Andrew - člen naší rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

• Oskar

Jeden z nejhorších amerických rodinných filmů. Jestli v sobě máte aspoň trochu zdravého cynismu, tak tenhle film si rozhodně NECHTE ujít a radši civte do zdi. Pobavíte se stokrát víc. 20%(20.2.2003)

Já bych tedy raději doma Méďu.(1.2.2013)

Jednoznačně jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděla. Je to sice hra na city, ale sežerete to i s navijákem. Robin Williams je excelentní a snad jsem žádnému z robotů nikdy tolik nedržela pěsti.(1.2.2013)

Jak říkají ostatní. Odporně přeslazené. Dívat se na to dá, ale jen jednou.(2.2.2013)

Jeden rád poslouží.(2.2.2013)

Nádherný film!Opravdu úžasné,krásný příběh,krásné zpracování a úžasné herecké výkony...Opravdu mě to dostalo...(6.2.2013)

Tomuto filmu ubližuje len to, že nie je ladený viac do dramatického tónu. Občasný humor a vtípky ho prekvapivo zrážajú dole. Navyše mi niektoré scény pripadali až strnulo zábavné. Robin Williams je však tradične skvelý a film dopĺňa dobrá hudba. Solídne 4*.(4.7.2013)

Pekný,príjemný rodinný film s presahom do sci fi.Nič viac,nič menej.(10.3.2015)

Kdo má rád trošku sci-fi, trošku komedii, a miluje herce Robina Williamse, tak ať neváhá se na tento film podívat. Krásný dabing, plný vtipů, Vás nenechá chvíli v klidu. Ale to myslím při filmech s Robinem až na nějaké vyjímky je skoro vždy. Jako rodina máme rádi více jeho skvělých filmů, ve kterých je schopen dokázat, že to jako herec opravdu umí. Proto všem doporučuji nejen tento film, ale i jiné filmy ve kterých Robin Williams hraje.(27.2.2016)

/90%/(11.9.2017)

Nevím, jaké všechny emoce může tenhle film v kom vzbudit a na kolik lidí působil stejně jako na mě. Mnohem dřív než jeho jsem však znal originál jménem - Dvěstěletý člověk od Isaaca Asimova. A tenhle film je snad první, u kterého můžu s čistým svědomím říct, že ne že by se rovnal předloze. On je lepší než předloha. Je lidštější a zároveň vtipnější. Opravdu SMEKÁM před tvůrci, jenž udělali z poslání pro roboty poslání pro lásku, i před Robinem Williamsam, který dal do role (původně dost sobeckého) robota srdce i duši. Tímhle filmem pro mě (mnohem méně zajímavá) předloha jednoduše skončila. MAXIMÁLNÍCH 5*(1.2.2019)

90% - komentář 20ti slovy: Příjemný film o citech a lásce v podání robota. Líbil se mi příběh zasazený do několika generací rodiny. Závěr hezký a dojemný.(17.8.2019)

Tento film, který možná budí dojem, že půjde o další stupidní rodinnou zábavu s Robinem Williamsem (Dr. Flastr, Flubber), je skvělá existenciální podívaná s nádhernou výpravou.(5.10.2003)

Krásnej a slaďoučkej film(16.2.2005)

Robot co má lidské myšlenky? nic nového! Ale filmově zpracovaný na 5*(7.4.2007)

Sympatická hlavní postava ato i potom, co se přemění v Robina Williamse. Vzorem slušnosti, chrličem vtipů (úžasná scéna) a hodinářem :). Fandil jsem mu a oceňoval strojený pohyb Robina. Přirovnal bych to k nedělnímu obědu, kdy se přede mnou objeví nádherná flákota, ale bez kaše, rýže nebo aspoň chleba...člověku nějak pomalu začne odcházet chuť a jinak velmi chutný oběd se změní v touho ho tím vidět. A asi nějak takhle chutnal ten film..(16.11.2008)

Nebylo to špatné, ale na tak dlouhý film je zde docela i nuda. 58%(17.5.2009)

Když v sobě Andrew objevuje city, poslouchá desku s Dvořákovou Rusalkou, "Mesíčku na nebi hlubokém" v češtině.(20.12.2009)

Naprosto pohodový, rodinný sci-fi snímek, po stránce emocionální velmi silný a vkusně zpracovaný s dobrým filmovým nápadem. K tomu ještě hvězdné herecké obsazení (Robin Williams, Sam Neill, Oliver Platt, Wendy Crewson atd.), skvělá hudba (James Horner) a režie (Chris Columbus). Příběh o robotovi co se chce stát člověkem mě dostal dřív a stejně i dnes. Já dávám za 5*.(28.9.2010)

Je to dlouhé a chvílemi přeslazené. Ale je na tom něco k zamyšlení. Nevidím v tom jen dobře zpracované rodinné sci-fi. A proto dávám za 5.(17.4.2011)

Přiznám se že je to jeden z mála filmů u kterého sem na konci pustil slzu ( pro srovnání u Titanicu se mnou konec absolutně nic neudělal )(25.8.2011)