Lebky

The Skulls

Lebky

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2000, 106 min

Ano, lebky su prakticky v kazdom ohlade dalsi priemerny thriller urceny skor mladsiemu obecenstvu. Mlady Joshua Jackson vyzeral ze si natacanie celkom uzil, voci nemu nemam vyhrady, horsie to bolo s Paulom Walkerom ktory mi vyslovene nesedel. Je to ale dane aj tym ze ako seriozneho herca som ho zacal brat az potom ako som videl Running Scared alebo Lazarus Project. Dalej sa netreba rozpisovat. Lebky su film ktory na jedno pozretie neublizi nikomu a urcite si najde aj par tych svojich skalnych ktori ho prechvalia az do neba. Pre mna to bola slusna ale stale len priemerna zalezitost.(28.3.2010)

Heleťte, znáte to, když jdete kouknout na film a nic od něj nečekáte no ale výlsedný efekt je právě opačný? Jako hráč jsem měl v ruce tři karty, na jedné Rob Cohen, schopný režisér akčních filmů, na druhé Joshua Jackson hvězda nejmenovaného teenage seriálu a podivný námět. Jenže Cohen vyždímal z tohodle námětu naprosté maximum, Jackson podal naprosto přesvědčivý výkon a hlavně námět samotnej, co dle mě původně neměl být nic extra byl opravdu hodně dobře sepsanej. Vizuálně bravurně zvládnutý přijímací rituál, dobrá kamera. Zkrátka jestli sem si někdy byl hodnocením stoprocentně jistý pak u Lebek jde o tenhle případ. Takže když jsem s kartama začal, tak s nima i skončím. I kdyř nemáte v ruce hnedka žádnej trumf ještě nelámejte hůl nad celou hrou. I když s Cohenem je do budoucna počítat jako s pořádným esem v rukávu.(9.5.2004)

„Nadvláda! Jisté elitní skupiny jsou nadřazeny těm ostatním.Vyvoleným náleží bohatství, které je separuje od ostatních“. Přijetí do tajné organizace " Lebky" znamená pro Luku vstup do světa vlivných lidí, luxusních aut, naditých kont a netušených možností. Jenže, jak říká jedno přísloví „ Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt“. Průměrný, ale příjemný thriller.(21.8.2005)

Průměrný film, který neurazí, ale ani nijak zvláště nepotěší. Mnohokrát ohrané schéma jedince proti systému je tentokrát našroubeno na prostředí univerzity a tajného spolku, jehož moc sahá až do nejvyšších míst a policie. Sympatický mladý hrdina, jenž získává body u diváků kvůli faktu, že se jedná o chudého sirotka mezi bohatou elitou. Předvídatelný a ničím nepřekvapující snímek.(10.4.2013)

Luke (Joshua Jackson) je výborný student, skvělý sportovec, prostě jednička. Pochází ale z neúplné rodiny, proto nemá peněz nazbyt, a vyčkává až ho pro jeho schopnosti osloví tajemné společenství zvané Lebky (chlubívá se tím, že za jeho zdmi bylo založeno CIA či že vychovávají budoucí senátory a prezidenty). Po přijímacích rituálech je Luke v sedmém nebi, ale jenom než je jeho nejlepší přítel zasebevražděn (dobrej výraz ne?). Na vlastní pěst se pouští do pátrání, které ukazuje dovnitř celé organizace... Těžko říct co chtěl Rob Cohen natočit, pokud film pro teenagery tak se mu to povedlo. Pokud to měl být thriller s politickou zápletkou tak už to je horší. Možná teenegrovský film s politicikou zápletkou, hmm? Konec se mu také moc nevyvedl, ale jinak jde o docela zajímavé podívání s pěknou hudbou Randyho Edelmana a krásnou Leslie Bibb :)(12.3.2005)

• - Příběh je natočen podle konspiračních teorií týkajících se společnosti Skull na universitě Yale. (Terva)

• - Lukea McNamaru si měl zahrát James Van Der Beek. (Cheeker)

• - Lucas "Luke" McNamara (Joshua Jackson) nosí hodinky značky Breitling Navitimer. (dyfur)