Roku 1823 ve Washingtonu major O'Neal (Gene Lockhart) a jeho dcera Margaret O'Neal, zkráceně "Peggy" (Joan Crawford), provozují hospodu, která je hojně navštěvována politiky. Peggyiny otevřené a chytré názory si získaly jejich obdiv, zejména pak Andrewa Jacksona (Lionel Barrymore) a Daniela Webstera (Sidney Toler). Senátor za Virginii John Randolph (Melvyn Douglas), do nějž je Peggy tajně zamilovaná, ji považuje za dítě. Nicméně když se nový obyvatel hostince poručík námořnictva Spojených Států "Bow" Timberlake (Robert Taylor) vyjadřuje o Peggy jako o "dívce z hospody", John mu dá facku. Bow se brzy sám do Peggy zamiluje. Požádá ji o ruku, ale ona ho odmítne, protože si myslí na Johna. Jedné noci se odhodlá Johnovi vyjevit svou lásku, ale on ji posílá pryč, domnívá se totiž, že je ještě příliš mladá na vážný vztah. Když si časem uvědomí, že je do ní skutečně zamilován, vypadá to, že je již pozdě, doslechne se totiž od Bowa, že Peggy se rozhodla dát souhlas ke sňatku jemu. (elizabeth_ba)

Martin741

Krofordka mi bola vyslovene odporna - a odpornejsia bola uz len v tom svinstve menom Dzony Gitar. James Stewart tu bol zbytocny, zacalo to sice dobre, ale v strede suverenne prevladli vatovo plane plky ... neveril som tvorcom ani kulisy - udajne sa mal film odohravat roku 1823 - tak ani tomu som neveril. Na Gone With the Wind 1939 tie kulisy nemali ani zdaleka. Clarence Brown ako reziser je tu len za zrucneho rutinera : 55 % ()