Lebky

Lebky

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2000, 106 min

• Falcor

Mládežnický film na ohrané téma. Přijmeme Tě k nám, do elity, dostaneš privilegia ostatním nedostupná, takže očekáváme Tvoji loajalitu za každou cenu. Půjdeš prostě s námi, nebo proti nám. Potom ale my půjdem proti Tobě. Nemá-li člověk nic jiného na práci, tak u TV obrazovky může v poklidu sledovat, jestli ti hodní studenti nakonec opravdu zvítězí nad těmi zlobivými.(23.10.2005)

až nečekaně dobrej thriller, hned od začátku mě to chytlo a prakticky až do konce sem byl v napět a se zaujetím na to čuměl. Nebýt toho fakt dost stupidního konce, kterej svojí antikvalitou děsně vybočuje z celýho filmu, tak snad dám i plný hodnocení. Ale zase na druhou stranu musim taky uznat, že nedomyšleností tam je taky habaděj, ale mě se to prostě líbiloí. A mluvit o tomhle jako o nějakým teenagerskym filmu je fak mimo mísu(30.12.2006)

Průměrný film, který neurazí, ale ani nijak zvláště nepotěší. Mnohokrát ohrané schéma jedince proti systému je tentokrát našroubeno na prostředí univerzity a tajného spolku, jehož moc sahá až do nejvyšších míst a policie. Sympatický mladý hrdina, jenž získává body u diváků kvůli faktu, že se jedná o chudého sirotka mezi bohatou elitou. Předvídatelný a ničím nepřekvapující snímek.(10.4.2013)

Příběh je stanoven na skutečné existenci spolku Lebky a na jaké míře je reálnost děje je na diskuzi. Každopádně snímek je natočen nenásilně a jemně, takže to vyvolává dojem , že tvůrci byli velice opatrní, aby si současné členy tohoto spolku nepoštvali proti sobě. Dojem s filmu je vcelku rozpačitý. Atmosféra je nezáživná, což je škoda. Vše je hodně povyšováno, což vyvolává dojem, že být členem spolku Lebky je daleko přínosnější, než být křesťanem. Důvod mi tu však nějak chybí. Thrillerový nádech s kapkou tý detektivky není na škodu, ale ve výsledku to spíše vypadá jako by tu vadila. Děj si drží pomalý rytmus. Tím však nějaký zážitek padá dolů. Dílo se tak drží průměru.(6.12.2013)

Tento film jsem musel shlédnout kvůli tomu, že tam hraje Joshua Jackson do kterýho je jedna kámoška strašně ujetá a vypráví o něm, tak jsem se chtěl zapojit do její diskuse. Film je to skvělej, zápletka výborná, hudba jak má být. Docela mě to zaujalo. Hlavně proto, že spolek Lebky opravdu existoval a možná ještě existuje. Jak mám Joshuu zafixovanýho z Dowsona světa, čekal jsem úplně jiný charakter. Nedočkal jsem se a tak jsem sledoval dál a dál. Pořád mě Cohen něčím překvapoval a já nevěděl kdy to skončí a hlavně jak to skončí. Teď už si můžu odpočinout a vrhnout se na Lebky II.(28.4.2004)

• - Lucas "Luke" McNamara (Joshua Jackson) nosí hodinky značky Breitling Navitimer. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

• - Příběh je natočen podle konspiračních teorií týkajících se společnosti Skull na universitě Yale. (Terva)