Andrew - člen naší rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Zajímavá vize.(17.11.2008)

"Jak velký Andy Martin říkával: 'Jeden rád poslouží!'"(16.12.2011)

Chápu, že někteří lidé když viděli tento film tak očekávali spíše sci-fi než velmi citlivý film a já jim to nezazlívám. Holt někdo není na romantické filmy. Já když vidím tento film tak mi i ukápne slza :). Jenom mám menší výtku k popisu filmu, protože jak je napsáno že když se Andrew vrátí ze své cesty kde hledal podobné jemu a že s malé slečny se stala dospělá žena, tak to omyl. Protože ta dospělá slečna není Amanda ale její vnučka Portia. Bohužel nevím kdo tyto popisy spravuje tak to píši sem :).(18.2.2013)

Bohužiaľ, jediný film, ktorý je poctou Asimovovi a ktorý sa obsahom ako-tak drží literárnej predlohy.(1.6.2013)

• bctpeyhon

Nedávno jsem si na tento film vzpoměl, s tím, že jsem jej kdysi viděl, a taky s tím, že se mi líbil. To ale muselo být více dávno, než jsem si myslel. Kdyby tam bylo méně té, jak tady někdo píše, přeslazenosti, tak by film hned nepřímo úměrně stoupl na mém hodnocení, ale bohužel. První třetina filmu se mi moc líbila, ale ten zbytek se mi tak znepříjemnil, že jsem na to hezké v rychlosti zapoměl.(28.2.2014)

Překrásný a nádherný velmi působivý film, který neřeší okolnosti, ale podstatu věci. Doporučuji.(21.5.2014)

Já vím, že je to pro některé těžké vidět v tom jen přeslazenou komedii, ale prostě ten film je mnohem víc a možná právě až časový odstup vyzdvihne jeho kvality a hlavně jeho myšlenku. Za mě 100%,(18.9.2014)

Krásný příběh se skvělou hudbou.(8.8.2015)

Asimov to sice napsal trochu jinak, ale přesto mě tento příběh jaksi chytl za srdce a za některou z hloboko zasunutých myšlenek, jak to s těmi roboty v budoucnu bude. Dojemný příběh, kdy se robot pod vlivem lásky chce stát smrtelným a tím být oficiálně uznán člověkem...jeden by řekl, že u konce ukápne slza, ale neukápla, takže 4*(10.6.2017)

Naprosto geniální :-) 5*(13.11.2017)

Rok 2018 (takmer 20 rokov po premiére) s poriadnym odstupom času, odkedy som to videl prvý krát (cca pár rokov po dobe vzniku) a musím povedať, že je to stále vážne dobrý film, ktorý pôsobí v dnešnom masmédialnom svete veľmi "komorne" a v určitom slova zmysle by som ho označil za kultový film. Robin Williams je už nejakú dobu mŕtvy a možno aj kvôli tomu film na mňa pôsobí o to zvláštnejšie. Meanwhile som okrem dalších prečítal aj "zopár" kníh s tématikou vedecká fantastika a vdaka tomu mi príde tento film viac fantastickejší, magický, vzácny, jedinečný. Počas opätovného pozerania tohto filmu si veľmi uvedomujem fenomén času, spomienok, vzťahov-ľudí v mojom živote. + Fakt pekná vábivá tak trošku smutná tak trošku dojemná hudba. Skrátka takýto film (a zopár daľších starších, a naozaj len zopár novších) pôsobí naozaj ako niečo jedinečné a neopakovateľné. Tu (z môjho pohľadu a môjho postoja) nejde o to kto tam hraje, koľko to zarobilo alebo aký je k tomu trailer či to či to bude 3D a podobné veci, ktoré sa dnes často pri nových filmoch riešia ale ide o "charakter" filmu.(3.1.2018)

66%(26.5.2018)

Kdyby se režisér z plných sil nesnažil srdceryvnou hudbou Jamese Hornera z vás vyždímat všechny emoce už od začátku,možná by to byla i fajn podívaná. Takhle jste měli chuť brečet už u patnácté minuty,kdy holčička s Andym tahají dříví. Jedna z mála pozitivních věcí na tomto filmu je samozřejmě jeden a jediný Robin,který byl prostě geniální.(17.8.2019)

1 5 8 12 13 14 15 následující >>