Potíže s Arizonou

Maj sa, Arizona

Ťažkosti s Arizonou

Komedie / Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1987, 94 min

Místy takový úlet, že by i David Lynch záviděl. Coenovic bratři se totiž totálně odvázali z řetězu a natočili si ohromně přepálenou šílenost plnou šíleně pitoreskních postaviček. Na druhou stranu, pokud přistoupíte na jejich hru, budete se v jejich divném white trash světě bavit. Divně, ale přesto bavit. Sometimes it's a hard world for small things. (13.10.2014)

Pořádně ujetý blázinec i na vkus Coenovic brášků. Nicolas Cage je sympaťák (i když tu vypadá jak kokot), Holly Hunter je otravná jak svítiplyn a psychopatický tlustoprd John Goodman nemá chybu. Jako celek to nedrží při sobě a některé scény tam ani nemusely být. Ale stejně mám tenhle film pro jeho nespoutanost a jednotlivé scény (prakticky všechny s Goodmanem) docela rád. 60%.(25.2.2012)

3.5. Tahle typická Coenovka si mě nakonec docela získala. Opět tu máme netypické a výstřední postavy (od motorkáře z pekla, kterého matka neměla ráda po duo uprchlých trestanců), opět tu máme skvělého Johna Goodmana, opět tu máme krásné, napadité a místy až poetické honičky. Opět je tu řada detailů a úsměvných nápadů, kterých si nepozorný divák často ani nevšimne, ale pokud mu neuniknou, zaručeně pobaví. Coenovi jsou zkrátka sví a tentokrát to s tou absurditou naštěstí tolik nepřehánějí. Sice první půlku tak trochu průměr a mírné zklamání, ale pro milovníky žánru "milých-zlodějíčkovských komedií" fajn zábava.(16.8.2010)

Slabší coenovka s jednou naprosto geniální scénou (krádež plenek),několika vtipnými postavičkami a Cageovým čírem,jako celek ovšem značně nevyrovnaná a nepříliš zajímavá.Zvolený styl "krimi ve stylu frašky" se rychle okouká a nic moc dalšího tady není.Film tak rychle uteče a nic moc ve vás nezanechá,snad jen pocit,že Joel a Ethan by na podobné filmy neměli plýtvat svým talentem. 65 %(26.1.2012)

(1001) Faking jé. Až jsem si říkala, proč tohle není taky takový kult jako Big Lebowki nebo Fargo. I když možná je, jenom já o tom nevím, ale to spíš ne, protože na tohle moc nenarážím ve formě popkulturních referencí. Ježiš, poslouchej se Dagmar, co to píšeš za kecy. Prostě se mi fakt líbilo, jak si film dělá prdel ze všecho a ze všech, zejména z rodičovství a Američanů. A někdo prej říkal, že i z Poláků, ale to mi ani nepřišlo, dva vtipy zase není tolik, a ty ostatní, jestli tam byly, jsem nepostřehla. Už to děláš zase, přestaň si povídat sama se sebou!(8.12.2010)

• Nicolas Cage

• - Fotografia Nicolasa Cagea (H.I. McDunnough) a jeho kolegyne Holly Hunter (Edwina McDunnough) z filmu sa objavila na obálke srbskej učebnice biológie pre ôsmakov. (hollci)

• - Úvodné titulky sa zobrazia až po 13 minútach. (m.a.t.o.)

• - Do hlavní role tvůrci zvažovali také obsazení Chrise Nashe, nakonec však roli získal Nicholas Cage. (Roman.Ticka)