Americký ocásek 2

Americký ocásek 2: Fievel jede na Západ

An American Tail: Fievel Goes West

Rodinný / Animovaný / Komedie / Western

USA, 1991, 75 min

Opět pěkná animace. Trochu se opakuje motiv cestování, tentokrát na Západ, což odpovídá průměrným hodnocením jiných. Já přidávám hvězdu za podařenou western parodii, u které se nebudete nudit ani vy (pár mrknutí ze známých klasik pro dospělé). děti ocení humor i trochu toho napětí. Stejně vydařené jako jednička.(27.4.2020)

Western nebyl vůbec zlý v téhle podobě opět skvělá zábava.(3.10.2018)

Když se Západ ukáže jako zklamání, pořád se ještě dá sbalit skromný majetek a zamířit…na Západ. Restart amerického snu myší rodiny tentokrát jako western, využívající tradiční motivy jako podvodník lákající osadníky či starý odepsaný šerif nepatřící ještě do starého železa. Zde podceňovaný film má přitom vtip (výcvik kočky na psa) i plno atrakcí (honička ve vlaku i pod vlakem, různá pronásledování psy a kočkami nebo doupě škorpióna), a když se slanobýl, symbol a klišé westernu, jen tak mimochodem příhodně přikutálí a nabere hlavního hrdinu, aby ho odvezl coby obvyklý dopravní prostředek, přičemž k tomu hraje slavná a od bratří Bluesových ještě povýšená znělka seriálu Rawhide , musím dát ***** Zmíněná scéna: https://www.youtube.com/watch?v=RH3pufE8Sb8(7.5.2020)

Bohužel jen "standartní" pohádka, která má ke kouzlu prvního dílu hodně daleko...(27.10.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,166,041Tržby Celosvetovo $40,766,041║ /60%/(23.11.2008)