Dračí život Bruce Lee

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Skvělý herecký výkon J.S.Leea a tvárné L.Holly, promyšlená choreografie, dublované reálné momenty které se opravdu v životě Leea staly (scéna při premiéře v kině) a úchvatně zpracovaný hudební doprovod řadí Dračí život k vůbec nejzdařilejším životopisným dílům o Bruce Leem!!! Vezmu-li v potaz, že legendárního Leea napodobit prostě nelze, ubírám pátou hvězdu za minimální výtky,týkající se klasických Leeových gest (např výzva k boji), které ve filmu chybí!(14.9.2011)

Velkého šéfa jsem viděl snad dřív, než jsem uměl chodit. Bruce Lee byl, je a navždy zůstane tou největší legendou bojových umění všech dob. I když Bruce nestihl světu dát víc úžasných filmů, tak si myslím že jeho odkaz tady zůstane na věčné časy vytesaný do kamene! Tento film mapuje naprosto unikátně život člověka, který dal světu mnohem víc, než jen filmy s tématem bojového umění!(22.1.2016)

• Bauer

Tak tenhle film mně nebavil!!! To si radši pustím nějaký film s Brucem Leem, než film o něm. Určitě je to zajímavé ale bohužel je to děsně nudné a to i přesto, že se tam vyskytnou skvělé souboje. Dalo by se to shrnout do hodinového dokumentu a ne hned točit film, který má téměř dvě hodiny. Jason Scott Lee je sympaťák, co umí hrát a předvádí výborné bojové umění a řekl bych, že celý film stojí právě jen a jen na něm. Kromě toho bojového umění se mi velice líbila krásná hudba. Ta na mně zapůsobila asi nejvíc z celého snímku. Od režiséra Roba Cohena bych čekal taky mnohem víc, nějakou tu akci, ten adrenalin, jako nám předvedl v jeho dalších filmech.A určitě film působí velmi realisticky. Bohužel mně to nezaujalo!!!(14.12.2007)

Musím se přiznat, že s Brucem Lee jsem neviděl ani jeden film, takže vůbec nevím, co všechno svýma údama dovede - ale jelikož se o něm říká, že je to legenda, tak asi hodně, možná že ještě víc ;) Určitě výborný nápad, natočit takové "menší" ohlédnutí za takovou velkou osobností. Ze všeho nejdřív ale musím zprznit český dabing, který si zase vybral hodně slabou chvilku - zvlášť v kombinaci s těma původníma Leeho "skřekama" to zní děsně. Vůbec nemám ponětí o tom, jaký vedl život, ale nepochybuji o tom, že si scénáristé příběh aspoň trochu přikrášlili, což mi zas tak nevadí, když většina bude pravdivá - aspoň je to zajímavější.. ale na druhou stranu zase - kdo by točil film o nudné osobnosti, že ;) Jeho život je zmapován docela solidně - mládí není zase tak důležité, ale jakmile se dostává do Ameriky, tak se děj přibrzdí a začíná nová a zajímavější etapa jeho života. Akční scény se docela povedly - ještě tomu ale přecejen něco chybělo - a i úplného neznalce, jako jsem já, to dokáže připoutat k obrazovce. Akorát se mě nelíbilo, jak rychle to skončilo, protože to se mohlo ještě aspoň o těch deset - patnáct minut rozvinout, místo té snůšky keců, která to nahradila.... 7/10(8.1.2008)

Bruce Leeho jsem jako herce moc nemusel, ale bojovník to je jednoznačně nejlepší. Jeho biografie je podle mého soudu nejlepším filmem o Brucovi Lee (lze číst také jako nejlepší film s Brucem Lee:)), protože většina jeho snímků pro mě krom jeho postavy neměla žádný vliv. Rob Cohen využil jeho příběh velmi zajímavě a Jason Scott Lee je v roli Bruce velmi dobrý. určitě lepší než by byli ostatní herci a tak si nelze příliš stěžovat. I po příběhové stránce se Dračí život opravdu stydět nemusí, vedle plytkých filmů Bruce Leeho bez děje přichází z životní cestou, kterou se snaží naznačit vše důležité v Brucově životě a myslím si, že divák bude spokojen více než při sledování pouhého dokumentu o největším bojovníkovi, kterého zná filmové plátno.(1.11.2008)

• - Herec Jason Scott Lee (ve filmu Bruce Lee) se nikdy až do začátku natáčení tohoto filmu žádnému bojovému umění nevěnoval. Po natočení snímku se však rozhodně bojovým uměním nepřestal vyhýbat, ba naopak - i v soukromém životě se jim nadále věnuje až do dnešních dnů. (Lynette)

• - Film, na který šel Bruce Lee a jeho žena do kina, je Snídaně u Tiffanyho (1961). (Panfilmex)

• - Příprava na roli Bruce Leeho byla tak tvrdá a náročná, že jeho představitel Jason Scott Lee se po natočení filmu přiznal, že chtěl z projektu předčasně odstoupit. (Lynette)