Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruce Lee

Dračí život Bruca Leeho

Akční / Drama / Životopisný

USA, 1993, 107 min

Bruce Leeho jsem jako herce moc nemusel, ale bojovník to je jednoznačně nejlepší. Jeho biografie je podle mého soudu nejlepším filmem o Brucovi Lee (lze číst také jako nejlepší film s Brucem Lee:)), protože většina jeho snímků pro mě krom jeho postavy neměla žádný vliv. Rob Cohen využil jeho příběh velmi zajímavě a Jason Scott Lee je v roli Bruce velmi dobrý. určitě lepší než by byli ostatní herci a tak si nelze příliš stěžovat. I po příběhové stránce se Dračí život opravdu stydět nemusí, vedle plytkých filmů Bruce Leeho bez děje přichází z životní cestou, kterou se snaží naznačit vše důležité v Brucově životě a myslím si, že divák bude spokojen více než při sledování pouhého dokumentu o největším bojovníkovi, kterého zná filmové plátno.(1.11.2008)

Musím se přiznat, že s Brucem Lee jsem neviděl ani jeden film, takže vůbec nevím, co všechno svýma údama dovede - ale jelikož se o něm říká, že je to legenda, tak asi hodně, možná že ještě víc ;) Určitě výborný nápad, natočit takové "menší" ohlédnutí za takovou velkou osobností. Ze všeho nejdřív ale musím zprznit český dabing, který si zase vybral hodně slabou chvilku - zvlášť v kombinaci s těma původníma Leeho "skřekama" to zní děsně. Vůbec nemám ponětí o tom, jaký vedl život, ale nepochybuji o tom, že si scénáristé příběh aspoň trochu přikrášlili, což mi zas tak nevadí, když většina bude pravdivá - aspoň je to zajímavější.. ale na druhou stranu zase - kdo by točil film o nudné osobnosti, že ;) Jeho život je zmapován docela solidně - mládí není zase tak důležité, ale jakmile se dostává do Ameriky, tak se děj přibrzdí a začíná nová a zajímavější etapa jeho života. Akční scény se docela povedly - ještě tomu ale přecejen něco chybělo - a i úplného neznalce, jako jsem já, to dokáže připoutat k obrazovce. Akorát se mě nelíbilo, jak rychle to skončilo, protože to se mohlo ještě aspoň o těch deset - patnáct minut rozvinout, místo té snůšky keců, která to nahradila.... 7/10(8.1.2008)

Život Bruca Lee je určite zaujímavý a dramatický a tak je škoda, že Cohenov film využil tento potenciál iba z polovice. Zvľášť prvá polovica filmu je spracovaná až mierne nezáživným spôsobom, čo ale následne vynahradzuje lepšia druhá polka. Príjemná je hudba Randyho Edelmana a Jason Scott Lee sa na úloha Bruca Lee určite hodí, ale z hereckého hľadiska strieda dobré i slabšie chvíle.(13.7.2004)

Velkého šéfa jsem viděl snad dřív, než jsem uměl chodit. Bruce Lee byl, je a navždy zůstane tou největší legendou bojových umění všech dob. I když Bruce nestihl světu dát víc úžasných filmů, tak si myslím že jeho odkaz tady zůstane na věčné časy vytesaný do kamene! Tento film mapuje naprosto unikátně život člověka, který dal světu mnohem víc, než jen filmy s tématem bojového umění!(22.1.2016)

Záhadný život velkého bojovníka v záhadném filmu. Úvodních dvacet minut vyznívá jako parodie na Leeho slavné scény a tak vůbec působí fraškoidně. To se naštěstí změní, avšak i přesto, že je zbytek filmu plný velkých myšlenek a dobrých hereckých výkonů, stále tu je spousta vad a nedodělků, některé postavy se objevují jen proto, aby až do konce zůstaly v pozadí a některé scény jako by do tohoto snímku vůbec nepatřily. Je to škoda, protože ono mystično dodané scénářem doplňuje komplikovanou a samu o sobě mystérii opředenou postavu Bruce Lee velmi působivě. Z některých záběrů až mrazí, jak jsou promyšlené,kamera má za svůj výkon velké plus. A pak je tu ještě jeden velký klad - naprosto úchvatná a sladká Lauren Holly, která kromě nádherného těla předvede i velice rozdílné herecké polohy, tak jak se její postava vyvíjí od bezstarostné školačky přes manželku asiata bojující se svými, jeho i cizími předsudky, až po zodpovědnou matku snažící se o záchranu své rodiny. Je škoda, že jako celek film působí tak nevyváženě a jakoby nerozhodně, Bruce Lee by si zasloužil ještě úctyhodnější pomník. I tak si ale Dračí Život svých 70% vysloužil.(30.4.2007)

• - Ve scéně, kdy Bruce Lee (herec J.S. Lee) bojuje v ringu s jeho úhlavním nepřítelem, který mu předtím způsobil těžké zranění zad (ve filmu), hercům doopravdy při natáčení bojových scén tekla krev. Krev, kterou na hercích v této scéně diváci vidí, je skutečná. (Lynette)

• - V jednej scéne sa Bruce Lee (Jason Scott Lee) so svojou ženou Lindou (Lauren Holly) pozerajú v televízii na úvodné intro zo seriálu Kung Fu (od r. 1972), s Davidom Carradinom v hlavnej úlohe, ktorú mal údajne stvárniť on sám a rovnako aj koncept seriálu bol jeho nápadom. (Piri)

• - Ve snímku má malou roli zpěvačky Shannon Lee, dcera Bruce Leeho, jemuž byl snímek věnován. (Rominator)