Potíže s Arizonou

Maj sa, Arizona

Ťažkosti s Arizonou

Komedie / Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1987, 94 min

Komedie, kterou jsem měl v dětství moc rád, teď jsem si jí po letech zopakoval a pořád to je dobrá zábava. Scénář plný vtipných dialogů nebo komentářů, rozježený Cage, zloděj John Goodman a dokonalý démonický lovec lidí Leonard Smalls. Film má trochu nádech pohádkové atmosféry. Režie se Coenům opravdu povedla. Uvedení do do příběhu pomocí téměř desetiminutové montážní sekvence ( ty já mám moc rád ) za countryové pískací melodie Cartera Burwella patří k vrcholům filmu. A pak scény s lovcem lidí, plné skvělých nápadů. V celém filmu je vynikajicí práce s kamerou a střihem, řekl bych na Coeny až nezvykle dynamická ( subjektivní záběry, jízdy ). Jen škoda zbytečně sentimentální postavy Holly Hunter ( když nepočítám její poldovskou kariéru ), já bych radši větší cynismus.(3.6.2005)

Být všichni lupiči pohodově apatyčtí jako H. I., tak bych je snad i měl rád. Navíc mám poměrně silně vyvinuté sociální cítění, takže si myslím, že když má někdo něčeho (peněz, žen, dětí) moc, tak by se měl rozdělit s těmi, na které nezbylo. Až potud je vše v pořádku, ale on ten příběh je snad až příliš triviální, fórky jsou do něj natlačeny s jistou mírou násilí a ač jsem se celkem bavil, tak vím, že Coenové mě umí zabít vtipy daleko brutálnějšími než jsou ty arizonské.(9.4.2014)

Bratia Coenovci opäť raz dokázali, že im nie je žiaden žáner cudzí a že do všetkého do čoho sa pustia, tak aj s veľmi sympatickým výsledkom dokončia. Máme tu roztomilú komédiu plnú gagov, naháňačiek a trefných hlášok, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Výsledný pozitívny dojem je korunovaný výborným Cageovým komediálnym hereckým prejavom a tak ako je u tejto režisérskej dvojice zvykom, aj peknou myšlienkou na záver. 75/100(7.7.2015)

Film je plný hlášek a gagů a sám o sobě je celkem zajímavý a svižný. Už počáteční spojení policistky a známého recidivisty dává tušit, že toto nebude jen obyčejná komedie. Když je hlavní hrdina 'vyslán' svou manželkou uloupit jedno z miminek, mé tušení, že to bude pěkně ulítlá a praštěná komedie, se naplnilo. - "We figured there was too much happiness here for just the two of us, so we figured the next logical step was to have us a critter."(19.8.2019)

Slabší coenovka s jednou naprosto geniální scénou (krádež plenek),několika vtipnými postavičkami a Cageovým čírem,jako celek ovšem značně nevyrovnaná a nepříliš zajímavá.Zvolený styl "krimi ve stylu frašky" se rychle okouká a nic moc dalšího tady není.Film tak rychle uteče a nic moc ve vás nezanechá,snad jen pocit,že Joel a Ethan by na podobné filmy neměli plýtvat svým talentem. 65 %(26.1.2012)

• - Florence nie je len meno matky pätorčiat, ale aj názov mesta, ktoré sa nachádza v Arizone. (m.a.t.o.)

• - Uspávanka, ktorú Ed spieva Nathanovi Juniorovi, je "Down in the Willow Garden", pieseň o mužovi odsúdenom na trest smrti po tom, čo brutálne zavraždil svoju snúbenicu. (m.a.t.o.)

• - Úvodné titulky sa zobrazia až po 13 minútach. (m.a.t.o.)