Temný vesmír

USA, 1993, 83 min

Steve Latshaw

Patrick Moran
  • corpsy

Dá sa na takomto niečom ,,vydělat,, prachy? Hviezdny tvorcovia Jim Wynorksi a Fred Olen Ray, ako vedúci výroby, spôsobili ďalšiu jazvu na tele sci-fi hororu, pri ktorom sa čudujem, že sa samotný režisér nedištancoval od vzniknutého produktu ( možno mal pištoľ pri hlave ) a nezutekal kade ľahšie. Herci dostali pri natáčaní polpenziu ( tak to aj vyzerá ), hlavné monštrum pár injekcií steroidov, aby vyzeralo ako nabúchanejší Votrelec a divák si musí vliať do hrtana pár deci pálenky, aby sa dopracoval ku koncu. Tí, čo nepijú, majú smolu.(24.4.2015)

Viackrat pozicany scifi film z pozicovne vhs, ale rokmi som zabudol nazov. S nazvom Temny vesmir u nas vysli dva snimky. Jeden od Intersonic a tento od Davay. V pamati mi ostala oranzova gebuzina, scena s obnazenym hrudnikom celkom schopnej zenskej a bytost z vesmiru podobajuca sa Votrelcovi. Dejovo aj obrazovo uplny trash, ktory si dnes samozrejme zasluzi oznacenie odpad. No v dobe novootvorenych videopozicovni to bol pre nas dalsi super scifi fim, ktory sa k nam po totalite dostal. Vdaka zan!(25.11.2017)

• djbarrel

No co k tomuhle filmu říct ? V hlavní roli bylo monstrum, tentokrát né to z vesmíru, ale astronaut, který zmutoval v důsledku mimozemských spór ... Kde se spóry vzali a odkud, to není moc z filmu patrné. Snad jen, že by "zaklepali na dveře" jinak nevím. No monstrum bylo, jak bych tak řekl, moc gumové. A to doslova, byla tu gumová hrouda čehosi na němž byly patrné jen jakési končetiny ala kudlanka a hlava, která se tak trochu snažila kopírovat vetřelce. Místo zubaté tlamičky v zubaté tlamě, si tenhle vystačil s "jazykem" kterým vysával z obětí tekutiny. Ačkoliv i tohle monstrum bylo zubaté tak své gumové tesáky nikdy nepoužilo a jen švihalo jazykem. Prostě s vyjímkou scény kdy příšera zaútočí na chýši, bylo celou dobu neskutečně statické a k ničemu. Partička vědců + natáčecí štáb, byla klasická parta céčkových skoro herců a hraní podle toho tak vypadalo. Co se závěru týče, tak byl dost neuzavřený a dával obstojný prostoj pro natočení dvojky, ale pak se někdo probral a tuto myšlenku zavrhl. Myslím, že film měl jistý potenciál, ale bohužel vše bylo špatně, gumová příšera, otřesní herci, špatná hudba, ještě horší triky ... jednu hvězdu dávám za vcelku sympatické (leč moc gumové) monstrum a jednu přidám z nostalgie. 30 %(28.4.2012)

• SOLOM.

První problémy začali již ve chvíli, kdy jsem si film pustil. Zjistil jsem totiž, že ač několik světových jazyků jakžtakž zvládám, tak maďarština mezi ně rozhodně nepatří. Titulky to dočasně vyřešili, ale co už nedokázaly, bylo odstranění všudypřítomné nudy. Přiznáme se bez mučení, že jsem u toho dvakrát začal usínat a to už neznačilo opravdu nic dobrého. Tohle céčkové hororové scifi zrovna moc dobré podívané nenabídlo. Přestože popisek filmu sliboval něco zcela jiného. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o nějakou béčkovou odnož Aliena, což slibovalo samotné slizké monstrum, které mu bylo (hodně) vzdáleně podobné. To ovšem jen v některých záběrech. Na první pohled toto slizké monstrum s hubou plných ostrých zubů a vystřelovacím jazykem, kterým sálo z lidí životodárné tekutiny, nevypadalo vůbec špatně. Bohužel tvůrci jeho „předností“ nedokázali moc využít a v mnohých záběrech vypadalo na můj vkus až moc gumově. A to u podobných filmů nebývám moc náročný. Jenže tady nevypomohl ani samotný scénář. Ten byl plný chyb, nedotažených myšlenek a hlavně nudných pasáží. Atmosféra tu haprovala jak na housenkové dráze, kdy místy skutečně byli cítit náznaky napětí, které ovšem během krátké chvíle odvanul vítr zase někam do lesů. Jediný důvod, proč tomu nedám odpad a alespoň trochu mu navýším procentuální ohodnocení, je tvůrčí myšlenka, která nebyla zlá, ale absolutně nedotažená do zdárného konce a potom těch několik krátkých záběrů, na kterých monstrum nevypadalo zle. 30%(27.2.2015)

Stejně jako Terva nechápu ty odpady, tohle je pozeratelné béčko které si na nic nehraje parta lidí, uprostřed ničeho a s nima mimozemšťan. Tupej scénář ale dost se mi líbila ona jednoduchost, jen útěk, vraždy a pokusy o chycení vetřelce. Není to bůh ví co ale na nedělní odpoledne je to jako dělaný. Navíc vetřelec je udělaný fakt parádně a jeho slizkost působí fakt dobře. Co více o tomhle filmu říct je to blbost ale zábavná blbost.(23.12.2012)

• - Podobnost s filmem Vetřelci (1986) je velice nápadná. Na snímku totiž pracují bratři Skotakové (Dennis a Robert ), kteří v roce 1986 spolupracovali i na filmu Vetřelci. (Terva)