Reklama

Reklama

Dračí život Bruce Lee

  • USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

Pan Filuta 

všechny recenze uživatele

7/10 Vzpomínky na mé dětství se pojí také s kung-fu filmy a především s jejich modlou Brucem Lee. Samozřejmě, že se spousta věcí změnila. Vkus a hodnoty se posunuly znatelně jinam. Ale znáte to, člověk má tendenci označovat staré časy jako vždycky ty lepší a tak to patrně dělám i já. Ostatně teď mě napadlo, že budu asi pesimista co se týká vize budoucnosti. Ale to bych už zbytečně odbočil. Samotný film mě nikterak nenadchnul, ale ani nezklamal. Patrně si nedokážu představit, že by se z toho dalo vyždímat víc. Hodnocení je, jak už jsem v úvodu podotknul, značně ovlivněno nostalgií....... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Záhadný život velkého bojovníka v záhadném filmu. Úvodních dvacet minut vyznívá jako parodie na Leeho slavné scény a tak vůbec působí fraškoidně. To se naštěstí změní, avšak i přesto, že je zbytek filmu plný velkých myšlenek a dobrých hereckých výkonů, stále tu je spousta vad a nedodělků, některé postavy se objevují jen proto, aby až do konce zůstaly v pozadí a některé scény jako by do tohoto snímku vůbec nepatřily. Je to škoda, protože ono mystično dodané scénářem doplňuje komplikovanou a samu o sobě mystérii opředenou postavu Bruce Lee velmi působivě. Z některých záběrů až mrazí, jak jsou promyšlené,kamera má za svůj výkon velké plus. A pak je tu ještě jeden velký klad - naprosto úchvatná a sladká Lauren Holly, která kromě nádherného těla předvede i velice rozdílné herecké polohy, tak jak se její postava vyvíjí od bezstarostné školačky přes manželku asiata bojující se svými, jeho i cizími předsudky, až po zodpovědnou matku snažící se o záchranu své rodiny. Je škoda, že jako celek film působí tak nevyváženě a jakoby nerozhodně, Bruce Lee by si zasloužil ještě úctyhodnější pomník. I tak si ale Dračí Život svých 70% vysloužil. ()

Reklama

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Skutečně povedený životopis se Robu Cohenovi opravdu povedl. Asi hodně povrchně pojatá látka je ale podána s citem a Jason Lee Scott s Lauren Holly jsou výborní, ačkoliv nehrají nijak na efekt. Jejich charisma a vztah tak nějak naivně pro diváka funguje. Samotný příběh prochází i skutečné situace z Leeho života, které nefanoušek zaslechl a o to je sledování atraktivnější. Po jeho zkončení nejen díky skvělému hudebnímu motivu tenhle film v paměti chvíli rozhodně zůstane. ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Vynikající pocta velkému člověku, jakým Bruce Lee bezesporu byl. Scénář je sice jednoduchý stejně jako skutečné Bruceovy filmy, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Tvůrcům se podařilo brilantně zachytit nejdůležitější momenty z jeho skutečného života a převést je na filmové plátno a přitom to vůbec nepůsobí jako kýč. Výborné životopisné drama, jenž je navíc odlehčeno spoustou kvalitně natočených bojových scén a občas i několika humornými sekvencemi. Herecky taktéž perfektní - hlavně Jason Scott Lee si zaslouží opravdovou poklonu. Způsob jakým se doslova převtělil do legendárního mistra je naprosto fascinující. Nejlepší film Roba Cohena a nejlepší film jaký jsem o Bruce Lee viděl. Ti, kteří o něm a o bojovém umění nic nevědí možná tolik nadšeni nebudou, ale já musím dát z nostalgie za pět!!!! ()

JackieBliz 

všechny recenze uživatele

Ale co, dalo se na to dívat. A vlastně to bylo i hodně zajímavé, bohužel v některých chvílích se projevil talent našich milovaných režisérů a scénáristů z Hollywoodu zasadit do jakéhokoliv filmu romantické scény. Což o to, já mám romantiku ráda, a v některých chvílích jsem si i vzdychla, jak se to krásně milují, ale takové ty otřepané scény, fráze, pohledy...Prostě najdeme v každém druhém bijáku z Ameriky. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (18)

  • Hlavní představitel se na hlavní roli legendárního Bruce Lee připravoval velmi tvrdým tréningem - 7 týdnů před kamerovýma zkouškama začal sám trénovat Jeet Kun Do a když dostal roli, další 4 měsíce trénoval s bývalým žákem Bruce Leeho a to s Jerrym Poteetem (často pracuje jako filmový poradce a odborník přes bojová umění). (Lynette)
  • Příprava na roli Bruce Leeho byla tak tvrdá a náročná, že jeho představitel Jason Scott Lee se po natočení filmu přiznal, že chtěl z projektu předčasně odstoupit. (Lynette)
  • Při natáčení tohoto filmu byla přítomná žena Bruce Leeho Linda, aby se do filmu nedostalo nic, co by mohlo poškodit jméno mrtvé legendy... (matestlust)

Reklama

Reklama