Dračí život Bruce Lee

• USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)
Trailer

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

Trailer

Shit

Pěknej dokumenární filmt o životě Bruce Leeho, akorát mi v některých momentech přišlo, že si tvůrci ten jeho život trošku přikrášlili nebo něco dovymyslel. Nicméně i tak byl jeho život docela zajímavej a za zfilmování určitě stál. Hlavní herec Jason Scott Lee je Bruci Leemu fakt docela hodně podobnej a skoro stejně rychlej a to filmu dodává víc na realističnosti. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že přes to všechno, že to je o životě Bruce Leeho to vypadalo jako lacinný béčko ()

pepo

Edelmanov nádherný hlavný motív (použitý v traileri na Forresta Gumpa) je stále pecka. Zvyšok je však bohužiaľ čistou rutinou,na akú sme od Cohena zvyknutí. Herectvo Jasona Scotta Lee takisto nepatrí medzi oscarové výkony. Ale inak je to celkom fajn. Ničím neurážajúce ani nevyčnievajúce remeslo o jednej legende, ktoré mohlo byť oveľa lepšie. Ale aj horšie. Reprízu v telke pri žehlení by som asi neodmietol. Problém je, že sa odmietam naučiť žehliť. Takže to už zrejme nikdy neuvidím :) 6/10 ()

Djkoma

Bruce Leeho jsem jako herce moc nemusel, ale bojovník to je jednoznačně nejlepší. Jeho biografie je podle mého soudu nejlepším filmem o Brucovi Lee (lze číst také jako nejlepší film s Brucem Lee:)), protože většina jeho snímků pro mě krom jeho postavy neměla žádný vliv. Rob Cohen využil jeho příběh velmi zajímavě a Jason Scott Lee je v roli Bruce velmi dobrý. určitě lepší než by byli ostatní herci a tak si nelze příliš stěžovat. I po příběhové stránce se Dračí život opravdu stydět nemusí, vedle plytkých filmů Bruce Leeho bez děje přichází z životní cestou, kterou se snaží naznačit vše důležité v Brucově životě a myslím si, že divák bude spokojen více než při sledování pouhého dokumentu o největším bojovníkovi, kterého zná filmové plátno. ()

kitano

Sfantazirovany, presladeny biopic, ktory si zo skutocneho Bruceoveho zivota berie len strucny obsah. Jedinym vyraznejsim kladom je Jason Scott Lee, ktory sa svojej role ujal zo ctou, a dodal Bruceovej postave skutocny rozmer. Film vsak sam o sebe, koli mnohym poprekrucanym faktom, ci vymyslom, velku hodnotu nema. Bruce si zasluzil omnoho viac. (4/10) ()

Gemini

Záhadný život velkého bojovníka v záhadném filmu. Úvodních dvacet minut vyznívá jako parodie na Leeho slavné scény a tak vůbec působí fraškoidně. To se naštěstí změní, avšak i přesto, že je zbytek filmu plný velkých myšlenek a dobrých hereckých výkonů, stále tu je spousta vad a nedodělků, některé postavy se objevují jen proto, aby až do konce zůstaly v pozadí a některé scény jako by do tohoto snímku vůbec nepatřily. Je to škoda, protože ono mystično dodané scénářem doplňuje komplikovanou a samu o sobě mystérii opředenou postavu Bruce Lee velmi působivě. Z některých záběrů až mrazí, jak jsou promyšlené,kamera má za svůj výkon velké plus. A pak je tu ještě jeden velký klad - naprosto úchvatná a sladká Lauren Holly, která kromě nádherného těla předvede i velice rozdílné herecké polohy, tak jak se její postava vyvíjí od bezstarostné školačky přes manželku asiata bojující se svými, jeho i cizími předsudky, až po zodpovědnou matku snažící se o záchranu své rodiny. Je škoda, že jako celek film působí tak nevyváženě a jakoby nerozhodně, Bruce Lee by si zasloužil ještě úctyhodnější pomník. I tak si ale Dračí Život svých 70% vysloužil. ()

• Při natáčení jedné scény v Honkongu šlo hlavnímu představiteli (herec J. S. Lee) doopravdy o život. Okolo celého štábu se totiž začaly shromažďovat houfy skalních fanoušků předčasně zesnulého Bruce Leeho a po Jasonovi Scott Leem po několika minutách začali házet kameny. Kvůli velkým nepokojům musela být přivolána policie. (Lynette)
  • V jednej scéne sa Bruce Lee (Jason Scott Lee) so svojou ženou Lindou (Lauren Holly) pozerajú v televízii na úvodné intro zo seriálu Kung Fu (od r. 1972), s Davidom Carradinom v hlavnej úlohe, ktorú mal údajne stvárniť on sám a rovnako aj koncept seriálu bol jeho nápadom. (Piri)