Pravda a lež

Truth or Consequences, N.M.

Krvavý kšeft

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 103 min

Režijní debut Kiefera Sutherlanda , který se postavil i před kameru a musím říct , že tento film je pro mně naprosto příjemné překvapení!! Samozřejmně není to nijak originální ale pro mně je to opravdu moc dobrý road movie spojený s gangsterkou a navíc celý film je od začátku do konce velmi zábavný.Postava Curtise , hraného Kieferem , je dobrá a skvěle zahraná.Sem tam padne nějaká ta hláška.Je to propracovaný a ja si myslím , že 4* jsou právem zasloužené , protože jsem se fakt moc dobře bavil!!(24.8.2006)

Kiefer si spravil puzzle z osvedčených sekvencií úpešných filmov - gansterky, road-movie, krimi a thrilleru. Miestami sa obraz na skladačke zobrazoval v jasných farbách, inokedy bol celý rozmazaný .... Jednoducho zopár scén bolo dobrých ( hlavne tých s pištoľou ) avšak keď sa začalo moralizovať a filozofovať, tak som prevracal panenky až ku stropu ...(13.5.2006)

Něco ve stylu od soumraku do úsvitu nebo 300 mil na útěku, ale podstatně horší než soumrak a o kousek horší než 3000 mil. Ovšem Kiefer Sutherland je opravdu hodně drsnej, sice ksicht na to moc nemá, ale nechal si narůst vousy, nasadil drsný brejle nageloval vlasy a hned vypadal opoznání drsnějc. JInak mě ale příběh zrovna moc nechytnul, většina scén je dost nudných a konec rádoby stylovej, ale boužel tak moc nepůsobí. Aspoň že střílečky jsou hodně slušný a zásahy kulek do těl dobře udělaný(26.8.2006)

Kiefer měl vždycky koule a nebýt Jacka Bauera, tahle postava by se určitě víc zaryla do diváckého podvědomí. Jeho Curtis válí ve všech směrech. Polopsychopat, který si rád hodí mincí a zmasakruje každého na potkání, vážně nemá jedinou chybičku a i za kamerou předvádí slušný výkon. Chybou bylo obsazení nevýrazného a prkenného Vincenta Galla. Obecně svou narativní strukturou tuctový snímek, kterých jsou na pultech videopůjčoven desítky, ale za tu akci, dobrý spád a Kiefera musím trošku přimhouřit očičko.(24.8.2006)

Tento film mě velice překvapil. Kiefer Sutherland se tu postavil jak za kameru tak i před ní a vytvořil určitě jednu ze svých nejlepších postav. Děj sice působí klišovitě, ale také je plný zvratů, akce, a co bychom si to nepřiznali - slušných hereckých výkonů v čele s ďábelským Curtisem Freleyem. Kieferovi se podařilo navodit mrazivou atmosféru a některé scény (návštěva Casina, výslech) si nezadají s těmi v nejlepších filmech žánru. Nejvíc mě ale dostala parádní závěrečná přestřelka, patřičná tečka za tímto vynikajícím krimi. Jen tak dál Sutherlande, jen tak dál. 80%(26.8.2006)