Reklama

Reklama

Zlatá horečka na Klondiku

  • Kanada Klondike Fever (více)

Obsahy(1)

Je léto roku 1897 a v Skaqway na Aljašce přistává starý kolesový parník Amelia s téměř tisícovkou zlatokopů na palubě. Všichni podlehli zlaté horečce a v touze po bohatství chtějí dosáhnout Yukonu. Je mezi nimi také dobře stavěný mladík s kymácivou chůzí námořníka. Je mu dvacet let a jmenuje se Jack London. Krátce po příjezdu do Dyea Beach, si Jack znepřátelí Soapy Smithe, seznámí se s Swiftwater Billem - hazardním hráčem z donucení a veteránem mnoha výprav za zlatem a zachrání psa, německého ovčáka Bucka, před brutálním výpraskem darebáka Willa Ryana. Od té chvíle se Buck stane Jackovým nerozlučným společníkem a Ryan zapřisáhlým nepřítelem. Brzy poté se zlatokopové vydávají na strastiplnou cestu jejímž cílem je Klondike. Před nimi je řada děsivých překážek, sníh, mráz, vyčerpání a také legendární Chilcoot Pass.

Ledovou pustinou se táhne zástup lidí, kteří nesou na zádech svůj náklad k vrcholu, kde čeká stráž kanadské hranice, která dbá o to, aby žádný člověk, který sebou nemá nezbytné minimum zásob nutných k přežití další cesty, nemohl pokračovat dál. Ti kdo projdou sítem pohraničníků směřují k Lindemanovu jezeru, kde si musí postavit, nebo koupit člun dřív než řeka zamrzne a uzavře tak cestu na Klondike až do pozdního jara. Jack a jeho společník to stihnou, pokřtí svůj člun "Yukonská krasavice" a vezmou na palubu i Belindu MacNairovou s jejími dvěma dívkami, které hanebně zanechal osudu jejich společník Will Ryan. Podaří se jim proplout bezpečně přes nebezpečné peřeje a bezpečně dorazit do Fort Selkirk. To však zdaleka není konec dobrodružství. Do Dawsonu zbývá ještě mnoho mil a na cestě číhá řada nebezpečí, například Will Ryan v čele bandy vrahů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Solidní zimní western, jemuž ale trochu škodí televizní look. Steiger s hlasem Sobího Sejka je supr, stejně jako Pavlata/London. Docela tam v nevěstinci měli i pěkný kočky. Málo napínavé, málo akční, záporák je poněkud netečný. Milan Mach v jedné z menších rolí vyniká svým příjemným hlasem. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Pokus o biografický príbeh o Jackovi Londonovi nedopadol veľmi dobre. Jeho vizuálna stránka pôsobí slabo aj keby to bol televízny film. Príbeh je typické klišé o čestnosti v drsných podmienkach a o takých trápnych kvázikomických scénach, že sa to pomaly nedalo pozerať...plus do toho hrala otrasná piánová skladba. Pomaly neviete, čo máte brať vážne, keď už aj pokusy o zlikvidovanie so sekerami sú brané humorne. Po pozretí snímku mi prakticky neostalo nič podstatné v hlave, nič, čo by za to stálo. Pekná príroda a scenéria je jedna vec, ale keď si ju kamera ani nedokáže vychutnať, réžia nesúvisle skáče z jedného momentu na druhý, nie je to takmer žiadny prínos. Ani postavy sa mi nezdali dostatočne vhodné či sympatické...príklad: záporák - tlstý a celý v čienom - pôsobil ako reverend. Hodnotenie: 45% ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Příjemná, dobrodružná záležitost z lákavého prostředí Aljašky a doby zlaté horečky. Lehce nadprůměrný počin, který bych v dobách svého dětství dozajista ocenil o mnoho více, než při prvním sledování v aktuálním věku. ()

Horácius 

všechny recenze uživatele

Kdysi to byl pro mě jeden z nejlepších filmů. Po čase jsem to viděl opět a je pravda, že mi připadlo, že strašně zestárnul, a to mě hodně zamrzelo. Na jeho slabém vyznění se však jistě také podílel příšerný dabing, takže je moje hodnocení možná mírně nespravedlivé. Je škoda, jak některé filmy po čase ztratí na síle. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Pěkný western ze severu z dob a míst Jacka Londona. Proti hrdinovi stojí zákeřný obchodník, skvělý Rod Steiger, se svou bandou hrdlořezů. Boje o čest, saloon v horském městečku a o život mohou začít. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama