Reklama

Reklama

The Illustrated Man

  • Austrálie The Illustrated Man (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen podle tří povídek Raye Bradburyho: Poušť, Dlouhý déšť a Poslední noc na světě. První vypráví o tom jak děti zlikvidují své rodiče s pomocí technických možností dětského pokoje budoucnosti, druhý film zachycuje putování ztracených průzkumníků v porostu deštivé planety Venuše a ve třetím filmu je divák svědkem pokojného zániku lidstva. (Hans.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Tři neveselé, hloubavé povídky z budoucnosti sdílejí stejné herce (ztvárňující ovšem odlišné postavy) a rámuje je titulní čtvrtá o zatrpklém, pomstychtivém muži, kterému tajemná žena potetovala celé tělo "živými" ilustracemi, vyprávějícími ony příběhy. Bohužel další pojítko jsem již nenalezl a citelně tady scházela zastřešující pointa, smysl. Slabé 3* ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Příliš ambiciózní záměr - vtělit jádro tří povídek Bradburyho do mysteriózního, ale navenek realistického příběhu, kdy starší tulák vypráví tomu mladému o tom, jak byl potetován po celém těle jakousi ženou, která mu to vnutila svou vůli, a od té doby je proklet, protože každý na jeho kůži vidí svou budoucnost - selhává na chatrném scénáři. Nicméně Steiger jako vždy je pozoruhodný...komentář: https://dennisschwartzreviews.com/illustratedman/ http://www.dvdbeaver.com/film6/blu-ray_reviews_79/the_illustrated_man_blu-ray.htm ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Obě hvězdy za starou školu herectví Roda Steigera v tom nejlepším slova smyslu. K filmu samotnému - i přes neotřelý nápad nebetyčná nuda. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Snímok nefunguje ani ako celok, ani jeho tri príbehy samy o sebe. Je to proste jedna veľká, nezáživná ťahanica, ktorej sa budete chcieť čím skôr zbaviť. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Film bol nakrútený podľa knihy Raya Bradburyho-Illustrated Man.Je o mužovi,ktorý je potetovany úplne po celom tele.Jeho cieľom je nájsť a zabiť ženu,ktorá ho neuveriteľne celého takto farebne poznačila.Ale není to bežné tetovanie,je skôr ilustrácia,ktorá sa skladá z rôznych príbehov.Ak sa človek zahľadí na tú ilustráciu, tak to nejako ožije a začína príbeh.Je to dosť podivný film,ktorý sa vymyká bežnému sci-fi filmu.Tento muž je ale dosť násilní a nepriateľský,takže žiadne sympatie.Sú to vlastne rôzne príbehy,ale nakrútené ako celok.Sú pochmúrne a plné zúfalstva.Skvelý a hlavne originálny film,ale takmer neznámy. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

  • Tetování Roda Steigera pro potřeby natáčení zabralo rovných 20 hodin nepřetržité práce, přičemž pouze tetování trupu zabralo polovinu času. Jedná se tak o nejnáročnější maskérskou práci, která byla do té doby v dějinách světové kinematografie odvedena. (ČSFD)

Reklama

Reklama