poster

Andrew - člen naší rodiny

 • USA

  Bicentennial Man

 • Německo

  Der 200-Jahre-Mann

 • Slovensko

  Andrew, člen našej rodiny

 • Slovensko

  Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (293)

 • Oskar
  *

  Jeden z nejhorších amerických rodinných filmů. Jestli v sobě máte aspoň trochu zdravého cynismu, tak tenhle film si rozhodně NECHTE ujít a radši civte do zdi. Pobavíte se stokrát víc. 20%(20.2.2003)

 • rixis
  *****

  Vďaka mnohým autorom pred ním i po ňom sa Andrew bohužiaľ nemôže pýšiť originálnym námetom. Možno vám príde jeho životný príbeh predvídateľný, možno sa u neho stretnete s priemernosťou, dokonca sa vám možno bude zdať príliš umelý či prisladký . . . Ale aj napriek tomu všetkému v jeho plechovej tvári s určitosťou nájdete známky ľudskosti. Mám rada pána Williamsa i pána Hornera. A snáď práve kvôli nim na Andrewa spomínam len v dobrom.(5.10.2011)

 • djtotal
  ****

  Je to film, po ktorm pochopite, ze bez lasky nema ziadny zivot zmysel, ani ten umely.(11.2.2012)

 • Edgerton
  ****

  Tenhle film je pro mě citovka, vždycky mě to nějak vezme.(29.5.2013)

 • kacer4
  ****

  Krásny príbeh plný emócii, ktorý však nemá hlavnú myšlienku. Teda aspoň vhodnú pre ľudí. Možno to bude povinná jazda pre robotov za niekoľko desaťročí.(28.12.2013)

 • Jayk19
  *****

  Ne film mi nepřišel až tak přeslazený jak se tu píše,nezdravě dojemný snad,ale ne přeslazený.Dnes už mrtvý Williams to zahrál opravdu se vším všudy a držel jsem mu palce až do konce.Jedno z těch opravdu dobrých dramat které jsem měl tu čest vidět.(24.8.2014)

 • Andreas17
  **

  **+ Především rodinný film, který bych ale nezařadil mezi dětskou zábavu a dospělého jedince nenaplní. Kdo by na něj měl tedy koukat? Zřejmě jen žánroví fanatici nebo dospělí s duší dítěte :-). Jako oddychovka OK, ale pro mě nezáživné.(15.12.2016)

 • Masai
  ****

  Konec mohl být asi kratší a nejspíš bych nedokázala argumentovat na obranu toho všeho čeho tam bylo opravdu … až moc … ale přesto mám tenhle film opravdu hodně ráda. Především pro tu jemnost, citlivost a slušnost. To nejhorší co tam uslyšíte je "hovno". Jinak je celý tenhle film přesně jako jeho hlavní hrdina Andy. Příjemný, milý, vtipný a vždy džentlman. Pro mě je to při každém shlédnutí pohlazení po duši.(3.9.2018)

 • Dacsus
  ***

  Moja prvá poviedka od Asimova vôbec, prečítaná ešte v 80tych na strednej, v zbierke Roboti a androidi. Samozrejme že poviedka bola lepšia (a vlastne to bola taká rozbuška k okamžitému zháňaniu ďalších diel od Asimova), ale táto adaptácia je hodne podarená - na rozdiel od I, Robot.(9.10.2018)

 • fimler
  ****

  Co říct, jelikož momentálně dokoukávám klasiky tak tohle je jedna, která mi neustále unikala. Rodinná pohoda. Neurazilo, ale žádný wow efekt se taky nekonal. Dětem se to bude opravdu líbit, dospělým to má také nejspíš co nabídnout, ale jak už jsem řekl...klasika, nic víc-nic míň(15.8.2019)

 • Treble
  ****

  Povedené zpracování geniální povídky to je. Občas sice trošku dojíždíme na "romatický žánr", ale obsahově to má hodně do sebe. Williams se pro roli skvěle hodí a celkově to prostě má atmosféru.(23.7.2005)

 • trinan_kop
  *

  Tento film je absolútne pošlapanie pamiatky geniálneho spisovateľa Isaaca Asimova. Jednu hviezdičku dávam iba za prvých pár minút, kedy to ešte vyzeralo sľubne, ale potom sa to zvrhne na typickú americkú hlúpu komédiu, ktorá s predlohou má spoločného naozaj iba toho robota, nič iné. Ak nepoznáte Isaaca Asimova, a nič ste od neho nečítali, pridajte si kľudne 2 - 3 hviezdičky - inak to viac ako na jednu nieje.(23.12.2007)

 • estella
  *

  Tohle bylo opravdu desne, ruzova bonbonierka bez chuti a napadu. Zaver jsem totalne nezvladla a proste jsem to MUSELA vypnout. Masky jsou celkem dobre, ale tot vse.(19.1.2009)

 • LooX
  ***

  I když se jedná o přeslazenou limonádu s ještě přeslazenějším koncem,nějak mě to chytlo za srdce a i se mi to líbilo.Navíc je to po vizuální stránce výtečně zpracované.(20.3.2009)

 • Naby
  *****

  Opravdu krásnej film. Ukazuje nám že si máme vážit i toho co jsme si nevybojovali, nebo toho co už nám to příjde samozřejmé. Jako třeba života, svobody, práce i lásky.(3.2.2010)

 • J. K. Lister
  *****

  Jeden z mála nejzdařilejších filmů, které jsem mohl vidět podle povídky Isaaca Asimovova - Dvěstěletý člověk (povídku lze najít v české antologii Roboti a androidi, nebo v Asimovově sbírce Kompletní robot -1984), kdy se technický lidský výrobek chce stát člověkem. Jeho cesta stát živým tvorem zabere mnoho úsilí. Vynikající herecké zpracování robota Andrewa Robinem Williamsem mi vyrazila dech.(1.1.2011)

 • Tomulka
  ****

  Na můj vkus trošku dlouhé. Zápletka tohoto filmu aji její podstata by se vešla do krádší stopáže. Každopádně se mi film líbil jeho hloubka , která možná n aprvní pohled není vidět je velmi přesná a dotýká se dost konkrétních věcí dnešní doby. Výkon Robina Williamse je najedničku (lepšího a vhodnějšího herce pro tuto roli vybrat nemohli), ale Sam Neill zahrál famozně (i přes to že měl málo prostoru, což je škoda.) rozhodně doporučuji, koukat na to může celá rodina.(24.2.2011)

 • marien1039
  ****

  Já nevím, mně se ten film moc líbil, ale chápu, že je to svým způsobem strašný kýč. Nicméně ho mám moc ráda. Je smutný, veselý, romantický i dramatický.(10.5.2012)

 • Barlog951
  *****

  Krásny pribeh ... skvele spracovanie :)(14.5.2012)

 • Tommy858
  *****

  Tento film jsem poprvé viděl před více jak deseti léty a nedávno jsem si říkal, že je čas se podívat znovu. Film na mě velmi zapůsobil a líbil se mi dokonce o něco víc než A.I. - Umělá inteligence. Krásný film plný emocí, krásné hudby a vůbec, hodně nutí k zamyšlení a po shlédnutí ve vás něco zanechá. Něco pozitivního. Takové filmy mám rád.(2.12.2012)

 • Damnsinead
  ***

  Nedá se říct, že by byli tvůrci svázaní knižní předlohou. Z původní povídky nezůstalo skoro nic. Výsledný film je komedie/rádoby drama - na můj vkus moc přeslazený, moc americký. Do sci-fi bych tohle určitě neřadila. Průměrná rodinná zábava, kde se občas objeví pár vtipných scén. Slabé 3 hvězdičky.(30.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace