Potíže s Arizonou

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Richard Hornung

Vtipné dialógy, zábavné scény a výborne zahrané postavy a postavičky. Nicolas Cage s fúzami a čírom vytvoril ksichtové kreácie, ktoré sa nedajú prejsť s kamennou tvárou. Som jediný komu silne pripomínal nikdy nevideného otca Howarda Wolowitza? Život mu nadelil malú ženušku, ktorá mu krásne zmravňuje život a názory. Ich spoločná túžba po dieťati vytvorila sled ťažko zabudnuteľných momentov. Na piedestál by som umiestnil nákup plienok. S každým ďalším pozretím stúpa kvalita zážitku. Vzácna to vlastnosť.(15.9.2009)

Od Coenů trochu zklamání. Ukřičená taškařice, která až tak vtipná není. Role jsou skvělě obsazené: mladý Cage je sympaťák, Holly Hunter je sladká a lovec lidí je správně odporný. Na filmu mě nejvíce zaujala inovativní kamera Barryho Sonnenfelda.Některé záběry byly opravdu zajímavé a neotřelé, což mám velice rád. Pochválit by se dala i hudba, ale tohle všechno víc jak na 3* nestačí, když se člověk u komedie nesměje, jako že se Naton Arizona nejmenuju.(14.1.2007)

„Ľudia ako vy majú svoje pomenovanie. RECIDIVISTI.“ Bratia Ethan a Joel Coenovci majú radi všetky žánre a prekvapivo (vzhľadom na ich mrazivé trilery) im výborne idú aj komédie – pred BIG LEBOWSKI nakrútili s pomocou kameramana Barryho Sonnenfelda a skladateľa Cartera Burwella jednu takú. Rozpráva o bezdetnom páre treťotriedny lupič/policajtka, ktorá sa doňho zamiluje počas fotenia do registra trestov (fúzatý Nicolas Cage a Holly Hunterová). Tento pár sa rozhodne využiť toho, že sa v okrese narodili pätorčatá a jedno s heslom „majú ich viac, ako potrebujú“... unesú. Lenže šialený plán (ktorý by sa mohol pokojne kedykoľvek zmeniť na "tradičný coenovský triler") sa nezaobíde bez tomu odpovedajúcich zvratov (dôstojník verzus FBI, svorka psov, výmena partnerov, hlúpi Poliaci), dialógov („A potom ho dajte zaočkovať proti tetanu. Hovoria tomu PROTITETANOVKA.“) a postáv, ktorým dominuje dvojica citlivých utečencov z väzenia (William Forsythe a John Goodman) a „Posol z Apokalypsy“. Dojemné finále akoby bolo z úplne iného (lepšieho?) filmu. „Neviem. Možno to bolo v Utahu.“(27.11.2004)

V 80. letech před Kevinem Smithem, Frat packem a já nevím čím vším bych řekl: budiž, Raising Arizona je příjemná a úsměvná komedie na zkrácení dlouhého odpoledne, ale dnes, v rámci celé tvorby bratří Coenů se bohužel nejedná o nikterak silný kousek. Nejde o momenty slabé, jako právě o ty silné, kterých je v jinak průměrné komedii poměrně málo a co mě mrzí ještě víc, že ani z filmařského hlediska se nejedná o nic opojného... Aspoň "akčnější" scény byly zábavné, to se musí nechat, nechybělo mnoho a přemluvily by mě i k vyššímu hodnocení... PS: Nicholas Cage měl šmrnc, ale výkon Holly Hunter mi přišel dosti fádní. 6/10(29.11.2008)

Tento film, jako by ani nebyl od Coenů. Určitě se jedná o dobrou ulítlou komedii, ale není zde vidět nic z toho, na co jsme od Coenů zvyklí. Je zde jednoducjý děj, dobré herecké obsazení a spousta povedených gagů.(22.8.2005)

• Nicolas Cage

• - Fotografia Nicolasa Cagea (H.I. McDunnough) a jeho kolegyne Holly Hunter (Edwina McDunnough) z filmu sa objavila na obálke srbskej učebnice biológie pre ôsmakov. (hollci)

• - Ve scéně krádeže dítěte má McDunnough (Nicolas Cage) tetování kačera na levé paži. Druhý den ráno už je však tetování na paži pravé. (agass)

• - Florence nie je len meno matky pätorčiat, ale aj názov mesta, ktoré sa nachádza v Arizone. (m.a.t.o.)