Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Souhlas se Smilefacem - jestli v podobném stylu natočí "Já, Robot", pak opravdu bude Isaacu Asimovovi, skutečnému géniovi robotiky a sci-fi vůbec, věčná sláva. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Pozitronic Mana...Výtvarná stylizace (včetně efektů, samozřejmě) mě opravdu vzala, stejně jako romantické části příběhu, které mně osobně nějak přeslazené nepřišly. A jaká jiná může být hudba Jamese Hornera, než nádherná?(31.8.2003)

Nejdřív jsem myslel, jaká to bude blbost, ale von se na to příjemně kouká. Takovej oddychovej snímek, kterej si ale dokáže udržet pozornost. A sem tam (i když řídce) se člověk i zasměje.(16.11.2008)

Celkem zajímavé, ale přesto existuje spousta lepších filmů na todle téma. Například Spielbergova AI...(16.11.2008)

Asimovův dvěstěletý člověk Andrew předčil mé očekávání, co se zpracování týče, ale romatické sci-fi to rozhodně být nemělo. Citlivý měl být Andrew, což Robin Williams zvládl na jedničku, ale jeho životní příběh takový být neměl.(19.1.2009)

Vynikající dílo, které na mne udělalo opravdu dojem, proto jsem byl velmi nečekaně překvapen jeho nízkým hodnocením. Skvěle zahrané od R. Williamse...(7.12.2010)

Opravdu vydařený a procítěný film, který sice má své chyby, ale potěší.(10.5.2012)

84%(17.9.2012)

Film se mi opravdu zamlouval, ale nejvíce si vybavuji moment, kdy tam někdo na gramíku pouštěl Dvořáka :)(6.12.2012)

Čo nás robí ľudmi? Čím sa líšime od zvierat alebo vecí? Sme viac ako iné živé alebo neživé existencie? Tento film na to zrejme neodpovie...no prinúti Vás zamyslieť sa nad tým. Úžasný film s famóznym Robinom Williamsom ktorý sa v tejto roli našiel a vynikajúcim Samom Neillom. Pre mňa to bol zážitok sledovať Robina, podľa mňa v jeho najlepšej roli kariéry. Tento film Vám dá viac ako si môžete predstaviť. Film je tu nedocenený, zrejme pre jeho romantickú zápletku, ktorá ale vôbec nič neskazila, ale krásne dokreslila a podtrhla celý príbeh.(12.1.2013)

Toto je první a poslední film, u kterého jsem naplno brečel. Nevím proč, ale v tu chvíli to na mě strašně dolehlo. Bylo mně 15 a pamatuju si, že máma navrhovala, abych šel k psychologovi, protože není normální bulet u takovéhle kraviny :-D(9.6.2013)

Mně se to líbí moc. A basta!(30.8.2014)

• teplic

Keď som bol ešte malý ciciak, tento film ma vedel ohúriť. Teraz len sedím a pýtam sa: a stavebné povolenie na ten domček na pláži ako dostal? A materiál? Základná myšlienka fajn, ale dostal som cukrovku a zostarol o dve storočia.(18.7.2017)

Téma je velmi blízké filmu Číslo 5 žije, jen je propracovanější a bere útokem lidské city na obrazovce i před ní. Robin Williams v roli robota předvádí úctyhodný výkon. Sledujete jeho postupný vývoj ze stroje až po skutečného člověka, který objetoval i nesmrtelnost, aby mohl pocítit vše krásné, co lidský život nabízí. I když někomu může jeho cesta za životem a láskou připadat hloupá rozhodně má sílu dojmout k upřímným slzám.(31.8.2003)

Nemam prilis rad romanticke filmy, ale tento byl vyjimkou, nicmene te romantiky bylo nekdy az moc. Mimo jine skvely Robin Williams a masky robotu.(1.9.2003)

• TesterX

Opravdu preslazena limca, avsak s par vtipnymi momenty a (sic kratkymi) uvahami nad smyslem ziti. Ten priserny konec si mohli filmari odpustit.(3.9.2003)

Rozhodně je to Asimovovi blížší než "Já, robot". A kromě toho, podobných sci-fi v holywoodu zrovna moc nevytvořili.(24.9.2008)

Na jednu stranu těžkotonážně prostý a dojemný příběh nasazený na sci-ci kostru Isaaca Asimova. Na druhou jako rodinný mainstream proč ne.(20.1.2011)

Film, čo ma prekvapil zo všetkých stránok. Najviac ma chytilo spôsob spracovania tematiky, ktoré síce nie v takej podobe, ako je to zobrazené, ale v inej „určite raz príde“. Sci-Fi, kde sa prejavuje silná romantika s neodpustiteľnou drámou. Silné technické a ľudské argumenty, ktoré uvidíme vo filme, budú aktuálne čoraz viac a viac v blízkej budúcnosti. Vo filme jednoznačne dominujú Robin Williams a Embeth Davidtz, ktorí podali excelentný výkon. Herecké výkony ostatných akoby vedľajších postav (Sam Neill, Oliver Platt) je taktiež nadpriemerný. Film, na ktorý sa dá znovu a znovu podívať. P.S.: Je mi tak trošku ľúto, že len tak málo ľudí pochopilo krásu a unikátnosť tohto majstrovského diela. Osobné hodnotenie: 93% (*****)(5.4.2011)

Vďaka mnohým autorom pred ním i po ňom sa Andrew bohužiaľ nemôže pýšiť originálnym námetom. Možno vám príde jeho životný príbeh predvídateľný, možno sa u neho stretnete s priemernosťou, dokonca sa vám možno bude zdať príliš umelý či prisladký . . . Ale aj napriek tomu všetkému v jeho plechovej tvári s určitosťou nájdete známky ľudskosti. Mám rada pána Williamsa i pána Hornera. A snáď práve kvôli nim na Andrewa spomínam len v dobrom.(5.10.2011)

Je to film, po ktorm pochopite, ze bez lasky nema ziadny zivot zmysel, ani ten umely.(11.2.2012)

Tenhle film je pro mě citovka, vždycky mě to nějak vezme.(29.5.2013)