poster

Hennessy

 • anglický

  Hennessy

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie, 1975, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • woody
  ***

  Hennessy (výtečný Rod Steiger) je severo-irský demoliční expert. Jsou zde nějaké náznaky, že patřil k IRA, ale nyní žije šťastně se svou rodinou. Až do osudné chvíle, kdy se jeho žena a dcerka připletou do demonstrace, jejíž potlačení Brity se zvrhne v masakr. Hennessy po pohřbu odlétá do Londýna s jediným cílem: při slavnostním zahájení vyhodit celou Sněmovnu lordů a s nimi i britskou královskou rodinu do povětří! Jde po něm IRA i policie... Stylová anglická 70's kriminálka s teroristickým nádechem. Sice je hodně vidět jasná inspirace s o dva roky starším Šakalem a australský televizní režisér Don Sharp vskutku není Zinnemann. Většina filmu je chvílemi až utahaná, někdy nelogická a moc naivní, ale strhující vyvrcholení vše nahrazuje. A ten drsný závěr, wow. Přesto to na více jak 3* nemá.(9.11.2007)

 • Martin741
  **

  Asi najdementnejsi film o pomste a IRA zaroven. Fakt nechapem, jaxa mohli tieto dva atributy spojit. Lee Remick /Medusa Touch/ a Rod Steiger /Waterloo, In the Heat of the Night/ tu boli doslova zbytocni, Dona Sharpa teda napadli spatne veci : 30 %(2.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace