Slovenský film na motívy poviedok Ladislava Nádaši - Jégého. Komédia o ľuďoch a morálke tzv. lepšej spoločnosti na prelome storočia. Snaha prejsť druhému cez rozum, skompromitovať ho, vysánkovať od koryta a zasadnúť si k nemu sám, snaha obohatiť sa na cudzí účet alebo zo spoločného, pričom môže ísť o funkciu majetku, majetok či ženu, to je spoločný hlavný motív postáv tejto komédie o ľudskej malosti. (oficiální text distributora)

Anderton

Páni sa zabávajú, diváci už trochu menej. Podvody, nevery, klamstvá, intrigy a podplácanie. Chlapi spávajú so slúžkami, pretože bordely sú drahé a iba pre cudzincov, je kríza, takže ani židia už nemajú peniaze a každý sa chce obohatiť a pobaviť na cudzí účet. Pri tomto filme musíte byť od začiatku v strehu, pretože jeho zápletka je dosť zamotaná a môže sa ľahko stať, že sa v motiváciách hlavných postáv ľahko stratíte. Vcelku vydarená slovenská historická konverzačná komédia, ako z pera Oscara Wildea. Lacko prekvapil niekoľkými odvážnejšími dialógmi a zobrazením zkazenej morálky postáv ako ich samozrejmej vlastnosti. Na rozdiel od napríklad Skalných v ofsajde nepôsobí tento film naivne, ale stále je iba priemerný. ()

dyfur

moja zaujímavosť:Nakrúcanie prebiehalo v Budapešti, Lúčnici nad Žitavou, Bábe, Červenom Kameni, Veľkom Bieli, Myjave i Smoleniciach. (dyfur) ()

Martin741

Nudny normalizacny film s kopou radobyvtipneho humoru. Film a herci sa snazia, ale humor Wericha, Voskovca alebo Buriana je proste o niekolko stupnov vyssie. 35 % ()

majo25

Zaujímavé, že som to nikdy predtým nevidel. Nakoniec to bolo celkom vtipné, nie ani scenárom, ale skvelým komediálnym herectvom našich hercov - Polonyi, Krivosudký, Gregor a pod. Takisto je film dost odvážny na svoju dobu i rok vzniku. Ked si k tomu pridáme vela pekných žien, je komédia na nedelnajšie popoludnie ako vyšitá. Hodnotenie: 80% ()

Autogram

Keď sa páni bavia so slúžkami, nie je to celkom v súlade s morálkou správnej aristokracie. Požičiavanie vlastných žien je už v norme, alebo som z nepozornosti niečo nesprávne pochopil. Tak či tak, na konci je bláznivá ženská bitka ako od Chaplina s ohadzovaním jedlom a strhávaním šiat. ()

Pitryx odpad!

No, mne to tedy moc, no vlastně, skoro vůbec nebavilo. To jako měla být legrace? Přeplácané postavami, a protože jsem se přestal soustředit, ztrácel jsem přehled. Radši jsem měl ten čas prospat. Hodnocení je jen hercům, jinak to stálo celé za … A vůbec, co, by, herci sice dobří, ale když to celé nestálo za nic tak taky nic plusy. ()