Come Live with Me

Komedie / Romantický

USA, 1941, 86 min

Janinka a Beruška se můžou jít klidně schovat do chaloupky pod jalovcem, protože nejkrásnější světluška od shlédnutí tohoto filmu už provždy bude Hedy Lamarr! Vždyť taky svým poblikáváním omámila Jamese Stewarta. ____ Kdo chce vidět překvapivý příběh plný zvratů a nečekaných konců, ať si tohle nepouští. Romantická komedie se strikně drží pravidel žánru a s roztomilou starosvětskostí je naplňuje až k, pochopitelně, šťastnému završení. James Stewart byl ještě ve svém telecím období přehrávání, ale Hedy Lamarr to vyvažuje svojí krásou a uměřeným herectvím. ____ Postavy neprocházejí velkým vývojem, spíš jsou už od začátku jednoznačnými charaktery jako z divadelní frašky: kráska v nesnázích, naivní milovník, obstarožní seladon, jeho cynicky moudrá manželka a babička - studnice životních zkušeností. ____ Film zachraňují vtipné dialogy a kouzlo starých časů, kdy se dalo věřit na pohádky. Proto ani nechci psát o chybách snímku, přestože jsou očividné. Převažil ale pocit, který ve mě po tomhle filmu zůstal: milý, hřejivý a plný naděje. /2. 9. 13./(2.9.2013)

• fleurette

Začátek je velmi slibný, ale od poloviny filmu se to zhoršuje a ke konci je to jen hloupé, předvídatelné a zbytečně jednoduché, ani vtipu tu moc není. Nechápu, proč James Stewart ve všech svých prvních komediích tak přehrává, je trapný, zcela jiný než v režii Hitchcocka. Hedy Kiesler je mnohem přirozenější a zasloužila by si i dramatičtější příležitosti.(24.11.2012)

Natolik miloučké, že jsem vzala na milost i to Bidlo Stewarta :) V některých momentech mi to připomínalo až Stop That Noise s Betty Boop :)(9.7.2009)

Bavilo a moc. Od prvních minut je jasné, že příběh nebude nijak objevný a hledat vlastní neotřelé cestičky vyprávění. Je to prostě pěkná romantická pohádka o dvou lidech, které svedla vzájemná potřeba toho druhého dohromady a neodvratitelně přerostlo ve skutečný a hluboký cit. Ona potřebuje manžela, aby nemusela být deportována zpět do válkou zmítané Evropy, on potřebuje peníze, aby mohl dopsat svou knihu. V hlavních rolích výborně roztěkaný James Stewart a kráska s uhrančivým pohledem Hedy Lamarr. Počátek možná trochu chladný, ale ty poslední minuty to vynahradili vrchovatě. Prostě to přirovnání se světluškama opravdu zafungovalo. Takové komedie se dnes už netočí a to je velká škoda...(13.8.2018)

Kouzelná romantická komedie, jaké dnes už nikdo netočí. Je to tradičně průhledné, ale báječně obsazené a solidně napsané. Lamarr to navíc strašně sluší.(24.5.2009)