James Stewart jako Destry, starostův zástupce s vybranými způsoby, jež nemá rád zbraně, je povolán do zkorumpovaného pohraničního města Bottleneck, aby tam nastolil pořádek. Zprvu se mu do tohoto těžkého úkolu moc nechce, ale změní názor, když potká okouzlující Frenchy (Marlene Dietrich), majitelku baru, která tu zpívá legendární hity jako The Boy sin The back Room, a do níž se Destry bezhlavě zamiluje. Díky mnoha nezapomenutelným hereckým výkonům a vtipným dialogům představuje tento western opravdovou lahůdku pro milovníky tohoto žánru a pokládá vysoko laťku pro nadcházející westernové komedie. (oficiální text distributora)

Subjektiv

Až budete chtít zjistit, kde Brdečka s Lipským sebrali touhu arizonské pěnice Tornádo Lou po muži, který ji učiní jinou, lepší, Destry se vám bude hodit. ()

Kulmon

Jak to tak chodí, Jimmy Stewart stojí vždy na straně práva, ve westernu však tentokrát vůbec poprvé. Destry Rides Again (ten český název Vzpoura žen je zcela mimo) není sice zrovna originální, ale Jimmy a Marlene je pár k pohledání a nějaké drobné chybičky jsou zapomenuty. ()

EdaS

Neskutečně svěží a energická westernová komedie s nepravděpodobnou, ale o to lepší dvojkou Stewart - Dietrich. Proč se dodnes tak zábavný snímek dočkal od stejného režiséra už v roce 1954 remaku, je mi tedy záhadou. ()

berg.12

Spojení James Stewart - Marlene Dietrich - western bylo pro mě zprvu stejně nepředstavitelné, jako že ve westernu uvidím nějakého Rusa nebo takhle řádskou ženskou rvačku. Ale ono to opravdu skvěle funguje, i když to nakonec určitě není tak jednoznačná komedie, jak se nám text distributora snaží sdělit. ()

NinadeL

Mezi lety 1937-1939 se toho v životě Marleny Dietrichové odehrálo mnoho. Stala se americkou občankou, ukončila svou spolupráci s Paramountem a prožila velice dlouhé prázdniny v Evropě. Dokonce se při nich i opálila. Měla-li se vrátit na pomyslný vrchol hollywoodského nebe, s westernem riskovala hodně. Ale nebyla by to produkce s Marlene, aby dopadla zle. Konečně Universal měl pevnou půdu pod nohama a jednou z těch noh byl mladý Jimmy Stewart. Stala-li se další podpěrou dokonalá interpretace písní You’ve Got That Look a The Boys in the Backroom, neměla Marlene už mnoho na vybranou, než se ve svém novém účesu, který parodoval Shirley Temple, postavit opět na vrchol a dokázat tak Americe, že bez Evropanů by western nemohl být nikdy američtější. ()

pepo

Zábavný western plný výborných postáv, ktoré bez problémov stíhajú aj sa superhviezdnym duom Stewart/Dietrichová. Najlepšie to je, keď sa srandičky preklopia do serióznej záležitosti, kde sa ukazuje, že na Divokom západe to skutočne nebola sranda. 8/10 ()

cheyene

Starý western, který poukazuje na nesmyslnost zbraní a konfliktů. Vzpoura žen je laděna lehce do komediálního žánru, avšak má i skvělé dramatické momenty. James Stewart byl v roli Destryho naprosto dokonalý. ()

ladynka

Romantický obraz Divokého Západu mi, jak jsem si myslela, zničili Nesmiřitelní. Naštěstí existují i starší filmy jako Destry. Ne že by byl příliš romantizující, ale ta manipulace s tradičními westernovými schématy, nadsázka a humor je okouzlující. ()

misterz

V tomto snímku nás miláčik národa - James Stewart - zavedie do zapadnutého westernového mestečka, kde treba nutne urobiť poriadok a nastoliť zákon. Pôjde to však aj bez zbraní a zbytočného násilia?... James Stewart vo svojej typickej polohe dobráčiska, ktorému sa prieči akékoľvek násilie, ale pozor, keď je treba a nedá sa inak, tak zbraň je jeho poslušná stará kamarátka... Jednoduchý, no zato excelentne zahraný príbeh vo výbornej oldschool atmosfére tu nezabudnuteľne doplnili jedinečný hlas a piesne Marlene Dietrich. Tá teda vedela spievať, klobúk dole. 80/100 ()

Javert

Další z povedených westernů ze starého Hollywoodu, tentokrát s komediálním nádechem. Opěvovat Stewartův výkon by bylo nošení dříví do lesa. Parádně napsaná a zahraná byla role jménem Boris Alexandrovič Stavrogin, kterému nikdo neřekne jinak, než Callahan. A nedovedete si představit, jak ho to dokáže štvát...:-) ()

Anderton

Destry nemá rád zbrane a vie prečo. Totiž príliš často sa z nich strieľa od chrbta a to sa príliš nezhoduje so zákonom, spravodlivosťou a mužskou cťou všeobecne. Takže keď počuje prvý výstrel, začne robiť v meste poriadok. Spočiatku pomaly až slapsticková komédia, postupom času dramatický western. Príliš som nechápal, o čo ide v zápletke, ale nijako to neprekážalo. Keď ide do tuhého, do veci sa dokážu oprieť aj ženy a s hádzaním stoličiek sú mi sympatickejšie, ako kvázi hrdinskí chlapi s búchačkami. Nie je to prestrelkový western, nie je to western o chovaní dobytka, nie je to western o indiánoch. Je to podľa mňa western o zdravom rozume. ()

classic

Často sa zamýšľam nad klasickým Hollywoodom,že akí umelci sa v ňom vyskytovali a presne nad Extravagantnou ženou Marlene Dietrich,ktorá mňa po každé extrémne provokuje,a to nemusí sa ani napríklad vyzývavo vyzliecť,jej filmové postupy ma raz a navždy utvrdia v tom,že túto dámu si nedokážem nikde inde predstaviť ako v tomto období plnom filmového vzrušenia,provokácii,legenda strieborného plátna,ktorá sa narodila zrejme iba raz? James Stewart je tento istý prípad,a to nemusí ani provokovať,obyčajný fellow,ktorý vie hrať,ktorý zvláda žánre,kde presne takýto druh mu ide najlepšie,t.j nezlomný cudzinec,ktorý prichádza do prostredia,ktorého miestni obyvatelia produkujú praktiky,ktoré by najradšej takýchto chlapíkov proste poslali kade ľahšie,či jednoducho,aby sa zľakol a vzal nohy na plecia ,ale toto nie je jeho prípad... Výrazne osobnosti strieborného plátna,ktoré sa v tomto prípade extra nehodia,ale protiklady sa priťahujú a ja som jasal nad úžasným filmom z roku 1939,kde Marlene už je Big Star a Jimmy ju bude čoskoro nasledovať... Intenzívne čoraz vo väčšom gradujúce napätie,kde zástupca šerifa Tom Destry Jr. bude mať čo dočinenia s Frenchy,s extrémne prchkou a výbušnou miestnou obyvateľkou,ktorá dokáže zmanipulovať pri partičke pokru hráčov,tak že budú ošklbaní a nikdy nezabudnem na vzrušujúcu bitku medzi dvomi ženami s Frenchy,fakt sila,čo si táto holka dovolí?! A sledovať ju je pre mňa cťou...Ale okrem rôznorodých postáv je film výborne zvládnutý aj remeselne od dôvtipnej réžie,ktorá ma nenudila ani na okamih,kamery,ktorá sprostredkuje všetky vyčínania až po strih a hudbu. Myslím,že pomerne neznámy film,ale po projekcii sa už nedá zabudnúť. ()

Flego

Western a komédia k sebe pasujú, o čom svedčia mnohé filmy ( u nás ich zväčša spopularizovala talianska kinematografia 70-tych rokov ). Destry Rides Again ( Vzbura žien je názov dosť pritiahnutý za vlasy ) je báječná, svieža komédia, plná vtipného situačného humoru a dialógov. Scény z baru sú výborne natočené, aj pre svoju veľkorysosť pri davových scénach. ()

MontyBrogan

Hodnotenie zaokrúhľujem hore kvôli Stewartovi, pretože tu bol skvelý ako vždy. Ale na to, že jeho postava pôsobila ako stratég, ktorý svoje teritórium vníma ako šachovnicu, vyriešilo sa to celé dosť jednoducho. A ani to moc nebolo na ňom. Aj keď hej, on zastavenie bezprávia inicioval. Taká korektná hlavná postava, no. Humor bol však fajn. Videné v rámci Season Challenge Tour (westernový týždeň). ()

rikitiki

Konec filmu hodně zabolel. Nebýt něj, je to svělý dramaticko komediální western s břitkými dialogy, spalujícím napětím mezi zpěvačkou Frenchy (Marlene Dietrich) a jen zdánlivě jelimanovským Destrym (James Stewart), s psychologicky zdůvodněnými vztahy mezi postavami a jen mírně nadsazeným pojetím (na rozdíl od pozdějšího remake , který je víc barvotiskový a rozjuchaný, zato méně logický a taky méně vášnivý). ___ Ale ten konec! Nesmyslný zásah ženského davu do přestřelky, aniž by se ve filmu předtím ženy jakkoliv masově projevovaly. Naopak, důraz byl jen na jednotlivkyně - zpěvačka Frenchy a nepříliš šťastně podruhé provdanou Lily Belle. ____ Hlavně ale finále zcela popírá vše, co dosud Destry proklamoval a jak se také do té doby choval. Koncem s rozpoutanou bitvou se zcela pronevěřil sám sobě a stává se z něj tuctový kovbojkový hrdina. Závěrem je tedy naopak přesvědčivější pozdější remake. _____ Nebýt zakoneční, které jakoby přilepili z úplně jiného filmu, je Destry na plný počet hvězd. I tak ale stojí za vidění. Kvůli dodnes vtipným dialogům, zajímavým situacím a ústřední dvojici. /7. 8. 14./ ()

jonyyy

Do posledních minut jsem netušil, proč má film český překlad Vzpoura žen a myslím, že je celkem nevhodný a nicneříkající. Celkový dojem je poměrné zklamání. Celý průběh si budoval něco, co jsem čekal, že vygraduje v úplném závěru a nakonec přišlo úplně něco jiného a naprosto nečekaného, co předchozí průběh naprosto nijak nenaznačoval. 71% ()