poster

Dračí život Bruce Lee

 • USA

  Dragon: The Bruce Lee Story

 • Slovensko

  Dračí život Bruce Lee

 • Slovensko

  Dračí život Bruca Leeho

 • Nový Zéland

  Dragon: The Bruce Lee Story

 • Austrálie

  Dragon: The Bruce Lee Story

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Bruce Leeho jsem jako herce moc nemusel, ale bojovník to je jednoznačně nejlepší. Jeho biografie je podle mého soudu nejlepším filmem o Brucovi Lee (lze číst také jako nejlepší film s Brucem Lee:)), protože většina jeho snímků pro mě krom jeho postavy neměla žádný vliv. Rob Cohen využil jeho příběh velmi zajímavě a Jason Scott Lee je v roli Bruce velmi dobrý. určitě lepší než by byli ostatní herci a tak si nelze příliš stěžovat. I po příběhové stránce se Dračí život opravdu stydět nemusí, vedle plytkých filmů Bruce Leeho bez děje přichází z životní cestou, kterou se snaží naznačit vše důležité v Brucově životě a myslím si, že divák bude spokojen více než při sledování pouhého dokumentu o největším bojovníkovi, kterého zná filmové plátno.(1.11.2008)

 • Bauer
  **

  Tak tenhle film mně nebavil!!! To si radši pustím nějaký film s Brucem Leem, než film o něm. Určitě je to zajímavé ale bohužel je to děsně nudné a to i přesto, že se tam vyskytnou skvělé souboje. Dalo by se to shrnout do hodinového dokumentu a ne hned točit film, který má téměř dvě hodiny. Jason Scott Lee je sympaťák, co umí hrát a předvádí výborné bojové umění a řekl bych, že celý film stojí právě jen a jen na něm. Kromě toho bojového umění se mi velice líbila krásná hudba. Ta na mně zapůsobila asi nejvíc z celého snímku. Od režiséra Roba Cohena bych čekal taky mnohem víc, nějakou tu akci, ten adrenalin, jako nám předvedl v jeho dalších filmech.A určitě film působí velmi realisticky. Bohužel mně to nezaujalo!!!(14.12.2007)

 • Sociopath
  ****

  Skutočný "triumf vôle" nepriniesli nacisti, ale práve Bruce Lee a jeho dračí život. Pozeráme sa na jeho detstvo, príchod do USA, prvé miniroličky a neskôr aj veľké role, no najmä ťažký úraz, z ktorého sa Bruce našťastie spamätal. Ktovie, ako to vlastne bolo s tou jeho smrťou... Jedno je ale isté - Bruce Lee nebol len bojovník z filmového plátna, ale skutočný bojovník, ktorý aj 30 rokov po smrti ostáva legendou, ktorá inšpiruje tisícky ľudí po celom svete. Veľmi dobre natočený životopis.(12.7.2007)

 • campix
  ***

  Zdařilí životopisný snímek osobnosti bojových sportů Bruce Leeho. Má tempo a spád, vše je podáno bez zbytečných oklik se spoustou dobrých bojových scén, jen jsem si říkal proč u těch bitek tak divně kvičí. Zároveň smekám před Jasonem Scottem Leem, když jsem si přečetl okolnosti, které doprovázeli točení tohoto snímku.(20.9.2010)

 • PALINO
  ***

  Život Bruca Lee je určite zaujímavý a dramatický a tak je škoda, že Cohenov film využil tento potenciál iba z polovice. Zvľášť prvá polovica filmu je spracovaná až mierne nezáživným spôsobom, čo ale následne vynahradzuje lepšia druhá polka. Príjemná je hudba Randyho Edelmana a Jason Scott Lee sa na úloha Bruca Lee určite hodí, ale z hereckého hľadiska strieda dobré i slabšie chvíle.(13.7.2004)

 • - V jednej scéne sa Bruce Lee (Jason Scott Lee) so svojou ženou Lindou (Lauren Holly) pozerajú v televízii na úvodné intro zo seriálu Kung Fu (od r. 1972), s Davidom Carradinom v hlavnej úlohe, ktorú mal údajne stvárniť on sám a rovnako aj koncept seriálu bol jeho nápadom. (Piri)

 • - Herec Jason Scott Lee byl režisérovi tohoto snímku doporučen jiným známým režisérem a to Michaelem Mannem, u kterého předtím Jason neuspěl v castingu roku 1991 na film Poslední Mohykán. (Lynette)

 • - Hlavní představitel se na hlavní roli legendárního Bruce Lee připravoval velmi tvrdým tréningem - 7 týdnů před kamerovýma zkouškama začal sám trénovat Jeet Kun Do a když dostal roli, další 4 měsíce trénoval s bývalým žákem Bruce Leeho a to s Jerrym Poteetem (často pracuje jako filmový poradce a odborník přes bojová umění). (Lynette)