Repo Man

Repo Man

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1984, 92 min

Čo sa páči v krajine neobmedzených možností, nemusí v Európe fungovať. Asi sme príliš obmedzení. Repo man sa objavuje v kadeakých kultových amerických rebríčkoch, u nás ho videli snáď len ľudia, ktorí sa o ňom dozvedeli iba náhodou, ako ja. Videl som ho pred dvoma rokmi, ale je to jedno, kedy píšem komentár, pretože som mal naňho mlhavú spomienku už na tretí deň. Takže inštinktívne podľa vyblednutých spomienok za tri.(25.6.2012)

Kult všech kultů? Jsem zděšen, ale zároveň to i chvílemi chápu. Looser Otto, jeho punk kamarádi a kamarádky, jeho repo spolupracovníci, milovnice konspirací o vládě a ufonech, televizí "vymaštění" rodiče, které ovládá jejich telereverend a neustále sraní na lidi. To vše má své (zvrácené a fádní) kouzlo. Celý příběh je absurdní, jako některé dialogy ("Víš, létající talíře a stroj času jsou to samé..." a to nemluvím o narážkách na americké symboly viz. John Wayne...). Vědec "unese" svou práci (=mrtvý ufon/atomový pohon/rentgenové zařízení) v kufru svého Chevy Malibu a dojede s ním, i přes menší problémy, až do "ottova města". CIA vypíše na starý Chevy Malibu odměnu 20 tisíc dolarů a všichni pankáči, repomani a Rodriguezové chtějí (vážně hodně teplé) auto najít. Závěr je už pouze zelená třešnička na dortu tohoto braku. Hodně mi to připomnělo Southland Tales... Další film, do kterého tvůrce naházel hromadu "nesmyslů", ale lidé si v tom našli mnohé:). Já jdu sehnat Dioretix: Věda o podstatě mysli... ať může moje cesta "loosera odsud až na okraj známé galaxie!" konečně začít."Let's go get sushi and not pay!"(11.2.2010)

Hodně zábavné, originální a s nádechem kultovnosti. Ovšem až na perfektního Stantona to ve mě vlastně skoro nic nezanehcalo. Možná by to někdy chtělo rewatch.(5.1.2015)

• Chrustyn

Pro mnohé neznámé, ale v USA ve své době neuvěřitelný kult. Podle mě neprávem, protože se jedná o naprosto nezajímavý snímek.(23.12.2013)

Hodně, hodně velkej úlet ... a na amíky o to větší ... Film plnej bizardních, srandovních, "wtf" sekvencí. V podstatě bez pořádného děje, ale se skvělou atmosférou. Sledujeme příběh jednoho bývalého rebela, který se dostane mezi oficiální výkonnou složku "Repo mens", kteří zabavují auta lidem, kteří neplatí daně. Jenže do toho zde máme mimozemský auto, který po otevření zadního kufru spálí člověka tak, že z něj zbydou jen boty, plno groteskních postaviček, malých dějových linek, sprostou mluvu ... Nic tak úplně podobného jsem neviděl, je to fakt zvláštní film a asi ho hned tak někdo nevychytá, ale mne neuvěřitelně bavil ... Je to film, kde nevíte ani co za 5 min příjde a nemáte vůbec šanci to ohadnout!! Prostě takovej anarchystickej úlet ... Vůbec se nedivím, že to je v USA kult. Navíc to hodně připomíná tvorbu 70. let, nikoliv 80.tých ...(31.10.2010)