Lebky

The Skulls

Lebky

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2000, 106 min

Příběh je stanoven na skutečné existenci spolku Lebky a na jaké míře je reálnost děje je na diskuzi. Každopádně snímek je natočen nenásilně a jemně, takže to vyvolává dojem , že tvůrci byli velice opatrní, aby si současné členy tohoto spolku nepoštvali proti sobě. Dojem s filmu je vcelku rozpačitý. Atmosféra je nezáživná, což je škoda. Vše je hodně povyšováno, což vyvolává dojem, že být členem spolku Lebky je daleko přínosnější, než být křesťanem. Důvod mi tu však nějak chybí. Thrillerový nádech s kapkou tý detektivky není na škodu, ale ve výsledku to spíše vypadá jako by tu vadila. Děj si drží pomalý rytmus. Tím však nějaký zážitek padá dolů. Dílo se tak drží průměru.(6.12.2013)

Docela milé překvapení. Dalo by se říct, že po celých sto minut se je na co koukat a navíc nevíte, kdo je na čí straně, kdo se přetvařuje a koho okolnosti jen omylem vtáhnou dovnitř. Docela povedené dílko, které jen příliš brzy zahodí dobře rozjetou nejistotu hlavního hrdiny a vrhne jej rovnou do akčnějšího pátrání a následného rozuzlení. Mírně nadprůměrný thriller, který diváka určitě neznechutí. Spíše naopak. [říjen 2005](24.10.2005)

• Kingjiri

Smysl studentskejch spolků jsem nikdy nepochopil a nepochopil jsem ho ani po zkouknutí Lebek. Nejsem příznivce konspiračních teorií, takže jsem nebyl ochotnej přistoupit na hru, že by tenhle studentskej spolek ovládali politici USA. Příběh se nes v pomalejším tempu a jen málokdy byl okořeněnej napínavější scénou natož akcí. Filmařina po technický stránce nebyla taky nijak oslnivá a nebál bych se jí přirovnat k lepšímu TV filmu. Kromě castingu nenabízej Lebky nic zajímavýho a další díly si nechám s naprostym klidem ujít, dvě silnější hvězdy.(8.6.2013)

V rámci žánru se jedná o silně nadprůměrný snímek, celkově pak jde o slušnou napínavou oddychovku z prostředí vysokoškolských tajných klubů, což je docela zajímavý námět a vždy jsme si s klukama na koleji říkali, že je škoda, že něco takového není na našich univerzitách... a nebo to bylo tím, že jsme rozhodně nepatřili mezi elitu ;-) *** a 1/2(21.11.2009)

Rob Cohen udělal velmi zajímavý a napínavý film. Pravda je, že se to tváří trošku vážněji než jaké to opravdu je a celkově ten film má vizáž teen thrilleru, ale to mně vůbec nevadí. Relativně originální příběh a mladí Joshua Jackson a můj oblíbenec Paul Walker, který se moc do role "skoro padoucha" nehodil. Jednoznačně nejlepší scénaristický kousek, který kdy John Pogue udělal. Člověka trošku děsí, když si představí, že ta pointa nen tak nereálná. Filmově, příběhově, herecky - výborné. Hudba naprosto skvělá! Maličkým škraloupem je nepříliš jasný konec. Nicméně jsem zvědavý, jestli další dvě pokračování mají alespoň poloviční kvalitu.(19.8.2013)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

• - Lukea McNamaru si měl zahrát James Van Der Beek. (Cheeker)

• - Příběh je natočen podle konspiračních teorií týkajících se společnosti Skull na universitě Yale. (Terva)