poster

Andrew - člen naší rodiny

 • USA

  Bicentennial Man

 • Německo

  Der 200-Jahre-Mann

 • Slovensko

  Andrew, člen našej rodiny

 • Slovensko

  Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (293)

 • kusper
  ****

  Zajímavá vize.(17.11.2008)

 • GILLWANDER
  ***

  Na môj vkus až priveľmi sladučké. Nebyť prehnanej dávky cukru, tak by ani nebolo čo vyčítať. Ale keď to muselo byť...(12.7.2012)

 • flyboyeda
  ****

  Krasne, ale extremne preslazene. Skoda, ze tento film nenatocil Kubrick... Takova moje guilty pleasure... Jako herce ho miluju, ale vzdycky me trosku stval ten jeho usmev, ted mi chybi, r.i.p...(18.9.2012)

 • Vědma
  ***

  První část sbližování Andyho a rodiny a uvědomování si jeho osobnosti s vynikajícím Samem Neilem se mi líbila moc, ale pak se film zbytečně vlekl a připadal mi nekonečný. Mám moc ráda Spielbergovu A.I.. umělou inteligenci, která je dojemná, ale zároveň dost drsná. Tohle je spíš film pro děti, ale to je hlavně režisérem.(4.9.2018)

 • Kopik
  *****

  Dle mě brilantní záležitost, kterou jsem viděl snad už dvacetkrát a nepřestává se mi líbit. Jeden z mých nejoblíbenějších, nejhezčích a dle mého skromného názoru a s ohledem na zdejší hodnocení nejvíce nedoceněných filmů vůbec. Jeden vždy rád poslouží...(30.7.2008)

 • stration
  **

  Strašně sladký a neúnosně dlouhý film.(17.10.2008)

 • kaylin
  ****

  Měl jsem tenhle film rád už poprvé, když jsem ho před několika lety viděl, a nic se na tom nezměnilo i po letech. Ten příběh je hodně zjednodušován a velké skoky vedou k tomu, že některé emotivní scény nevyznívají tak dobře, anebo naopak vyznívají moc chtěně, ale stejně je to nádherná ukázka toho, jak může vypadat láska a lidská/robotická zarputilost. Lidé mají rozhodovat o tom, kdo je člověk. Mají na to vůbec kompetence?(5.7.2015)

 • ilemas
  ***

  Inteligentní sci-fi k zamyšlení o problematice robotiky. Dosti zdlouhavé,pomalé a nudné, ale velice pěkné.(19.1.2009)

 • kajas
  ****

  Rozhodně lepší než "A.I. Umělá inteligence". Více romantiky, smutku. Na konci jsem brečela jako snad nikdy. Chris Columbus prostě umí točit hezké rodinné filmy a nejen ty.(6.5.2008)

 • Petoss1
  ****

  Robinu Williamsovi uverím aj to, že je robot. Zahral to parádne a presvedčivo. Keď som bol menší, mal som slzy na krajíčku. Dojemné. 75%(9.10.2009)

 • Langy10
  ****

  Hodně dlouhý a hlavně napínavý film :) ... moc se mi líbil, a take dostava 4 hvezdy :)(5.7.2010)

 • Adasin
  ***

  Nejsladší robotí film? Dost možná. A taky jeden z nejnatahovanějších. Potenciálně silný příběh roztáhnut do extrému, kdy už i na to fandění hlavnímu hrdinovi jsem byla příliš znuděná. Tak nějak mi v těchto filmech začínají dost vadit ty časové posuny typu "o 16 let později." A.I. Umělá inteligence na mě zapůsobila o poznání víc (i přes svou slabší druhou polovinu). 5/10(3.9.2018)

 • ic
  ****

  Tenhle film je podle mě ještě o třídu lepší, než Spielbergova AI , navíc je ještě o dva roky starší, než druhý zmíněný film.(3.7.2005)

 • PEEPA
  ***

  Já nevím. Ze začátku jsem byl opravdu nadšený a líbilo se mi to moc. Knihu jsem četl už celkem dávno a zezačátku mi přišlo, že je to dost podle ní. Ale pak se to nějak zlomilo a asi se to i dost vzdálilo předloze, jak říkám, moc si to nepamatuju. Ale prostě začíná to být sladší a sladší, až se to skoro nedá vydržet. Williams a Oliver Platt jsou super. Hudba je taky super. Ale nějak jsem od toho čekal víc. Škoda... po první hodině to mělo našlápnuto na 9/10, ale končí to tak na 6,5/10...(10.9.2005)

 • kvasiva
  ***

  Kdyby to nebylo tak přeslazené, tak dám 4*. Je to pěkné, příjemné, sem tam vtípek, ale opravdu moc sladké.(1.1.2012)

 • easaque
  **

  [[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]](5.4.2014)

 • Stanley
  ***

  Film obsahující množství zásadních myšlenek týkajících se samé podstaty lidství. Jenže podává je tak dětinskou formou, zabalené v pouťových cukrkandlových šustivých obalech, že se z nich dospělému divákovi při ochutnávání samou lepkavostí upatlávají prsty, přeslazeností překrucuje jazyk a přebarveností převalují oči v sloup. "...A pak přijde něco jako smrt a oddělí tě od tělesné schránky... Ale tvá milovaná je stále s tebou... Je to zázrak... Dojdeš až do nebe a vrátíš se živý..."(2.10.2014)

 • bartias
  ****

  Spielbergovsky pohádkový příběh pro celou rodinu je romantický, dojemný a pěkný... jenom trochu přeslazený.(23.12.2010)

 • Dixxx
  ***

  Kniha Pozitronový muž, podle které je natočen tento rodinný film, byla výborná. Bohužel nemůžu říci to samé o filmu!'(6.4.2011)

 • pakobylka
  ***

  Cukrkandlová sci-fi pohádka na dobrou noc - přestože se nevyhýbá nadmíru dojemným scénkám, které se vztahují k časovým limitům lidského života. Popravdě ... pokud mám být upřímná - podezírám ji, že je záměrně vyhledává. Krom toho: Prezentovaný náhled na svět - potažmo na existenci jedinečné bytosti obdařené umělou inteligencí - neodráží tak docela náhled můj osobní, neb je přece jenom maličko přes čáru. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- ON toužil po společnosti sobě rovné - nebo alespoň po rodině, kterou měl (nebo která spíš měla jeho) a o kterou přišel spolu s nově nabytou svobodou. Ale o koho vlastně OPRAVDU stál, ke komu si vytvořil velice blízký osobní vztah ? K "Malé slečně" - k nikomu jinému ... kdokoli další mohl být "jen" jejím otiskem - více či méně věrnou kopií, která zaplní prázdné místo. Jaký názor by asi měla ONA sama ... "Malá slečna" - na nerovný a svým způsobem sobecký svazek, který celou svou vahou dopadá na ŽENU, protože z něho nemůže vzejít žádné potomstvo ? Andrew - přes veškerý technologický i medicínský pokrok - nebyl Pinocchiem, dřevěným panáčkem, kterému bylo umožněno stát se opravdovým chlapcem. Pořád zůstával umělou inteligencí - byť se tělo, které ji věznilo, víc a víc podobalo člověku. Jenomže ... je něco násilného a zvráceného v těch proměnách, které nedokážou přetvořit podstatu věci. Buď jak buď, Amerika se opět předvedla jako země neomezených možností ... pro robota s vlastním tučným kontem. Ale já osobně mám neporovnatelně hlubší vztah k Terminátorovi ze 'Dne zúčtování" (1991). Slaboučké 3*(18.9.2018)

 • Flyer
  ****

  Příjemný rodinný filmeček o životě zlidštěného robota. Skvělý příběh, vydařené efekty a vynikající Robin Williams. Snad jen toho sentimentu je zde na můj vkus až moc.(2.7.2005)