Temný vesmír

Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 83 min

Steve Latshaw

Patrick Moran

Viackrat pozicany scifi film z pozicovne vhs, ale rokmi som zabudol nazov. S nazvom Temny vesmir u nas vysli dva snimky. Jeden od Intersonic a tento od Davay. V pamati mi ostala oranzova gebuzina, scena s obnazenym hrudnikom celkom schopnej zenskej a bytost z vesmiru podobajuca sa Votrelcovi. Dejovo aj obrazovo uplny trash, ktory si dnes samozrejme zasluzi oznacenie odpad. No v dobe novootvorenych videopozicovni to bol pre nas dalsi super scifi fim, ktory sa k nam po totalite dostal. Vdaka zan!(25.11.2017)

• blackrain

Monstrum vypadalo jako kříženec vetřelce a něčeho dalšího, ale do vetřelčích kvalit mělo hodně daleko. Příšera byla pomala a jen podivně vrčela. Strach mi nenaháněla, i v tomhle byl vetřelec mnohem lepší. O hutné a temné atmosféře je škoda mluvit. Byla nulová. Námět při tom vůbec špatný nebyl. Mohl z toho vzniknout velmi povedený sci-fi horor, takhle je to jen další sci-fi odpad.(30.11.2009)

Stejně jako Terva nechápu ty odpady, tohle je pozeratelné béčko které si na nic nehraje parta lidí, uprostřed ničeho a s nima mimozemšťan. Tupej scénář ale dost se mi líbila ona jednoduchost, jen útěk, vraždy a pokusy o chycení vetřelce. Není to bůh ví co ale na nedělní odpoledne je to jako dělaný. Navíc vetřelec je udělaný fakt parádně a jeho slizkost působí fakt dobře. Co více o tomhle filmu říct je to blbost ale zábavná blbost.(23.12.2012)

• corpsy

Dá sa na takomto niečom ,,vydělat,, prachy? Hviezdny tvorcovia Jim Wynorksi a Fred Olen Ray, ako vedúci výroby, spôsobili ďalšiu jazvu na tele sci-fi hororu, pri ktorom sa čudujem, že sa samotný režisér nedištancoval od vzniknutého produktu ( možno mal pištoľ pri hlave ) a nezutekal kade ľahšie. Herci dostali pri natáčaní polpenziu ( tak to aj vyzerá ), hlavné monštrum pár injekcií steroidov, aby vyzeralo ako nabúchanejší Votrelec a divák si musí vliať do hrtana pár deci pálenky, aby sa dopracoval ku koncu. Tí, čo nepijú, majú smolu.(24.4.2015)

• -bad-mad-wolf-

Jsem poctěn, že jsem první, kdo tu tenhle odpádek hodnotí a komentuje. Viděl jsem ho tuším ve dvanácti letech a už tehdy jsem dokázal rozpoznat zetkové parametry tohohle megadíla... Přiznávám, že titulního slizkého monstra jsem se tehdy bál, ale v dětství mi nahánělo hrůzu kdeco. Film postihlo to nejhorší, co může béčkový horor potkat - laciné, osekané a nenápadité zpracování primitivního, stokrát omletého příběhu. Kosmonaut je v raketoplánu napaden oranžovými sporami.. blabla... zmutuje ve velikou vetřelcovitou slizkou příšeru... blabla... havaruje kdesi na Floridě... blabla... likviduje členy týmu, který jde hledat spadlý raketoplán... blablabla.... Nechybí lesnaté prostředí, ženské postavy odhalující se na každém kroku, laciné vybíjení postav, finální střetnutí s monstrem, nejasný prvek dávající zelenou případnému pokračování. Drastické scény i krev navzdory tématu prakticky úplně chybí, vše se odehrává mimo kameru, maximálně spatříme klišé v podobě záběru na strom, který třísní krev oběti. Napětí nulové, strach žádný. P.S. Omlouvám se za svou chybu v popisku filmu, samozřejmě tam mělo být "sporami". ;-)(29.9.2007)

• - Podobnost s filmem Vetřelci (1986) je velice nápadná. Na snímku totiž pracují bratři Skotakové (Dennis a Robert ), kteří v roce 1986 spolupracovali i na filmu Vetřelci. (Terva)