Wolf Lake

USA, 1978, 88 min

Burt Kennedy

Burt Kennedy

Ken Thorne

Málo známé obskurní survival/canuxploitation v hlavní roli s hvězdným a opravdu skvělým Rodem Steigerem, zahořklým vůdcem, válečným veteránem z WWII, který je psychicky narušený ze smrti svého syna z války ve Vietnamu, kdy začne časem terorizovat mladou dvojici (mladý muž David je totiž dezertér z Vietnamu, proto ta alergie, která se pomalu stupňuje až v chorobnou nenávist!), ještě společně s třemi jeho kumpány na každoročním loveckém shledání. Filmu jak je pomalu už dobrým zvykem, zaujme nádherným prostředím, izolovaný kanadský venkov na pozadí jezer a lesů, hereckjé výkony jsou přesvědčivé, vynikne i značně syrová atmosféra, dobré napětí, vyhrocené vztahy (generační propast, zastaralé názory, předsudky, politika), intenzivní a eskalující násilí, a skvělé ozbrojené a násilné vyvrcholení. Je to nízkorozpočtový snímek, chvílemi mi to připomínalo TV-film, ale TV-film to kupodivu nebyl. Film nese všechny znaky klasické exploitace (rape, revenge, violence, vigilante atd). Neprávem zapomenutý a opomíjený snímek (který má sice některé drobné nedostatky-především matoucí flashbacky v první polovině filmu, které prozrazují až příliš z děje, pro někoho tedy film nemůže být jakkoliv překvapivý, když ví už předem jak to nejspíš skončí!), ale pokud máte rádi "Deliverance","Straw Dogs" nebo "Open Season", mohl by se vám líbit i tento film, který je těmto klasikám opravdu blízko.(6.2.2012)

Snímek, který mi dal vše, co jsem očekával.!! Rod je skvostný..(28.11.2012)