Repo Man

Repo Man

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1984, 92 min

Braková holomajzna s prima hudebním motivem od Iggyho Popa,odrazem zvukařova mikrofonu ve výloze přepadenýho krámu a Stantonem (viděl jsem ho těsně před tímhle v Paříž Texas),který si po Vetřelci a před Pitvou mimozemšťana prostě někde musel zablbnout.A to nemluvím nic o té ocelové ruce záhadné pani v černém,třeba. Dobrý to bylo.(6.8.2010)

• Vodny

Tohle kultovní béčko má své chvilky. Když přehlédnu chaoticky nesmyslný příběh, vidím docela zajímavé postavičky, které mezi sebou vedou osobní války na všech úrovních. Ve své podstatě je tohle jeden z mála filmů, kde nenajdete kladnou postavu. Všichni se honí za vlastním úspěchem a dokáží jít až přes mrtvoly. Vtip je v tom, že ani smrt se zde nebere příliš vážně. Jedna z postav ze svého chování obviňuje společnost, přičemž se zdá, že se chová nemorálně jenom kvůli tomu, aby se odlišil od ostatních. Do jisté míry je v tomhle filmu ukryto víc, než to na první pohled vypadá. Na druhou stranu absence jakéhokoliv řádu dává tušit, že je to spíše celé dílem náhody. Dialogy mě bavily, nebyly nucené a vyumělkované, ale zbytek je slátanina prvního stupně.(1.8.2011)

Nářezová klasika která je zde zoufale podhodnocená za což bych každýmu z vás přál nakouknout do kufru filmovýho Chevroletu. Soundtrack složenej z největších jmen starýho punku jako jsou Iggy Pop nebo Black Flag, suprově ujetý postavičky a pravděpodobně nejosmdesátkovější vzhled filmu jakej jde na ČSFD najít.(17.5.2015)

Tenhle film jsem viděl 2x, jednou v kině a jednou na DVD od Netflixu. Přišlo mi, že jsou tam dobré nápady, to auto na atomový pohon, ten looserský hrdina, potom ten odstup od nablýskané konzumní společnosti... Repo Man je někdo, kdo se živí tím, že hledá auta, která si jejich majitelé vzali na půjčku nebo na leasing a pak přestali splácet a odstěhovali se na neznámou adresu. Takže je to docela dobrodružné povolání, ke kterému se hlavní hrdina dostane, když ho vyhodí z pozice doplňovače zboží v "no-name" low cost supermarketu. Celkem mi to přišlo jako docela vtipný film, ale jelikož jsem to viděl jen v původním znění, tak jsem děj víc chápal až na druhý pokus. Možná pro někoho trochu rozvláčný a moc "psychologický" film, ale mně se líbilo, jak si ten hrdina začne hledat vlastní svobodu v životě. Má to takovou poetiku punku.(10.3.2009)

V Americe ´Repo Man´ patří mezi kultovní snímky. Pro středoškoláky na začátku 80. let to byl skvělý film. Dát všem hloupým povinnostem vale a mít dobrodružné zaměstnání a peníze na ruku. Na druhou stranu není všechno tak skvělé, jak by se to mohlo zdát. Žádná kariéra z toho nekouká, kolegové jsou exoti, žádná pevná pracovní doba, lidé se těžce vzdávají svých věcí, a tak někdy dojde i na zbraně. Kolegové, kteří jsou už déle v tomto byznysu, jsou už otrlí, pomáhají si i drogami. Někdy je to na takového mladého kluka moc. Jediné o co mu jde, je zadržet auto, na které je vypsaná odměna 20,000 dolarů. Jenomže najednou to auto chtějí všichni. Mladý Emilio Estevez (Otto) jako mladý pomocník v obchodě je drzý, na ránu. Do všeho se vrhá po hlavě, z ničeho si těžkou hlavu nedělá. Harry Dean Stanton (Bud) je hodně sešlý, ve vymáhání je zaseklý už hodně dlouho.(14.10.2014)