Kulečníkoví blázni

Poolhall Junkies

Drama / Thriller

USA, 2002, 94 min

Jelikož jsem fanda kulečníku, Chazza Palminteriho + Christophera Walkena a thrillerového žánru, tak jsem prostě tenhle film chtěl vidět. Dočkal jsem se odlehčené skoro až komedie, která nabídla pár super šťouchů i nějáký ten příběh. Palminteri si skoro vůbec nezahrál, tudíž nechápu to označení pro hlavní roli, dle mého názoru byla jeho postava přehnaně drsňácká, nejspíš jen ona měla svými výhružkami budit atmosféru thrilleru, jinak nevím co jiného by ji mělo představovat. Film je dobrý, krátký, a pro kulečníkáře určitě motivační a přínosný, ale ti, jenž kulečníku moc neholdují, tak si asi nepříjdou na své.(5.5.2014)

Kulečník miluji tak jsme věřil v kvalitní film s touto tématikou.. jenže to se nestalo. Kulečníková hra, triky i střih paráda + přidáme pár podvůdků a je to zajímavý film.. ale.. Herci nic moc nepředvedli, scénář vcelku předvídatelný. Co mě dost pobavilo bylo jak Johnnymu zlomili ruku a zrovna mu zlomí ruku, kterou nehraje, ale má na ní tágo (zlomit mu tu druhou tak by neudělal předpokládám ani strk) + to krásné ,,z mrtvých vstaní,, kdy před zápasem ani netrefí kouli, v průběhu nějaká ta chyba a nakonec si povodí profíka a ten ho ještě dostane na profi turnaj.. Nevím no kulečník dobrý, příběh průměrný, herci mizerní... zvažoval jsem 4z5, ale dávám průměrné 3z5.(28.5.2011)

Barva peněz a Kameňák, to jsou dva filmy, které se tady snoubí a popravdě žádná velká „řachanda“ to teda není. Kulečník mám rád a „Texaský expres“, který se tu hraje obzvlášť. Nicméně děj kterak hloupý Honza k rozumu a bohatství přišel jsme vyděli už všichni. Pár docela dobrých vtipů i triků tu je a… to je asi všechno. Co mě osobně pobavilo nejvíc jsou ty strhující akční scény(rozuměj rvačky), kam se hrabe Bruce Lee! :-) Pokud mohu doporučit, tak raději koukněte na film Rozstřel(15.6.2011)

Docela mě překvapilo, že je film založen na reálném pozorování hráčů jejichž osudy byly přeneseny na plátno. Protože za větší mínus jsem považoval to, že se film odehrává jakoby "podle učebnice", která by radila, jak napsat podobně laděný film (dost podobné jsou např. filmy o pokeru). Ale i přesto, že jsem si trošku politoval, že film nenabízí nic nového... Se mi filmík líbil. Asi proto, že já ten "pořád stejnej scénář" mám prostě rád. Dobře jsem se bavil.(16.7.2009)

• omega_SK

KULEČNÍK.....no a čo teraz? Len preto, že ktosi "čosi" okolo kulečníka nakrútil, tak tu jeden za druhým kydajú štyri hviezdy. A ja sa pýtam ....ZA ČO ??? Bolo to nominované na Oscara? Sú tu dáke excelentné herecké výkony? Má to super príbeh? Takto možem pokračovať ďalej a jednoducho ten film je o POOLe a nič viac. Podpriemerné béčko o ničom....BAJKA chabého príbehu, hereckých výkonov o ktorých škoda reči a semo-tamo dáka guľa sa objaví na stole. Film ktorý vám nedá .....nič(29.7.2009)

• - Posledny film Roda Steigera, ktory hral majitela herne Nicka (v NY siltovke s okuliarmi). (DöN)

• - Mars Callahan je v realnom zivote uspesny poolovy hrac. On a Chris Corso (ktory s nim napisal scenar) sa raz stretli v poolovej herni, zacali spolu hrat snaziac sa jeden druheho oblafnut. Po krutej a nerovnej hre (ani jeden neprezradi kto vlastne vyhral) sa stali najlepsimi priatelmi. Po vymene gansterskych historiek z ich predosleho hrania poolu, sa rozhodli napisat scenar zalozeny na ich spolocnych skusenostiach a pozorovaniach. Po dvoch tyzdnoch bol scenar hotovy, no trvalo dalsich desat rokov, kym sa dostal na velke platno. (DöN)

• - Vo filme neboli pouzite kamerove triky, ani specialne efekty na ziadnen z uderov. Vsetky "trick shots" (okrem tej Christophera Walkena s ciernou) boli prevedene legendou biliardu Robertom LeBlancom, ktoreho je mozne vidiet vo filme ako profesionalneho hraca "Bobbyho LeBlanca". (DöN)