Potíže s Arizonou

Ťažkosti s Arizonou

Komedie / Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1987, 94 min

• Frajer42

Přibližně po dobu úvodních 20 minut, jsem byl z filmu nefalšovaně nadšen. Bohužel se snímku poté podařilo, ztratit v mých očích veškerý náboj. Absolutně mě přestal bavit a zajímat děj. Moc nedovedu definovat příčinu. Kromě toho, že jsem od začátku nemohl vystát Nicolasovu mrchu ženu a postupem času mě dokonce přestal bavit i Cage, to nebylo až tak marné. K nějakému tomu lehkému pousmání došlo. Vše měl na svědomí Nathan Arizona, jehož postava byla skvěle napsaná. Bohužel dostala naprosté minimum hereckého prostoru. Jinak jsou po většinu času všichni herci v jedné nekonečné herecké křeči. I bratři Coenovi nějak začínali. A ještě bych měl hodit nějakou poznámku o Donaldu Trumpovi, takže například uvedu, že jedním z jeho předvolebních slibů bylo například snížení daní a tím chce v USA snížit nezaměstnanost a překonat tak období vlády Ronalda Reagana, kdy byla nezaměstnanost vůbec nejnižší. Tento snímek je zasazen právě do období Reaganovi vlády, takže si dovedl najít zaměstnání i psychopatický retard, kterého ztvárnil Nicolas Cage. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.(11.11.2016)

Po Blood simple je to poměrně velký žánrový odskok, což se bohužel nemohlo nepodepsat na kvalitách. Vůbec nejslabším článkem je asi hudba, která většinou ani neladí s aktuálním děním. Naštěstí to dost kompenzují parádní herecké výkony N. Cage a J. Goodmana, kteréžto kdybych hodnotil zvlášť, rozhodně bych musel dát 5*. 6/10(22.1.2008)

Na tenhle film se se docela těšil, ale po většinu doby jsem se bohužel nějak nemohl dostat do děje. Přišlo mi to takový moc divný, sice se filmu nedaj upřít fakt originální nápady a některý scény jsou úplně geniální,ale mezi nima je jaksi trochu vzduchoprázdno, ale o to víc pak vynikají scénky s pekelným jzedcem nebo s Goodmanem a naprosto retardovaným Forsythem,takhle sem ho fakt ještě nikdy neviděl a zrpvu sem ho vůbec nemoh poznat, ale i hodně mladej Cage je naprosto vynikající. Ale rozhodně sem čkal víc(24.1.2007)

Časy Zběsilosti v srdci a podobných zběsilostí byly asi Nicolasovým nejzásadnějším obdobím. Pak už jsem ho v takové formě neviděl a stal se z něj takovej blbej panák do lacinejch filmů. Tahle komedie je úplná hovadina, ale k závěru má řadu vtipných momentů, a ty nakonec přehouply můj názor do kladných čísel. Takže 60%(18.10.2012)

Poměrně průměrný film bez dobré zápletky. Cage je v roli spolehlivý a jeho crazy kreace je tím co v paměti zůstane, ale ostatní je dost natočeno na hraně parodie. A to mně přišlo až přehnané. Když to nebylo podloženo dobrými nápady začalo se do filmu přihazovat ze všech stran něco co by udrželo diváckou pozornost. Jenže až tak super režii to nemá, aby se hrálo jen na efektní scény. Pár z nich je opravdu dobrých, ale mě ten zvolený styl prostě neseděl. Pokus o něco, co je ve výsledku prázdné, ale občas i po "coenovsku" zábavné. 60%(26.1.2012)

• Nicolas Cage

• - Postava Edwiny bola napísaná špeciálne pre Holly Hunter. (m.a.t.o.)

• - Fotografia Nicolasa Cagea (H.I. McDunnough) a jeho kolegyne Holly Hunter (Edwina McDunnough) z filmu sa objavila na obálke srbskej učebnice biológie pre ôsmakov. (hollci)

• - Pätorčatá hralo v skutočnosti až pätnásť detí! Jedno z nich však muselo byť z natáčania stiahnuté, pretože začalo chodiť. (m.a.t.o.)