• Pitryx

No, mne to tedy moc, no vlastně, skoro vůbec nebavilo. To jako měla být legrace? Přeplácané postavami, a protože jsem se přestal soustředit, ztrácel jsem přehled. Radši jsem měl ten čas prospat. Hodnocení je jen hercům, jinak to stálo celé za … A vůbec, co, by, herci sice dobří, ale když to celé nestálo za nic tak taky nic plusy.(26.2.2016)

Skoro by to mohl být Clair.(16.6.2014)

Zaujímavé, že som to nikdy predtým nevidel. Nakoniec to bolo celkom vtipné, nie ani scenárom, ale skvelým komediálnym herectvom našich hercov - Polonyi, Krivosudký, Gregor a pod. Takisto je film dost odvážny na svoju dobu i rok vzniku. Ked si k tomu pridáme vela pekných žien, je komédia na nedelnajšie popoludnie ako vyšitá. Hodnotenie: 80%(4.8.2013)

Páni sa zabávajú, diváci už trochu menej. Podvody, nevery, klamstvá, intrigy a podplácanie. Chlapi spávajú so slúžkami, pretože bordely sú drahé a iba pre cudzincov, je kríza, takže ani židia už nemajú peniaze a každý sa chce obohatiť a pobaviť na cudzí účet. Pri tomto filme musíte byť od začiatku v strehu, pretože jeho zápletka je dosť zamotaná a môže sa ľahko stať, že sa v motiváciách hlavných postáv ľahko stratíte. Vcelku vydarená slovenská historická konverzačná komédia, ako z pera Oscara Wildea. Lacko prekvapil niekoľkými odvážnejšími dialógmi a zobrazením zkazenej morálky postáv ako ich samozrejmej vlastnosti. Na rozdiel od napríklad Skalných v ofsajde nepôsobí tento film naivne, ale stále je iba priemerný.(10.2.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 25.7.1982 (3.4.2009)(3.4.2009)

• - Nakrúcanie prebiehalo v Budapešti, Lúčnici nad Žitavou, Bábe, Červenom Kameni, Veľkom Bieli, Myjave i Smoleniciach. (dyfur)