Periskop nahoru a dolů

Down Periscope

Periskop hore a dole

Komedie

USA, 1996, 89 min

Já nevim, ale mě se to líbilo. Nesmíte to brát jako něco, u čeho se budete válet smíchy, protože tenhle styl humoru nesedne úplně každému. Mě ovšem ano. Herci jsou příjemní, děj je sice trochu slabší stránkou filmu, ale výborné scénky a skvělé vtipy tento příběh výborně osvěží a dodají mu tu správnou pohodovou atmosféru. Stačí jen od toho moc nečekat.(3.3.2005)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií 90. let, je to dějová absurdní kravina, ale s tolika hláškama a tolika vtipnýma momentama. Herci jako praštění členové posádky jsou zpropadeně zábavní, mým oblíbencem asi už navždy zůstane elektrikář, který tak ladně spojoval telefonické hovory a napodobitel velryb, díky němuž nebyla tato ponorka nikdy odhalena. :-) 100%(16.3.2007)

• JohnnyD

Jeden z filmov, pri ktorom sa človek len začudovane pozerá, že kto na toto dal prachy. No jasné, bolo to pár rokov po Horúcich strelách a viem si predstaviť, ako na to v prvých dňoch museli bežať ľudia do kín, no napriek tomu, že film neurazí a má asi tri štyri vtipné momenty, je to malé wtf so skvelým castingom (Harland Williams!!!).(29.12.2011)

Často reprízovaná komedie nabouchaná klišé od přídě až po lodní šrouby: rekvizitami jsou stará ponorka a podceňovaná posádka exotů pod vedením nezbytného správňáka. Určitý potenciál by téma mělo, ale kouká na něj velmi opatrně z uctivé vzdálenosti. Trocha úsměvů, trocha trapáren, průměrné obsazení a s povzdechem trpěné lesbické duo: předvídatelnost kráčející ruku v ruce s nudou. Snesitelná šeď bez špetky invence či překvapení, nic víc. 50%(17.12.2010)

In the Navy... sice jednoduchý příběh, ale mám pro tento film slabost, pro jeho svěží a netradiční humor. Oddychová parodie na válečné ponorkové filmy. Partička těch nejhorších námořních looserů vedená praštěným kapitánem Dodgem se plaví na lehce rezavé a zastaralé ponorce ale v plné zbroji. Co mě pokaždé pobaví je scéna se Sonarem, jak předvádí velryby... to se prostě nedá:-))(23.12.2013)

• - Kapitán Dodge se ohrazuje proti přítomnosti poručíka Lakeové na palubě a odvolává se na zákon amerického námořnictva, který zakazuje přítomost žen na ponorkách. V roce 1995 (rok před premiérou) se Solveig Kreyová stala historicky první důstojnicí na ponorce. (Angie91)

• - V snímke sa objavujú aj prvky paródie na známe filmy (napr. Hon na ponorku), ale autori kladú dôraz predovšetkým na uvoľnený humor a zábavu, ktorá sa do určitej miery spája aj so zosmiešňovaním mužov a žien vo vojenských uniformách. Zdrojom humoru sú hlavne jednotlivé typy a figúrky posádky. (ash99)

• - Ponorku USS Stingray si ve filmu zahrála USS Pampanito, půl století stará ponorka se však během natáčení nemohla pohybovat svou vlastní silou. V podvodních scénách ji proto zastoupil menší model. (Angie91)