Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Dobrý Robin Williams a Oliver Platt. Film je trochu moc uměle prodlužován a šlo by ho jistě o dost zkrátit a vyznění by bylo možná více zajímavé.(11.8.2005)

Jak píše mat.ilda, čím víc se stával Andy člověkem, tím víc to šlo do kopru. A když se stal mužem se vším všudy, bylo to už přespříliš. Naštěstí se tak stalo až ke konci filmu. Ke konci, ke kterýmu je ale velice dlouhá cesta.(6.4.2014)

Film používá (stejně jako A.I.) pro zobrazení dlouhého života robota dlouhou stopáž. Nemyslím si, že je to šťastné řešení. Navíc pokud je budoucnost zobrazována převážně zbytečnými architektonickými záběry města, nečekal bych takhle laciné kulisy. Některé scény působily navzdory situaci směšně a ke konci se bohužel kumulovaly. Ale masky jsou vskutku dokonalé.(1.9.2003)

Další velmi dojemný a silný příběh z dílny Chrise Columbuse a opět s Robinem Williamsem v hlavní roli. S tímto filmem nemám vlastně žádný výrazný problém, vše funguje tak jak má a proto nevidím důvody, proč ubírat na hvězdičkách. 90%(2.1.2011)

Začátek měl námět na fakt špičkový drama... jenže se to dalo směrem, kterým jsem to opravdu nečekal.. skoky v čase a celej ten filmovej záměr šel cestou, která se mi nakonec až tak nelibila a přišlo mi to horší a horší. Není to uplná shitka, ale mohlo to být o hodně lepší. Z části dobrej rodinnej filmek z tý druhý části romantická šmucka o rozmazleným robotovi, co chce víc a víc.(29.3.2019)

• Jinny

Chrisi, Asimov tě bude strašit...(26.10.2004)

Dalo se to, jenom nevím, proč mi to připadalo tak strašně dlouhé.(28.5.2006)

• Ivoshek

Možná to někoho dojalo. Mně ne. Souhlas s Oskarem - koukání do zdi nemusí být vždy ta horší alternativa. Rodinný film v tom nejhorším slova smyslu.(10.5.2007)

Ze začátku slušný ale zbytečně zdlouhavý a dalo by se říci i stereotypní snímek o robotovi, který by se chtěl stát člověkem a poznat lásku a jiné lidské city. Velice dobrý Robin Williams a pár opravdu dojemných momentů.(15.6.2007)

Sentiment na entou :))(28.8.2006)

Po dlouhé době jsem měl možnost vidět film, který mně velmi zasáhl!!! Tento film je naprosto nádherný. Příběh o robotovi, co se chce stát člověkem, jenž je natočen naprosto spičkově. Tohle se prostě režisérovi povedlo znameňitě. Celé dvě hodiny jsem se dobře bavil a seděl jsem naprosto uchvácen. Robin Williams se na tuto roli parádně hodí a jeho výkon je fantastický a navíc je to samozřejmně sympaťák. Krásnou hudbu ke snímku složil James Horner, jehož hudba je naprostým skvostem. Možná, že by se ve filmu našla i nějaká ta myšlenka, že nikdo zde nebude navěky a že každý musí umřít. Také bych neměl opomenout krásně dojemný konec při kterém mi i nějaká ta slzička ukápla. Já si nemůžu pomoci ale dávám 5*!(23.9.2007)

Prvních hodina je dost dobrá a i v průběhu druhé poloviny tohoto nesmyslně dlouhého filmu se objeví několik velice vtipných momentů. Nicméně by Andrew zasloužil skončit na šrotišti. A rozhodně by neškodilo zkrátit film tak o půl hodiny. Nebýt jako vždy skvělého Robina Williamse, tak by nebylo o čem mluvit.(5.3.2009)

Absolutní pecka, jeden z nejvíc nedoceněných filmů na světě.Epický, dojemný a fascinující příběh, skvělé herecké výkony a jako vždycky dokonalá Columbusova režie.Nechápu ty dementní komentáře od 3* níž.Tenhle film nemá chybu.Dojemné a citlivé sci-fi.Asimov by byl spokojenej.Oliver Platt je jeden z nejmíň doceněných herců.Vlastně všechno, co se týká týhle pecky je až nepochopitelně nedoceněné, možná kdyby si půl planety a 80% ČSFD vyndalo hlavu z prdele, pochopili by to.95%.(18.4.2014)

Užil jsem si hlavně začátek, feeling jako z Asimovových povídek, od svatby a vylepšení Andrewových mimických schopností už to šlo ale dolů z kopce, přibyla klišé, vyrojily se otázky tipu proč Andrewův obličej nápadně připomíná Robina Williamse (to jsem ještě nevěděl co příjde :)) - a vše se zbytečně natáhlo a přišla nuda a očekávaný konec. Přesto se tento film pro relaxaci dá shlédnout, jen to není nic extra. AI umělá inteligence je o třídu výš, a to také není dokonalý... 7/10(20.1.2009)

Životopis jedného robota. Pokiaľ budete vnímať tento svet ako alternatívnu utopistickú budúcnosť a nie ako predstavu tvorcov o budúcnosti našej, nemusí vám film pripadať smiešny. Je to nižšia liga ako Ja, robot a ja sa rád dočkám aj časov, kedy Ja, robot bude nižšia liga oproti nejakej inej adaptovanej Asimovke. Ak film s robotom, tak sa rieši vždy v podstate iba jedna otázka. Otázka osobnosti, rozumu, citov a rovnoprávnosti. Andrew nerieši nič iné. Ale vlastne to je viacero otázok a nie iba jedna, len stále je podstata rovnaká. Jednoducho "there always been a ghost in the machine".(29.8.2016)

Rozmýšľam, či je tento film sci-fi, romantický, alebo je drámou. nevedel by som ho presne zaškatuľkovať, sú tu dojemné okamihy, kedy neudržíte slzy, ale aj humorné, pri ktorých sa budete chytať za brucho. Film vychádza z fantasy námetu, inteligentného robota, ktorý sa chce stať človekom, čo sa mu na sklonku života podarí a to si myslím už pomaly ale isto prestáva dnes byť fantasy.. Všetkým film odporúčam, krásny film, ďaleko predčí mnohé iné.(14.1.2015)

Možná trochu přehnaný hodnocení, ale já se neskutečně bavila. Celou dobu měl film spád, vtipy padaly jeden za druhym, slzičky se mi semtam taky kutálely po tváři a mělo to dokonce pointu a cíl. Škoda že takovejhle partner může bejt jenom robot. Andrew byl milej, hodnej, obětavej, sladkej, vstřícnej, láskyplnej, citlivej, chápavej, slušnej, zdvořilej, roztomilej, zkrátka dokonalej. Lidi často chtěj bejt někym nebo něčim jinym, ale Andyho nějvětším snem bylo stát se člověkem. Tenhle film celkem naučí vážit si toho, co máme a čim sme... "Ťuk ťuk." "Ťuk ťuk." "Ne, máš říct: Kdo tam, Andy." "Kdo tam, Andy." "Nee, kdo je za dveřmi." "Já nevim." :D:D(22.12.2007)

Zahrát Columbus místo sladkobolného dojáku také trochu na vážnější, depresívnější struny, mohlo to být parádní.(15.7.2011)

Miluji filmy o robotech a Andrew je pro mne jeden z nejpodařenějších. Ano uznávám, takový ten typický námět, robot poznává lidský život a jeho náležitosti a touží se stát člověkem, nicméně Andrew je krásný příběh o lásce a originální pro své vtipné a naopak velmi smutné pasáže, takže zajišťuje pestrost celého filmu. Hudba, masky, výprava výborná, jinak Robin Williams mne určitě nezklamal, zahrál to opravdu skvěle. Je to spíše na 4 hvězdy ale jednu navíc přidávám za své dojetí, který ve mě film po konci vyvolal. 85 %(2.10.2012)

• Torision

Pffffff,naprosto nudný rodinný film,během kterého jsem se nudil až to bolelo.(9.7.2007)

Pre mňa skvelý film! Vôbec mi nevadila tá romantika a trošku prehnaná bezproblémovosť. Myšlienka je skvelá, Andrew tiež, humoru sa našlo dosť. Sem-tam ma napadli aj malé logické trhliny, ale nemožem dať inak ako 5* :-)(22.1.2009)