poster

Zlatá horečka na Klondiku

 • Kanada

  Klondike Fever

 • Slovensko

  Zlatá horúčka na Klondiku

Dobrodružný

Kanada, 1979, 102 min

Režie:

Peter Carter

Kamera:

Albert J. Dunk

Hudba:

Hagood Hardy

Střih:

Stan Cole
(další profese)
 • Horácius
  ***

  Kdysi to byl pro mě jeden z nejlepších filmů. Po čase jsem to viděl opět a je pravda, že mi připadlo, že strašně zestárnul, a to mě hodně zamrzelo. Na jeho slabém vyznění se však jistě také podílel příšerný dabing, takže je moje hodnocení možná mírně nespravedlivé. Je škoda, jak některé filmy po čase ztratí na síle.(22.3.2010)

 • majo25
  **

  Pokus o biografický príbeh o Jackovi Londonovi nedopadol veľmi dobre. Jeho vizuálna stránka pôsobí slabo aj keby to bol televízny film. Príbeh je typické klišé o čestnosti v drsných podmienkach a o takých trápnych kvázikomických scénach, že sa to pomaly nedalo pozerať...plus do toho hrala otrasná piánová skladba. Pomaly neviete, čo máte brať vážne, keď už aj pokusy o zlikvidovanie so sekerami sú brané humorne. Po pozretí snímku mi prakticky neostalo nič podstatné v hlave, nič, čo by za to stálo. Pekná príroda a scenéria je jedna vec, ale keď si ju kamera ani nedokáže vychutnať, réžia nesúvisle skáče z jedného momentu na druhý, nie je to takmer žiadny prínos. Ani postavy sa mi nezdali dostatočne vhodné či sympatické...príklad: záporák - tlstý a celý v čienom - pôsobil ako reverend. Hodnotenie: 45%(25.12.2013)

 • cheyene
  ****

  Příjemná, dobrodružná záležitost z lákavého prostředí Aljašky a doby zlaté horečky. Lehce nadprůměrný počin, který bych v dobách svého dětství dozajista ocenil o mnoho více, než při prvním sledování v aktuálním věku.(1.11.2019)

 • LiVentura
  ***

  Pěkný western ze severu z dob a míst Jacka Londona. Proti hrdinovi stojí zákeřný obchodník, skvělý Rod Steiger, se svou bandou hrdlořezů. Boje o čest, saloon v horském městečku a o život mohou začít.(29.9.2010)

 • dopitak
  ***

  Solidní zimní western, jemuž ale trochu škodí televizní look. Steiger s hlasem Sobího Sejka je supr, stejně jako Pavlata/London. Docela tam v nevěstinci měli i pěkný kočky. Málo napínavé, málo akční, záporák je poněkud netečný. Milan Mach v jedné z menších rolí vyniká svým příjemným hlasem.(6.9.2019)