Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Po prisernostiach ako Do Utoku, Stuj, nebo mamimna vystreli alebo Staying Alive konecne aspon priemerny film so Stallonem, ktory pochopil, ze najlepsie mu idu role drsnakov a ze komedialny talent nema ziadny. Ak sa k tomu prida vyslovene priemerna rezia Luis Llosu, tak dostanem len dalsi tuctovy pasovy akcny film. Ale ze mam v kutiku duse stale rad sexicu Sharon Nahrobny Kamen, tak vychadza aspon 69 %(7.3.2013)

AUU! Kdo nechal předabovat " klasiku" 90- tek, ty nesmrtelný hlášky...Nevěřil bych, jak pár frází na který jste zvyklý jsou nahrazeny "podobnými" dokáží dokonale otrávit. Sly v kondici, jako kladas co zachranuje sexy S.S. ale hlavně výbornej záporák James Woods, který obě celebrity hravě přehrál, byl důvod, proč jsem se k filmu rád vracel, ted mu vzali jednu z jeho nej zbraní asi aby snímek mohli dávat před 22. Je to jako nenalíčená inteligentní krasavice S.S. a nejistý Sly, kterému se klepou ruce nad deaktivací nálože..Proč? Kdo má v popisu práce takhle prznit filmy. Bude časem říkat Terminátor "Dasvidania" místo "Hasta la vista , baby" až to genitální hlavu napadne, zase něco předabovat...AUU!(3.2.2015)

Pre všetkých, ktorí ohŕňajú nos, pripomínam, že ŠPECIALISTA bol v roku 1995 2. najnavštevovanejším filmom v českých kinách ! Osobne sa tomu vôbec nečudujem. Ľutujem, že som ho ako zasran nemohol vidieť na plátne. Asi by som uletel. V telke mi však neušiel desiatky krát a nikdy nezabudnem na tú horúcu floridskú atmosféru, na to, že je to Stalloneho posledný film v tej nečakanej fantastickej sérií rokov 1989, 1993 a 1994, na DOKONALÉHO Jamesa Woodsa a skvele sekundujúcich Steigera a Robertsa, že ma tu Sharon Stone vzrušovala viac než v ZÁKLADNOM INŠTINKTE, ani na tú parádnu pieseň zo záverečných titulkov, ktorú som si potom vždy pospevoval ešte niekoľko dní. Ojoj, kdeže, ŠPECIALISTU mám naozaj rád, ďaleko viac než takisto dobré pyrotechnické trháky ZDESENIE a ŽIVÁ ROZBUŠKA.(7.3.2012)

SPECIALISTA je jeden z nejdevadesátkovějších filmů vůbec. Jednak patří k minivlně pyrotechnických thrillerů v první polovině 90. let (EXPLOZE, POSLEDNÍ STŘIH, ZDĚŠENÍ, NEBEZPEČNÁ RYCHLOST), druhak se veze na vlně erotických thrillerů z téže doby (NĚKDO SE DÍVÁ, BARVA NOCI, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ), odstartované úspěchem ZÁKLADNÍHO INSTINKTU, ze kterého si půjčuje záhadnou a zrádnou ženu zatahující (nejen) hlavního hrdinu do své sítě intrik a sexu taktéž v podání Sharon Stone. Výsledkem je thriller, kde kromě vášně na plátně občas exploduje i nějaký ten barák nebo auto, Sly se piplá s bombičkami a svaly protahuje jen při cvičení, sexu a občasné rvačce mající zkrátit příliš dlouhý interval mezi dvěma rafinovanými výbuchy a Stone ho po telefonu svádí v uondaném a kýčovitém stylu DENÍKů ČERVENÝCH STŘEVÍČKů. Nejvíc tak zaujme James Woods, který je prostě rozený hajzl. Mimochodem hlavní roli i režii studio původně nabídlo Seagalovi, ale ten měl velké oči a tak oslovilo Slye. Dokážete si představit Seagala v posteli se Stone?(7.1.2006)

Pokud by to Llosa sestříhal do dvaceti minut a byly by tam všechny výbuchy ušetřil by si spoustu peněz a nám trápení s lámáním si hlavy jestli nám někde nco neuteklo - nebo je to opravdu tak přímočaré (chtěl jsem napsat stupidní ale to ještě ne - s tím přišel Sly až za pár let)? Ale což ... je to o pomstě a jsou tam "ohníčky" a Sharon - no.(24.1.2003)

• - Okrem najznámejšieho floridského mesta - Miami, sa filmovalo aj v ďalšom americkom štáte, a to Tennessee. (MikaelSVK)

• - Na pozici režiséra byl obsazen Luise Llosu přímo na přání Sylvestera Stalloneho, který byl údajně nadšený jeho filmografií. (wosho)

• - V pôvodnej verzii scenára je meno hlavnej postavy Earl a nie Ray Quick, ako je to nakoniec vo filme. (MikaelSVK)