poster

Sni svůj krátký sen

 • USA

  Dream a Little Dream

Komedie / Drama

USA, 1989, 114 min

 • kaylin
  ****

  Já vím, že ten film je vlastně banální, dává na odiv klasické hodnoty, ale nemůžu sio pomoct. Na začátku se mi vizuální stránka nějak extra nelíbila, ale jakmile jsem se do stylu osmdesátek dostal, okouzlilo mě to a já se celkovým pojetím bavil. Navíc Corey Feldman a Jason Robards si v tomhle skvěle kontrastně sedli.(28.11.2016)

 • peetriss
  ***

  Celkem sympatická "osmdesátková" romantická komedie pro tehdejší mladou generaci doprovázená skvělou dobovou hudbou. Tehdy ještě byla doba, kdy se filmy pro mladé obešly bez fekálií, nadávek a sprosťáren a romantické pointy v nich fungovaly. Corey Feldman na sebe výrazně poukázal Řidičákem, svou popularitu mezi mláděží tímto filmem jen potvrdil, a i holkám to moc slušelo.(2.2.2012)

 • Seattleman
  ***

  Snaha vytvoriť mysteriózny romantický film nevyšla, logika nepustí, ale romantiku má tento film v sebe. Zásluhu má na tom najmä mladučká Meredith Salenger, ktorá je k zožraniu. Jej šarm zachraňuje nejednu nedostiahnutú scénu. Nechápem ako ju mohli obísť hollywoodski castingoví experti. Vo filme sa objavilo pár zaujímavých myšlienok, ale hneď padli na neúrodnú zem, lebo dramatické scény ničia vtípky, prípadne zbytočné mentorovania a moralizovanie. "Potom sa na seba usmiali a bola v tom budúcnosť." "Premýšľaš veľa o tom, čo nemáš a strácaš to, čo máš."(26.4.2014)

 • eraserhead666
  ***

  Osmdesátky se řítily ke svému závěru, ale ještě pořád dokázaly filmům vtisknout svou nezpochybnitelnou atmosféru. Dvojka Coreyů opět v akci, tentokrát s Feldmanem v hlavní roli a Haimem coby jeho mentorským přicmrndávačem v mysteriózní podivnosti. S tím, že podivnost nemyslím zrovna nějak hanlivě. Ale je to prostě podivný film, s pěknou řádkou zvláštních postav (kamarád, kterému hlavní hrdina přebírá holku je fakt divný, rodiče hlavního hrdiny), ale i zajímavými postavami, hlavně z hereckého hlediska (výborní McNamara a zajímavá Laurie). Asi je to zbytečně dlouhé, úvod neskutečně zdlouhavý, ale zase snové scény jsou (a zase mě nenapadá vhodnější slovo) divné. Možná by si to tak vysoké hodnocení nezasloužilo, skvělý Haim je opravdu jen druhá kolem (ale zase zaperlí sám k sobě kontextní hláškou, že nebere žádné drogy, že je čistý, to mě fakt rozesmálo), Feldman mi jako herec není zrovna sympatický, ale už pro tu výbornou hudbu a Meredith Salenger si to ty tři zaslouží.(7.5.2016)

 • Olík
  ***

  Na teenager osmdesátky si vždycky dokážu udělat trochu volného času a když jsou navíc hlavními hrdiny panové Haim a Feldman, kteří mají v mém filmovém srdci svůj vlastní private koutek……není co řešit. A přestože mystické drama losangeleského rodáka Marca Rocca, není žádnou scénáristickou, režisérskou ani hereckou bombou, tak všudypřítomnost aroma romanticko-rebelských osmdesátých let a tehdy čerstvě plnoletí the Two Coreys dokážou vymazat všechny filmařské neduhy……..jo, jo, jsou filmy, které nikdy nezestárnou…….a jsou herci, kteří bohužel zestárli.(18.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace