Lebky

The Skulls

Lebky

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2000, 106 min

Příběh je stanoven na skutečné existenci spolku Lebky a na jaké míře je reálnost děje je na diskuzi. Každopádně snímek je natočen nenásilně a jemně, takže to vyvolává dojem , že tvůrci byli velice opatrní, aby si současné členy tohoto spolku nepoštvali proti sobě. Dojem s filmu je vcelku rozpačitý. Atmosféra je nezáživná, což je škoda. Vše je hodně povyšováno, což vyvolává dojem, že být členem spolku Lebky je daleko přínosnější, než být křesťanem. Důvod mi tu však nějak chybí. Thrillerový nádech s kapkou tý detektivky není na škodu, ale ve výsledku to spíše vypadá jako by tu vadila. Děj si drží pomalý rytmus. Tím však nějaký zážitek padá dolů. Dílo se tak drží průměru.(6.12.2013)

Thrilleřík z prostředí univerzitních bratrstev, o kterých nevíte, jestli si hrají na Svobodné Zednáře nebo náhodou opravdu neovládají celou Spojenou Státní Ameriku. Pokrm je podáván za správné teploty, herci jsou typově velmi vhodní, ale příběh se, podobně jako ona bratrstva, jednu chvíli tváří jako skutečně spletitý thriller o spiknutí, a jindy zase jako klasický teenage movie. I tak ale má svoje kouzlo a jeho zhlédnutí pro mě představuje příjemně strávený čas.(25.2.2005)

Od průměru tento thriller, jemuž každá přibývající minuta ubírá na atraktivnosti, nezachrání ani sympatický Joshua Jackson.(5.1.2007)

Slušný filmeček o jedné koleji (něco jako sekta pro vysokoškoláky :)). Pár mladých a nadějných herců spolu se slušnou atmosférou tento film drží v lehkém nadprůměru.(17.9.2004)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $35,046,120Tržby Celosvetovo $50,802,120(12.3.2010)

„Nadvláda! Jisté elitní skupiny jsou nadřazeny těm ostatním.Vyvoleným náleží bohatství, které je separuje od ostatních“. Přijetí do tajné organizace " Lebky" znamená pro Luku vstup do světa vlivných lidí, luxusních aut, naditých kont a netušených možností. Jenže, jak říká jedno přísloví „ Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt“. Průměrný, ale příjemný thriller.(21.8.2005)

Solidní béčkový thiller se snažícím se Joshuou Jacksonem, předvídatelným dějem a dobrým tempem. Žádný zázrak se nekoná, ale jako na příjemný oddych se na to kouká... Inu, prostě příjemně.(15.7.2007)

rozpočet : $35 million tržby celosvetovo : $50,802,120(21.12.2006)

Nj uz je to tak, inteligentni teenagerskej film.(29.1.2005)

až nečekaně dobrej thriller, hned od začátku mě to chytlo a prakticky až do konce sem byl v napět a se zaujetím na to čuměl. Nebýt toho fakt dost stupidního konce, kterej svojí antikvalitou děsně vybočuje z celýho filmu, tak snad dám i plný hodnocení. Ale zase na druhou stranu musim taky uznat, že nedomyšleností tam je taky habaděj, ale mě se to prostě líbiloí. A mluvit o tomhle jako o nějakým teenagerskym filmu je fak mimo mísu(30.12.2006)

Tento film jsem musel shlédnout kvůli tomu, že tam hraje Joshua Jackson do kterýho je jedna kámoška strašně ujetá a vypráví o něm, tak jsem se chtěl zapojit do její diskuse. Film je to skvělej, zápletka výborná, hudba jak má být. Docela mě to zaujalo. Hlavně proto, že spolek Lebky opravdu existoval a možná ještě existuje. Jak mám Joshuu zafixovanýho z Dowsona světa, čekal jsem úplně jiný charakter. Nedočkal jsem se a tak jsem sledoval dál a dál. Pořád mě Cohen něčím překvapoval a já nevěděl kdy to skončí a hlavně jak to skončí. Teď už si můžu odpočinout a vrhnout se na Lebky II.(28.4.2004)

Po všetkých stránkach je to čistý priemer. Ani nijaká veľká konšpirácia, ani veľká dráma. Pomerne bez napätia, pár chýb v scenári by sa dalo odpustiť, no proste počas celého filmu som sledoval akési pozliepané scény z mnohých iných filmov. A taký pocit je pre diváka najhorší. 55%.(30.11.2006)

Heleťte, znáte to, když jdete kouknout na film a nic od něj nečekáte no ale výlsedný efekt je právě opačný? Jako hráč jsem měl v ruce tři karty, na jedné Rob Cohen, schopný režisér akčních filmů, na druhé Joshua Jackson hvězda nejmenovaného teenage seriálu a podivný námět. Jenže Cohen vyždímal z tohodle námětu naprosté maximum, Jackson podal naprosto přesvědčivý výkon a hlavně námět samotnej, co dle mě původně neměl být nic extra byl opravdu hodně dobře sepsanej. Vizuálně bravurně zvládnutý přijímací rituál, dobrá kamera. Zkrátka jestli sem si někdy byl hodnocením stoprocentně jistý pak u Lebek jde o tenhle případ. Takže když jsem s kartama začal, tak s nima i skončím. I kdyř nemáte v ruce hnedka žádnej trumf ještě nelámejte hůl nad celou hrou. I když s Cohenem je do budoucna počítat jako s pořádným esem v rukávu.(9.5.2004)

Drsné, leč průměrné.(30.1.2010)

..aneb jak chudý Joshua Jackson ke štěstí přišel - tedy skoro.. nepřijít o svého nejlepšího kamaráda. Děj předvídatelný jako facka, ale drží si určitou hladinu napětí, což je dobře a dá se na to koukat.(3.11.2010)

chytlavy nazov, ktory viac sklame ako potesi...je to pozeratelny film, ale zase ide o nedotiahnute veci.skoda(3.2.2007)

Drsný film o tajném bratrstvu s Paulem Walkerem. Škoda že už není mezi námi...(17.8.2014)

Perfektní, zajímavý a originální námět, ze kterého se dalo hodně vykřesat, ale scénář už se tolik nepovedl, nevyhnul se klišé a film tak sklouzl na čistý žánrový průměr.(23.10.2005)

Pekne rozohraný príbeh, ktorý však nedokázal udržať tempo a kvalitu až do úplného konca.(20.2.2010)

• Falcor

Mládežnický film na ohrané téma. Přijmeme Tě k nám, do elity, dostaneš privilegia ostatním nedostupná, takže očekáváme Tvoji loajalitu za každou cenu. Půjdeš prostě s námi, nebo proti nám. Potom ale my půjdem proti Tobě. Nemá-li člověk nic jiného na práci, tak u TV obrazovky může v poklidu sledovat, jestli ti hodní studenti nakonec opravdu zvítězí nad těmi zlobivými.(23.10.2005)

CITÁT - Vyvoleným náleží bohatství, které je separuje od ostatních....... Je to vše nějak moc jednoduché a účelové. Nějak jsem se do příběhu nedokázal vložit. Děj je povedený, ale logičnost mi někdy celkem unikala. Organizace je tak silně tajná, že o ní prakticky ví každý.(27.11.2014)

<< předchozí 1 2 3