Anthony (neoficiální název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Horor

USA, 1987, 91 min

Osemdesiatková, vzorová ukážka experimentátorského hororu, ktorý sa môže pochváliť s výnimočne vydarenou poslednou dvadsaťminútovkou. Jak gore a triky, tak pulzujúce napínavé scény, možno priradiť k tomu lepšiemu, čo v tejto dekáde vzniklo. Problém je však v tom, že pokiaľ sa k tomuto všetkému dostaneme, musíme sa prebrodiť značnou kalužou nudy.(24.11.2015)

Sympatický osemdesiatkový monster/body horor, ktorý sa síce poriadne rozbehne až zhruba niekedy po hodine deja, no vďaka na svoju dobu výborným trikom to stojí za to a finále je parádna jazda, na ktorej som sa ja osobne dobre bavil. Osemdesiate roky sú z pohľadu hororového žánru snáď nevyčerpateľnou studnicou bizarných nápadov a vždy, keď si už po nejakom čase myslím, že z tohto obdobia mám všetko zásadné napozerané, objaví kúsok sa ako je Kindred, ktorý ma presvedčí o tom, že tom tak zďaleka nie je...(27.12.2011)

• Schuldiner

Jako malej jsem měl po tomhle noční můry:-) Vzpomínám si moc dobře. A dnes jsem tenhle slizkej horor po letech hledání (nevěděl jsem jak se to jmenuje, kdo tam hraje, pouze to, že se to tenkrát na videokazetě německy dabovaný a zároveň i česky:-), jmenovalo Anthony) našel!!! Takže dnes, po více než dvaceti letech, jsem to shlídl zas.. Nezklamalo mě to, nečekal jsem, že u toho budu jásat, ale i tak jsem byl zabaven. Tou nostalgií... Co se týče přímo filmu, je hezký sledovat, jak každej herec hraje hlavní roli:-) Tedy, jak se každej tváří a mluví, jako kdyby hrál hlavní roli. Prostě typický hororový Béčko z tý doby. Sice je to klišé, ale nemůžu jinak, je to prostě tak. Šílenej vědec, opuštěnej dům, tma, malý slizký vetřelci...i větší... chapadla, prostě samej sliz a hnus :-) Ale dobrý... Beru to. Dá se na to mrknout i dneska..když to vezmete jako hororovou klasiku.. Vrchol filmu - jednoznačně Melissina proměna... ty žábry... perfektní hororová scénka!(1.7.2013)

Vůbec mě nezaráží, že jsem o tomhle kousku nikdy neslyšel. The Kindred je totiž jeden z mnoha béčkových sci-fi hororů na téma "genetický pokus se vymkne kontrole a hrstka odvážných se pouští do boje s jeho následky." Podobných filmů jsou mraky, jenže tenhle se řadí k tomu lepšímu, poněvadž vyniká pěknou atmosférou a povedenými maskami. Je tu spousta malých i větších zrůdiček, z nichž většinou vidíme jenom chapadla, ale i ta se starají o slušné napětí, třeba v podobě melounu (!) na zadnim sedadle vozu. Dále nechybí hodně slizu a jedna parádní transformace člověka v obojživelníka. Steiger hraje až třetí housle, čtvrtá hvězda udělena hlavně za demoliční finále plné monster.(12.5.2012)

Tak tohle bylo nakonec docela příjemné překvapení. Kindred se rozjíždí velice pomalu jako velice nudné lékařské drama, kde si mladý doktor pozve partu přátel do domu, aby vypátral osud matčiných experimentů. První hodinu to stojí za starou belu, ale poslední půlhodinka je parádní. Monstrum začne za pomocí chapadel útočit po celém domě, celý příběh začíná dávat smysl, efekty jsou na takhle neznámý film překvapivě na úrovni a nakonec je to ve finále i pořádně napínavé. Nebýt zbytečně utahané první hodiny, dal bych i více. PS: Ve vedlejší roli je Rod Steiger, který se ale herecky zrovna nepřetrhl.(29.6.2015)