  ****

  Filmy v 90-tych rokoch, kde vybuchovali bomby ma velmi bavili, aj ked niektore boli slabsie, niektore zase lepsie. Mna osobne hlavne v case premiery tento film velmi bavil vdaka hviezdnemu obsadeniu, aj ked tu bol citit zamer tvorcov nasadit druhu Catherine Tramell zo ZAKLADNEHO INSTINKTU (1992) z pohladu jej nevyspytatelnosti osoby, ktorej nemozete nikdy verit. To vsak u divakov nezabralo, pretoze Zakladny instinkt v porovnani so Specialistom mal velmi zaujimavy scenar so skvelou hudbou Jerryho Goldsmitha. James Woods dokaze zahrat neurotickeho zaporaka vzdy skvele, ako aj Stallone zase naopak kludneho dobraka, ktory nechava zloduchom vybuchovat bomby, asi tak na styl podobneho filmu NAJEMNI VRAZI (1995) od Richarda Donnera. ________ Sylvester Stallone - (Ray Quick) +++ Sharon Stone - (May Munro) +++ James Woods - (Ned Trent) +++ Rod Steiger - (Joe Leon) +++ Eric Roberts - (Tomas Leon) +++ Mario Ernesto Sánchez - (Charlie) +++(28.7.2010)

 • Paity
  ****

  Co si budeme povídat. Tenhle film vidělo spousta lidí hlavně proto, že se tam zase svlíkala Sharon Stone, ukázala prsa a párkrát zavzdychala. To ale nestačí. Proto jsem spokojen, že tam bylo tolik výbuchů, když už to má být ten specialista. V Každém případě, jedna hvězda jen za tu scénu s utrženým apartmá.(23.5.2012)

 • choze
  ***

  SPECIALISTA je jeden z nejdevadesátkovějších filmů vůbec. Jednak patří k minivlně pyrotechnických thrillerů v první polovině 90. let (EXPLOZE, POSLEDNÍ STŘIH, ZDĚŠENÍ, NEBEZPEČNÁ RYCHLOST), druhak se veze na vlně erotických thrillerů z téže doby (NĚKDO SE DÍVÁ, BARVA NOCI, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ), odstartované úspěchem ZÁKLADNÍHO INSTINKTU, ze kterého si půjčuje záhadnou a zrádnou ženu zatahující (nejen) hlavního hrdinu do své sítě intrik a sexu taktéž v podání Sharon Stone. Výsledkem je thriller, kde kromě vášně na plátně občas exploduje i nějaký ten barák nebo auto, Sly se piplá s bombičkami a svaly protahuje jen při cvičení, sexu a občasné rvačce mající zkrátit příliš dlouhý interval mezi dvěma rafinovanými výbuchy a Stone ho po telefonu svádí v uondaném a kýčovitém stylu DENÍKů ČERVENÝCH STŘEVÍČKů. Nejvíc tak zaujme James Woods, který si svou roli hlavního záporáka opravdu užívá. Mimochodem hlavní roli i režii studio původně nabídlo Stevenu Seagalovi, ale ten měl velké oči a tak oslovilo Stallona. Dokážete si představit Seagala v posteli se Stone?(7.1.2006)

 • - V pôvodnej verzii scenára je meno hlavnej postavy Earl a nie Ray Quick, ako je to nakoniec vo filme. (MikaelSVK)

 • - Na pozici režiséra byl obsazen Luise Llosu přímo na přání Sylvestera Stalloneho, který byl údajně nadšený jeho filmografií. (wosho)

 • - Sylvester Stallone (Ray Quick) požadoval vystřižení některých scén s Jamesem Woodsem. Obával se, že by si Woods ukradl film ukradl pro sebe, protože je lepší herec. (DEXTER099)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace