Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Velkého šéfa jsem viděl snad dřív, než jsem uměl chodit. Bruce Lee byl, je a navždy zůstane tou největší legendou bojových umění všech dob. I když Bruce nestihl světu dát víc úžasných filmů, tak si myslím že jeho odkaz tady zůstane na věčné časy vytesaný do kamene! Tento film mapuje naprosto unikátně život člověka, který dal světu mnohem víc, než jen filmy s tématem bojového umění!(22.1.2016)

Překvapivě velmi dobře zpracovaná biografie legendy Kung-Fu. Film se nijak křečovitě nedrží historických faktů a mnoho věcí je přibarveno, ale základní dějová linie odpovídá skutečnému životu Bruce Leeho. Co mě skutečně uchvátilo jsou kvalitní bojové scény, za které by se ve filmu nemusel stydět ani sám mistr. Film je navíc okořeněn o mysteriozní linku, kdy Bruceho stíhají jeho vlastní stíny a rodové prokletí, které se mu nakonec stává osudným. Ano, takto má vypadat kvalitní životopisný snímek.(21.7.2013)

V podstate som sa v tomto filme dozvedel, ovšem za predpokladu, že je to pravda, len toľko, že Bruce bol posadnutý samým sebou a to nie je vôbec dobrá vizitka. Okrem toho mal život dosť smutný, čo mi nereže ani trochu. Takže podtrhnuté a spočítané, život kultového herca kung-fu filmov od Hongkongu až po megahviazdu akčného žánru, bol od začiatku lemovaný síce silnou vôľou, no zároveň bol v tieni vlastného počiatočného neúspechu. Taký je aj film.(19.1.2012)

• Rocky88

Tohle se Cohenovi do rukou dostat nemělo. Jeho režijní um nedokáže obstojně zpracovat scénář, který je takto odfláklý (nejzajímavější fakta ohledně B.L. tu buď vůbec nejsou, nebo jsou jen lehce nastřeleny), a už vůbec nedokáže pracovat s herci natolik, aby bylo byť jediné jejich gesto uvěřitelné. Akční scény byly směšné, dramatické scény naopak nudné. Tohle jako pomník pro Bruce Lee určitě neposlouží.(10.12.2007)

Životopisný film o jednom z najväčších majstrov kunfu. Jednoduchý a veľmi zaujímavo zrežírovaný príbeh s príjemným hereckým obsadením, ktorý nám približuje jeho začiatky v Amerike. Bruce ako herec mi nikdy nič nehovoril, no ako športovec to bolo naozaj majster a som rád, že som videl tento film a trochu si priblížil aj jeho súkromný život. Kto vie vlastne do akej miery autori zachytili skutočnosť.(8.11.2014)

• - Ve scéně, kdy Bruce Lee (herec J.S. Lee) bojuje v ringu s jeho úhlavním nepřítelem, který mu předtím způsobil těžké zranění zad (ve filmu), hercům doopravdy při natáčení bojových scén tekla krev. Krev, kterou na hercích v této scéně diváci vidí, je skutečná. (Lynette)

• - Roli režiséra snímku Green Hornet ztvárnil Van Williams, představitel hlavní role ve stejnojmenném seriálu Green Hornet (od r. 1966). (Salem)

• - Při natáčení jedné scény v Honkongu šlo hlavnímu představiteli (herec J. S. Lee) doopravdy o život. Okolo celého štábu se totiž začaly shromažďovat houfy skalních fanoušků předčasně zesnulého Bruce Leeho a po Jasonovi Scott Leem po několika minutách začali házet kameny. Kvůli velkým nepokojům musela být přivolána policie. (Lynette)