Hlava rodiny, vdova Mariagrazia (Goddard), žije so svojimi dvomi dospelými deťmi v šľachtickej vile. Celú rodinu drží v šachu jej mladší milenec Leo (Steiger), ktorý chce vilu predať, aby mu rodina splatila dlh. Bezcharakterný Leo sa už dávno nabažil žiarlivej starnúcej milenky a jeho pozornosť sa upne na jej mladú dcéru Carlu (Cardinale). Jej mladší brat Michele (Milian) najviac trpí ignorantstvom a ľahostajnosťou celej rodiny a nechce sa dívať na jej skazu... (Flego)

Flego

Komorná dráma zobrazuje morálny úpadok rímskej meštiackej rodiny. Hlava rodiny, vdova Mariagrazia (Goddard), žije so svojimi dvomi dospelými deťmi v šľachtickej vile. Celú rodinu drží v šachu jej mladší milenec Leo (Steiger), ktorý chce vilu predať, aby mu rodina splatila dlh. Bezcharakterný Leo sa už dávno nabažil žiarlivej starnúcej milenky a jeho pozornosť sa upne na jej mladú dcéru Carlu (Cardinale). Jej mladší brat Michele (Milian) najviac trpí ignorantstvom a ľahostajnosťou celej rodiny a nechce sa dívať na jej skázu... Alberto Moravia napísal svoj román "Ľahostajní" v mladom veku a svojim debutom si okamžite získal pozornosť. Psychologická rodinná sonda je vyzretým dielom, čomu sa fašistický režim pred vojnou snažil brániť zákazom. Piata recenzia. ()

elanista1

Vyslovene neznasam rodinne dramy aj ked su ceske ci slovenske, ako mam potom pozerat tuto ciernobielu taliansku dramu s anglickymi titulkami? Skusil som to, lebo chcem poznat Claudiinu filmovu karieru ale niekedy sa neda, musel som to vypnut lebo takuto stratu casu si nemozem dovolit, nieco tak nudne sa len nevidi. Nie je to nic pre mna, nemozem sa na takyto druh filmov pozerat, robia mi zle.. 1 hviezdu davam len ako ospravedlnenie, ze som to po polhodine vypol. ()

d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1965 - 1. cena Najlepší film, Cena film.kritikov pre najlepšieho herca (Tomas Milian) ()

Martin741

Kvalitna spolocenska konzervacka, Claudia Cardinale je v popredi, Milian trochu vzdau. To nevadi, hlavne ze nehrozila nuda   : 84 % ()