• mm13
  *****

  Napriek tomu, že vo filme sledujeme len pár posledných dní zo života speváčky Rose, dozvieme sa o nej všetko podstatné. Bez pomoci retrospektív, bez objasňujúceho sprievodného hlasu. Klobúk dolu. Plus platí, že The Rose nie je film o bezohľadnosti hudobného priemyslu, cicajúceho prostriedky svojho bohatstva do morku kostí. Skôr štúdiou seba-deštruktívnej osobnosti, uväznenej v absurdnej posadnutosti za naplnením amerického sna o úspechu a uznaní a zároveň túžby po najobyčajnejšom ľudskom cite. Len vo vzácnych chvíľach idú obe polohy ruka v ruke, inokedy to majú na striedačku, hlavne sa však v princípe a dlhodobejšej perspektíve navzájom vylučujú. Málokomu sa podarí získať si priazeň miliónov a lásku jedného zároveň... A niekde na pozadí sa vám po dopozeraní tohto snímku možno začne vynárať tiež otázka, o čo je horšia feťáčka skapíňajúca v tmavej uličke, od tej istej feťáčky, na ktorú sa usmialo šťastie a aspoň na chvíľu zažiarila na pódiách... či vlastne o čo je tá druhá lepšia. Dosť hustý potenciál na jeden nenápadný hudobný film.(27.6.2006)

 • danecek24

  37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (3) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Bette Midler, *Nejlepší filmová píseň - "The Rose" - Hudba a text Amanda McBroom, *Objev roku (herečka) - Bette Midler + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Frederic Forrest(26.12.2008)

 • DwayneJohnson
  ****

  Kdybych měl film hodnotit jen podle příběhu, řekl bych nic moc a dal bych tak maximálně tři hvězdy, ale jakmile vyjde skvělá Bette Midler na pódium, jako bych se díval úplně na něco jiného. Hraje a zpívá naprosto skvěle a životem zklamané ženě, která se sama pozvolna žene do záhuby, dokázala vtisknout opravdu všechno, co se vtisknout dalo. Hudební a herecký zážitek se vším všudy a solidní čtyřka.(1.8.2014)

 • VanTom
  ****

  "Hipísácky" otevřenému portrétu unavené, vnitřně vyhořívající, (sebe)destruktivní rockové hvězdy pevným hlasem vládne naprosto autentická Bette Midler. Svou rozpolceností v nemožnosti spojit "sex, drogy & rock'n'roll" s normálním životem (láskou) si získá naše pochopení, přestože žádnou zulíbáníhodnou bytůstku nepředstavuje.(26.9.2017)

 • MatesMS21
  ***

  Kdyby tam nebyly tak dlouhý hudební úseky.... Vždyť se cejtim, jako bych prožil 5 konzertů v kuse za jeden večer... udupanej, a nutno podotknout i trochu unuděnej... Jinak pěkný ... HR super, všechno prýmový.... jen to neni pro člověka, kterej neholduje zvukům týhle dozajista hvězdy minulého století.(24.2.2014)

 • - Bette Midler bez problémů zvládla i veškeré pěvecké party filmu sama. (Cherish)

 • - Pracovní název snímku byl Pearl a odpovídal tak názvu LP desky Janis Joplin, vydané rok po její smrti. (Cherish)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace