Obnažená tvář

The Naked Face

Mysteriózní / Thriller

USA, 1984, 103 min

Reziser Bryan Forbes /Seance on a Wet Afternoon, King Rat, Raging Moon/ teda skoncil hodne biedne. Roger Moore ako agent 007 bol fajn, lebo bondovky boli vtipne, akcne, ba dokonca aj suboj sa nasiel a nahanacka. Moore ale hrat nevedel, a tym trpi cely film. Nezachranil to ani herecky chameleon Rod Steiger /In the Heat of thwe Night, Giu la Testa/. Tempo je dobre, na urovni, ale film am prilis predvidatelny dej, malo napatia a ako hovorim, herecky je na tom Moore Biedne a sam Steiger to cele proste neutiahne : 68 %(10.10.2017)

"Chcete mi říct, že byl pan Boyde zavražděn ??" - "No, pokud ne, dostal by se do Guinessovky za nejdokonalejší sebevraždu.." ;) Není Forbes jako Forbes, většina si totiž vybaví spíš známý americký magazín než režiséra u nás bohužel nepříliš známých kousků.. Nicméně Bryan Forbes, který mě tentokrát opravdu hodně namlsal, s výbornou adaptací krimi výsostného cynika Sidneyho Sheldona, která staví zejména na skvostném hereckém trojlístku Moore, Steiger, Gould, by nejspíš v žebříčku zmiňovaného magazínu nejvýznamnějších britských filmových umělců figuroval i tak hodně vysoko..(4.5.2016)

• donkocicak

Mám rád Rogera Moora, ale tenhle film se nepovedl. Přitom to mohl být velmi slušný thriller o jednom psychiatrovi, kterého se snaží někdo zabít. Jenže tvůrci to trochu přehnali a scénář je strašně přeplácaný. Vtipná figurka starého soukromého detektiva a mafie, která chce Moora z absurdního důvodu zabít, film zabily. Mrzí mě to.(21.10.2010)

Hodně dobrý, leč bohužel méně známý film se zajímavě nebondovským Rogerem Moorem a nepřekvapivě skvělými Steigerem a Gouldem. Příběh je možná trochu omšelý, ale díky syrovému podání natolik zajímavý, že vás donutí dívat se až do konce. Ačkoliv jeden ze závěrečných zvratů možná uhodnete během sledování (ale moc bych na to nevsázel), na závěr filmu, na poslední dlouhý záběr, budete vzpomínat ještě dlouho. Mrazilo mě z toho, jak je uvěřitelný a nemilosrdný. Dal bych snad pět hvězd... No možná časem, až se mi tuhle věc podaří znovu vidět.(6.2.2008)