poster

Cisco Pike

 • anglický

  Cisco Pike

Drama / Krimi

USA, 1972, 91 min

 • Pavlík
  **

  09. 10. 2012 (275.); z Cisca by byl opět schopný muzikant, ale policajt Holland mu to nedovolí(10.10.2012)

 • Matty
  ***

  Hubená zápletka, hodně hudby, zacyklené vyprávění, nastupující deziluze. Bezstarostná jízda skončila nezdarem, nastal čas ubrat ze sebejistoty a kriticky se obrátit k uplynulým létům. Post-hippie vystřízlivění ještě není úplné, a kdo by chtěl, hravě může film obvinit z adorace lehkých drog a jejich dealerů. Posun oproti dřívějším snímkům s konopným odérem se nicméně nejlépe ukazuje právě na postavách. Oficiálně debutující Kristofferson se na plátně autenticky fláká jako vyhořelý hudebník donucený ke kolaboraci s tajným poldou, který již nezosobňuje vysmívanou či hrůzu nahánějící autoritu, tedy člověka, vůči němuž se pohodoví liberálové mohou vymezovat. Hackman není záporákem odjinud, hraje jednoho z těch, kteří kdysi patřili do party a teprve zavětření nové příležitosti ho přimělo zradit dřívější ideály a sejít z cesty. Stejně jako Cisco a jeho parťák by mohl s nostalgií vlastní pozdním (peckinpahovským) westernům vzpomínat na starý dobrý časy. Na léta, kdy byli respektováni, kdy někým byli. Nezničil je ovšem průmyslový rozvoj, ale drogy, chlast a holky. Cisco Pike se celkem zaslouženě ztrácí ve stínu mnoha podobně naladěných malých filmů velkých režisérů z téže doby (Nadmuté město, Dlouhé loučení, Noc postupuje), přesto jde zřejmě o nejlepší počin z později převážně televizní filmografie Billa L. Nortona. 70%(26.8.2014)

 • JohnSmith
  **

  Popravdě mě tohle moc nenadchlo. Hlavní zklamání bylo asi v Hackmanovi.škoda(19.8.2014)

 • Rob Roy
  ***

  Kris Kristofferson musí prodat hodně moc kilogramů trávy během dvou dnů, jinak bude mít problémy. Folkové songy, rozvolněná dramatičnost, závěr do ztracena. Velmi hippie.(14.5.2008)

 • Aky
  ***

  Příjemná muzička a atmosféra, ale příběh sám o sobě je chudičký. Kdyby nebylo těch písniček, nebyl by důvod si to pustit. Ani Kris Kristofferson coby herec zde nijak nezáří.(16.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace