Lebky

The Skulls

Lebky

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2000, 106 min

Tento film jsem musel shlédnout kvůli tomu, že tam hraje Joshua Jackson do kterýho je jedna kámoška strašně ujetá a vypráví o něm, tak jsem se chtěl zapojit do její diskuse. Film je to skvělej, zápletka výborná, hudba jak má být. Docela mě to zaujalo. Hlavně proto, že spolek Lebky opravdu existoval a možná ještě existuje. Jak mám Joshuu zafixovanýho z Dowsona světa, čekal jsem úplně jiný charakter. Nedočkal jsem se a tak jsem sledoval dál a dál. Pořád mě Cohen něčím překvapoval a já nevěděl kdy to skončí a hlavně jak to skončí. Teď už si můžu odpočinout a vrhnout se na Lebky II.(28.4.2004)

Příběh je stanoven na skutečné existenci spolku Lebky a na jaké míře je reálnost děje je na diskuzi. Každopádně snímek je natočen nenásilně a jemně, takže to vyvolává dojem , že tvůrci byli velice opatrní, aby si současné členy tohoto spolku nepoštvali proti sobě. Dojem s filmu je vcelku rozpačitý. Atmosféra je nezáživná, což je škoda. Vše je hodně povyšováno, což vyvolává dojem, že být členem spolku Lebky je daleko přínosnější, než být křesťanem. Důvod mi tu však nějak chybí. Thrillerový nádech s kapkou tý detektivky není na škodu, ale ve výsledku to spíše vypadá jako by tu vadila. Děj si drží pomalý rytmus. Tím však nějaký zážitek padá dolů. Dílo se tak drží průměru.(6.12.2013)

Průměrný film, který neurazí, ale ani nijak zvláště nepotěší. Mnohokrát ohrané schéma jedince proti systému je tentokrát našroubeno na prostředí univerzity a tajného spolku, jehož moc sahá až do nejvyšších míst a policie. Sympatický mladý hrdina, jenž získává body u diváků kvůli faktu, že se jedná o chudého sirotka mezi bohatou elitou. Předvídatelný a ničím nepřekvapující snímek.(10.4.2013)

Thrilleřík z prostředí univerzitních bratrstev, o kterých nevíte, jestli si hrají na Svobodné Zednáře nebo náhodou opravdu neovládají celou Spojenou Státní Ameriku. Pokrm je podáván za správné teploty, herci jsou typově velmi vhodní, ale příběh se, podobně jako ona bratrstva, jednu chvíli tváří jako skutečně spletitý thriller o spiknutí, a jindy zase jako klasický teenage movie. I tak ale má svoje kouzlo a jeho zhlédnutí pro mě představuje příjemně strávený čas.(25.2.2005)

Luke (Joshua Jackson) je výborný student, skvělý sportovec, prostě jednička. Pochází ale z neúplné rodiny, proto nemá peněz nazbyt, a vyčkává až ho pro jeho schopnosti osloví tajemné společenství zvané Lebky (chlubívá se tím, že za jeho zdmi bylo založeno CIA či že vychovávají budoucí senátory a prezidenty). Po přijímacích rituálech je Luke v sedmém nebi, ale jenom než je jeho nejlepší přítel zasebevražděn (dobrej výraz ne?). Na vlastní pěst se pouští do pátrání, které ukazuje dovnitř celé organizace... Těžko říct co chtěl Rob Cohen natočit, pokud film pro teenagery tak se mu to povedlo. Pokud to měl být thriller s politickou zápletkou tak už to je horší. Možná teenegrovský film s politicikou zápletkou, hmm? Konec se mu také moc nevyvedl, ale jinak jde o docela zajímavé podívání s pěknou hudbou Randyho Edelmana a krásnou Leslie Bibb :)(12.3.2005)