Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Imigrantka z Rakouska (Hedy Lamarr), která má aférku s ženatým vydavatelem (Ian Hunter), se potřebuje vdát, aby nebyla vyhoštěna ze země. Na ulici potká chudého, neúspěšného spisovatele Billyho (James Stewart), kterého přesvědčí, aby si ji vzal. Na oplátku mu bude týdně platit stravu a byt, aby mohl psát. (IQ Tiqe)

Recenze (15)

fleurette 

všechny recenze uživatele

Začátek je velmi slibný, ale od poloviny filmu se to zhoršuje a ke konci je to jen hloupé, předvídatelné a zbytečně jednoduché, ani vtipu tu moc není. Nechápu, proč James Stewart ve všech svých prvních komediích tak přehrává, je trapný, zcela jiný než v režii Hitchcocka. Hedy Kiesler je mnohem přirozenější a zasloužila by si i dramatičtější příležitosti. ()

Killingjoke 

všechny recenze uživatele

Bavilo a moc. Od prvních minut je jasné, že příběh nebude nijak objevný a hledat vlastní neotřelé cestičky vyprávění. Je to prostě pěkná romantická pohádka o dvou lidech, které svedla vzájemná potřeba toho druhého dohromady a neodvratitelně přerostlo ve skutečný a hluboký cit. Ona potřebuje manžela, aby nemusela být deportována zpět do válkou zmítané Evropy, on potřebuje peníze, aby mohl dopsat svou knihu. V hlavních rolích výborně roztěkaný James Stewart a kráska s uhrančivým pohledem Hedy Lamarr. Počátek možná trochu chladný, ale ty poslední minuty to vynahradili vrchovatě. Prostě to přirovnání se světluškama opravdu zafungovalo. Takové komedie se dnes už netočí a to je velká škoda... ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Janinka a Beruška se můžou jít klidně schovat do chaloupky pod jalovcem, protože nejkrásnější světluška od shlédnutí tohoto filmu už provždy bude Hedy Lamarr! Vždyť taky svým poblikáváním omámila Jamese Stewarta. ____ Kdo chce vidět překvapivý příběh plný zvratů a nečekaných konců, ať si tohle nepouští. Romantická komedie se strikně drží pravidel žánru a s roztomilou starosvětskostí je naplňuje až k, pochopitelně, šťastnému završení. James Stewart byl ještě ve svém telecím období přehrávání, ale Hedy Lamarr to vyvažuje svojí krásou a uměřeným herectvím. ____ Postavy neprocházejí velkým vývojem, spíš jsou už od začátku jednoznačnými charaktery jako z divadelní frašky: kráska v nesnázích, naivní milovník, obstarožní seladon, jeho cynicky moudrá manželka a babička - studnice životních zkušeností. ____ Film zachraňují vtipné dialogy a kouzlo starých časů, kdy se dalo věřit na pohádky. Proto ani nechci psát o chybách snímku, přestože jsou očividné. Převažil ale pocit, který ve mě po tomhle filmu zůstal: milý, hřejivý a plný naděje. /2. 9. 13./ ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavná hříčka na motiv - JÓ, ŽIVOT PÍŠE ROMÁNY - kde padlo hodně hezkých slov od jednoho trucovitého nemotorného chlapíka s ortodontickým úšklebkem a sympatickou nelegálkou, která tedy na můj vkus nebyla dvakrát neochvějná ve svých životních rozhodnutích, avšak v časech nástupu odlehčených mravů to v romantické rovině asi nebylo na závadu, jak se ostatně ukázalo ve vícero ohledech... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Noir romantika jako Brno, ne jak Prágl. Tak roztomilému páru snad nejde ani fandit a že to skončí právě takhle, to se zaručeně nedá uhodnout:) Relax jak víno. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Název filmu odkazuje na báseň Christophera Marlowa The Passionate Shepherd to His Love (1599), ve které zaznívá Come live with me and be my love. (NinadeL)
  • Autorkou námětu byla Virginia Van Upp, která se inspirovala skutečným odchodem Vídeňačky Hedy Kiesler do Hollywoodu. Film přišel v době, kdy se už Hedy proslavila jako hvězda MGM s uměleckým příjmením Lamarr. (NinadeL)
  • Filmový pás je dlhý 2 365,55 m. (Šuplík)

Reklama

Reklama