Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 1932 je zabitý policajt a Frank Wiecek je za to odsúdený na doživotie.
O 11 rokov neskôr sa reportér P. J. O'Neal opäť pozrie na prípad a po nejakom čase zisťuje, že Frank je nevinný. O'Neal sa však stretne s veľkou odolnosťou orgánov, ktoré nechcú pripustiť, že rozhodli zle. (iwko)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Nechci polemizovat o autorovu pohledu na justiční omyly obecně (v USA se odhalují, zatímco jinde se tutlají - Saccovi a Vanzettimu to stejně nepomůže), ani o případu Josepha Majczeka a Theodora Marcinkiewicze odsouzené za vraždu dopraváka Williama D. Lundyho 9. prosince 1932, o kterém tento film krok za krokem pojednává. Spíše mě zaujalo celkové pojetí filmu (snad jako pečlivě vycizelovaná hrubá práce), a samozřejmě reálie: např. polygraph test (detektor lži), který předvádí sám vynálezce Leonarde Keeler, a tehdejší chicagské pamětihodnosti: "speakeasies", které ztratily smysl za rok po konci "prohibice", a jiné špeluňky, kde se scházely nejnižší kasty přistěhovalců, mihne se zde i Kościół Trójcy Świętej i obludný Chicago Merchandise Mart (tehdy největší budova na světě). ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodná věcička z mnoha důvodů, novináři na základě inzerátu milující matky odstartují nové vyšetřování v případu vraždy policisty, ve vězení zřejmě sedí nevinný muž.. Bylo úžasné sledovat proměnu Jamese Stewarta od povrchního a laxního přístupu přes nejistotu a tápání až ke skutečnému „chci pomoct“.. V neposlední řadě pro mě bylo zážitkem sledovat technický pokrok té doby, to je něco fascinujícího, při čekání na přenos poslední fotografie jsem si málem okousala nehty.. ()

Reklama

PlysovyMacko 

všechny recenze uživatele

Na popud matky obvineného začne novinár vyšetrovať jedenásť rokov starý prípad a písať o tom články. Najprv mu je ukradnutý, ale na konci robí všetko preto, aby dokázal nevinu. Vo filme absentuje hudba a preto aj emócie.  Netušila som, že v štyridsiatych rokoch existoval detektor lži a že vtedy po večeroch ľudia skladali puzzle. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Stewart jako investigativní novinář, Conte sympatický vězeň, tohle je pěkná a inspirativní detektivka o tom, jak těžký (ale ne nemožný) je dosáhnout spravedlnosti a dokázat nevinu poté, co už je vynesen rozsudek. Případ je zasazen do Chicaga v době po zrušení prohibice, která měla za efekt nejen nárůst zločinu a šedý ekonomiky, ale také korupce v řadách policie. Speciální bod za pouliční lokace a scény pátrání v nuzný polský čtvrti (zde noir). ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Moja fascinacia noir filmami 40.a 50. rokov 20. storocia stale uspesne pokracuje, tentokrat padla volba na Call Northside 777. Tematicky ide v tomto noir filme o ocistenie mena nespravodlivo odsudeneho cloveka. O osud tohoto cloveka sa zacne zaujimat isty novinar Chicago Times, ktoreho sa zhostil James Stewart /It´s a Wonderfull Life, Mr. Smith goes to Washington/. A moze sa zacat odvijat pribeh a vlastne aj cely film. Filmu suverenne vladne skusena reziserska ruka Henry Hathaway-a, klasicke atributy noiru /ciernobiele videnie sveta, temne charaktery postav, drsne a cynicke dialogy/ su plne zachovane aj tuna. Samotny pan Stewart bol snad najuniverzalnejsi herec sveta, takze divak chtivy hereckych vykonov si pride na svoje. Zo zvysnych herco som poznal len Richarda Conteho /Kmotr, Dannyho jedenáctka 1960/, dalej Lee J. Coba /Exorcist, Jak byl dobyt Zapad/ a Thelmu Ritter /Titanic 1953, Mustangove 1961/. Este par slov k tomuto fimu : samotneho Stewarta nemam zakodovaneho ako noir ikonu - tam skor podla mna patri vyborny Robert Mitchum. Nic to vsak nemeni na tom, ze Call Northside 777 je skvostny noir, ktory patri do pozornosti kazdeho fandu kvalitnej noirovej jazdy. 95 % ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Muž obsluhujúci vo filme polygraf (detektor lži) je jeho skutočným vynálezcom. Jeho meno je Leonarde Keeler. (beso74)
  • James P. McGuire je označený v titulkoch ako technický poradca. Bol reportérom novín Chicago Times, kde uverejnili jeho krátky článok, na základe ktorého vznikol tento film. (beso74)
  • Niekoľko postáv vo filme označuje zabitého policajta ako Johna W. Bundyho. V policajnej správe sa však uvádza ako W.W. Bundy. (beso74)

Reklama

Reklama