poster

Periskop nahoru a dolů

 • USA

  Down Periscope

 • Slovensko

  Periskop hore a dole

Komedie

USA, 1996, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sansnom70
  ****

  Ve vojenském prostředí je myslím docela velkej problém udělat komedii a to ještě v obsazen bez žádné velké herecké hvězdy. V tomto případě se to filmařům myslím povedlo uplně fantasticky. Je to film na který se pokaždé když jde v televizi milerád podívám. Proto kdo máte rádi komedie z vojenského prostředí, tak ho všem určitě doporučuji :o)(21.2.2016)

 • P@\/EL
  ****

  Poměrně dobrá komedie, která přinese několik opravdu funkčních fórků a trefných hlášek. Scény, kdy si film trochu hraje na vážnost mi tady vyloženě nesedí, myslím si, že tvůrci měli vsadit přece jen a pouze na srandovní, absurdní scény, kteých tady mohlo být více. Co se mi ovšem líbilo, tak byla nepřeberná škála komických postav, jež ve filmu figurují.(2.1.2015)

 • Ceberus
  ****

  Na to, jak podezřele nízké hodnocení tady film má, jsem byl nakonec velmi spokojen. Není to nějaký komediální majstrštyk, ale svůj účel - pobavit diváka - to v mém případě splnilo dobře. Odborníci na námořnictvo si nepochybně trhají vlasy nad některými scénami, ovšem jelikož to nemá být bitevní dokument, s radostí jsem takové věci ignoroval. Nejoblíbenější scéna - samozřejmě volání velryby. :-)(29.9.2012)

 • civrss
  **

  Komedie, která má světlé momenty a výborné scény, ale jako celek nefunguje. Má hrozně velkou konkurenci v podobných filmech jako Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Na tyhle dva nemá a já si je bohužel vybavím vždy, když vidím podobnou blbost. Dokážu v klidu pochopit vysoké hodnocení, ale já radši něco jiného.(12.4.2013)

 • Phobia
  ***

  Často reprízovaná komedie nabouchaná klišé od přídě až po lodní šrouby: rekvizitami jsou stará ponorka a podceňovaná posádka exotů pod vedením nezbytného správňáka. Určitý potenciál by téma mělo, ale kouká na něj velmi opatrně z uctivé vzdálenosti. Trocha úsměvů, trocha trapáren, průměrné obsazení a s povzdechem trpěné lesbické duo: předvídatelnost kráčející ruku v ruce s nudou. Snesitelná šeď bez špetky invence či překvapení, nic víc. 50%(17.12.2010)

 • - V snímke sa objavujú aj prvky paródie na známe filmy (napr. Hon na ponorku), ale autori kladú dôraz predovšetkým na uvoľnený humor a zábavu, ktorá sa do určitej miery spája aj so zosmiešňovaním mužov a žien vo vojenských uniformách. Zdrojom humoru sú hlavne jednotlivé typy a figúrky posádky. (ash99)

 • - Ponorku USS Stingray si ve filmu zahrála USS Pampanito, půl století stará ponorka se však během natáčení nemohla pohybovat svou vlastní silou. V podvodních scénách ji proto zastoupil menší model. (Angie91)

 • - Harry Dean Stanton, který zde hraje válečného veterána a vedoucího technika Howarda, sloužil během druhé světové války u námořnictva. (Angie91)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace