Potíže s Arizonou

Maj sa, Arizona

Ťažkosti s Arizonou

Komedie / Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1987, 94 min

Bratia Coenovci opäť raz dokázali, že im nie je žiaden žáner cudzí a že do všetkého do čoho sa pustia, tak aj s veľmi sympatickým výsledkom dokončia. Máme tu roztomilú komédiu plnú gagov, naháňačiek a trefných hlášok, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Výsledný pozitívny dojem je korunovaný výborným Cageovým komediálnym hereckým prejavom a tak ako je u tejto režisérskej dvojice zvykom, aj peknou myšlienkou na záver. 75/100(7.7.2015)

Coeni to mají s komediemi velice nahnuté. Jsou totiž tak šílené a přepálené, že mnohdy existuje tenká hranice mezi spokojeností a zklamáním nad právě viděným. Stará Arizona se kloní k pozitivnějším zážítkům. Nabízí odlehčený a velice příjemný průběh okořeněný několika výtečnými momenty, které vás nenechají beze smíchu. Raising Arizona má vedle povedené práce na scénáři a za kamerou výtečné herce, kteří si přehnanost nabízeného evidentně užívají. Navíc se jedná o další důkaz, že Nicolas Cage byl kdysi opravdu výborným hercem. Na druhou stranu je to i smutné zjištění, neboť i ve zdejší přepálené nátuře působí stále méně šíleně, než v posledních rolích.(15.9.2011)

Co se na jednu stranu může zdát jako rodinná komedie s únosem batolete, je ve skutečnosti klasicky skvělá coenovka s originálními postavami, ujetými situacemi a skvělým scénářem. Zde se herecké umění vyvedlo obzvlášť Nichloasi Cageovi (holt jeho dřívější forma byla uplně jinej level), ale i ostatní herci jsou co postava to skvost. Sice se to tady nehemží černohumornejma kouskama a krev tady taky zrovna není v obvyklém množství, ale aspoň je tu pekelný a démonický Leonard Smalls, kterej nešetří králíčky, ještěrky, kvitka, ani lidi. Sice tady není černej, ale jinej dobrej humor tady je v dostatečném množství, takže zábava je zajištěna a usnout u toho můžete jen, pokud jste celej den píchali nebo makali jak kůň. Tohle je prostě komedie, na které si každej něco pozitivního najde.(23.2.2016)

70%; nebylo to špatný, a i když řeknu, že to byl pro mě od Coenů zatím nejslabší film (viděl jsem jich od nich asi 12), tak to pořád znamená, že to stojí za to vidět --- obvykle nemám rád moc násilné filmy, ale u těchto Coenů mi prostě chyběla ta jejich surová brutálnost, nicméně řemeslně i herecky dobře odvedená práce(16.1.2014)

Časy Zběsilosti v srdci a podobných zběsilostí byly asi Nicolasovým nejzásadnějším obdobím. Pak už jsem ho v takové formě neviděl a stal se z něj takovej blbej panák do lacinejch filmů. Tahle komedie je úplná hovadina, ale k závěru má řadu vtipných momentů, a ty nakonec přehouply můj názor do kladných čísel. Takže 60%(18.10.2012)

• - Ve scéně krádeže dítěte má McDunnough (Nicolas Cage) tetování kačera na levé paži. Druhý den ráno už je však tetování na paži pravé. (agass)

• - Hlavnú úlohu si mal pôvodne zahrať Kevin Costner. Ponuku odmietol. (m.a.t.o.)

• - Natáčení probíhalo ve státě Arizona ve městech Phoenix, Carefree, Florence nebo Tempe. (Terva)