Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Dobrý Robin Williams a Oliver Platt. Film je trochu moc uměle prodlužován a šlo by ho jistě o dost zkrátit a vyznění by bylo možná více zajímavé.(11.8.2005)

Neubráním se srovnání s Já Robot. Andrew je sice zajímavý, ale ne natolik. Williams byl sice docela fajn, ale nebyl mi dvakrát sympatický. Závěr je pak dojemný, ale neskutečně předvídatelný.(28.7.2016)

Karel Čapek aj Isaac Asimov by mali z tohto robota radosť. Nesmiernu. Film o robotoch absolútne bez náznaku násilia (na ľuďoch), kde vývoj predbieha všetky možné predstavy. Už to nie len to, či robot dokáže rozmýšľať, či môže mať city, alebo či si zaslúži (finančnú) odmenu za svoju prácu. Otázka slobody a ďalšie, ktoré film nielen načrtáva, ale aj rýchlym tempom svojsky rieši, sa dnes stávajú skutočnými otázkami. Vo filme žije aj umrie niekoľko generácií, obrovské množstvo myšlienok by vydalo aj na celý seriál. Čudujem sa, ako mi takýto úžasný film dodnes unikal. –––– Jeden neudělal nic, než dlouho studoval surový materiál, dokud neporozuměl, jak ho nejlíp zpracovat do tvaru, který vyjádří lásku malé slečny ke zvířátkům. –––– Nedokonalost... Třeba tvar tvé hlavy. Je veliká. Ale milá. –––– Musí každý člověk, kterého mám räd, odejít? –––– Udělala bys pokus ve jménu vědy? Polib mě. –––– A v zájmu toho, jít za srdcem, musíš udělat špatnou věc.(25.4.2017)

• pjotr76

Co může vzniknout, když dáte do hrnce několik lžic Terminátora, asi půl kila A.I. a celé to hutně okořeníte melancholií E.T.? Přeslazenej guláš.(7.2.2004)

Jeden z mála filmů, při kterém mám na konci opradvu veliký knedlík v krku. Ale trochu mě zaráží zdejší hodnocení. Očekával sem že se film bude nácházet s přehledem v "červené" sekci, protože nemám prostě pocit, že by tomuto snímku něco chybělo. Z mého pohledu minimálně 85%. A ta Hornerova hudba je absolutně zničující.(14.7.2007)

Krásné dílo, které ukazuje, jak se dají spojit odlišné žánry. Za zmínku také stojí hudba, bouhžel nevím, kdo je autorem. FIlm srtovnatelný se Spielbergovou Umělou inteligencí. Od tohoto režiséra bych něco takového nečekal.(19.1.2009)

• eagle-eye

Existují díla, díky kterým bych byl pro rozšíření žebříčku hodnocení o "filmový průjem".... Andrew by stál někde hodně v čele adeptů do této kategorie...(19.1.2009)

Bicentennial Man může mít jednoduchý děj, může být krapet dlouhý a může to být téma, které tu už párkrát bylo. Ale pořád je to nadprůměrný rodinný film, ve svém žánru špička. Robin Williams se opět předvedl v tom nejlepším světle.(22.1.2012)

Film je pojat skutečně zajímavě a originálně.Odehrává se v rozmezí 200 let.Začátek je situován někam do roku 2015.Mě nejvíc zaujal neúprosný tok času, kdy všichni postupně odcházejí, jenom Andrew zůstáva a je z toho konsternován natolik že se nakonec nechá dobrovolně usmrtit.Věrohodně se i mění okolní svět, takže nakonci filmu nás čeká vzdálená future země, plná gigantických staveb ala Pátý Element, létajících aut, nano techniky atd.A takový pohled já mám rád proto dávám 4****(28.7.2006)

• baxiii

Když jsem byla malá u tohohle filmu jsem brečela. Jenom to nebylo příběhem, ale tím že se objevil pes a po čase zmizel a já nemohla přijít na to co s ním je. No nic. Podobná sci-fi mám ráda, tento film se mi ovšem zdál oproti ostatním trošku podprůměrný.(16.11.2008)

Hodně silný film. "Pan herec" - Robin Williams - opět ukázal svůj neobyčejný talent pro dojemné scény.(19.1.2009)

moc pěkné(28.10.2009)

Doják, ale můj nejoblíbenější film s robotí tématikou a téměř není rok, kdy bych ho neshlédl znova. (Ano, už jsem ho viděl 13x). Smrt Robina Williamse jsem skoro obrečel. Na jeho památku si dnes pustím znovu tenhle film.(29.5.2013)

• Junglista

Tak tenhle rok sem zakončil brutální hovadinou... První hodina eště docela ujde, časový roviny odsejpaj v tempu "tak akorát" (za to je ta jedna *), ale pak se všechno zastaví a film div nezačne couvat. Ani standartně dobrej Oliver Platt to nezachrání. Asi 20 minut před koncem už sem to vypnul a bylo mi úplně fuk, jak to dopadne. Doufám, že origoš od Asimova mi spraví chuť.(30.12.2013)

Příjemná oddychovka. U konce brečí asi všechny ženské, mně osobně přišel trošku patetický. Robin Williams, i když až od druhé půlky filmu, zahrál velmi dobře a jeho milý, smutný pohled perfektně ladil s celým tónem filmu. 80%(24.6.2015)

Skvelý sci-fi film so srdcom s úžasným námetom a nemenej úžasnou hereckou legendou Robinom Williamsom. Jeden zo skvostov a trošku zabudnutých klenotov filmového plátna.(30.11.2016)

Williams byl vždy dobrý herec, a když se spojili ještě s Columbusem- páni to je věc :-)) vznikl z toho opravdu krásný film, který chytně za srdíčko, jen kdyby byl tak o 32 minut kratší, taky by se nic nestalo :-)(17.5.2009)

Tento film v sobě skrývá mnoho podnětů k zamyšlení a procítění, mnoho existenciálních otázek a podotázek a hlavně mnoho člověčiny. V ní se kromě humoru, nejrůznějších animozit, porozumění, přátelství i nepřátelství nezbytně projevuje i občasný lehký patos, sladkost a romantika, takže to všechno sem přirozeně patří a dobře to jako celek funguje. Ačkoli nemám R.W. ráda, tady hraje celkem střízlivě, takže mi nijak nepřekáží a jeho zamilovaný pohled je opravdu hřejivý:) Tahle role mu sedla. Myslím si, že Isaac Asimov by s tímhle filmem byl spokojený a já jsem s ním spokojená taky. Po Chappiem a Ex Machina je to další film o AI, je z úplně jinýho soudku a stejně jako předchozí jmenované filmy mi tento taky velmi zalahodil. (Mimochodem mě velmi potěšila citace Dvořákovy Rusalky :)(9.6.2015)

V 10 letech se mi to docela líbilo. Teď už na tomhle filmu nespatřuju nic okouzlujícího.(2.9.2007)

Sice je to přeslazené ale mě se to docela líbilo.(17.10.2008)

Robin Williams nikdy nezklame. Tak trochu komedie, tak trochu sci-fi, tak trochu romantický, každopádně velmi pohodový snímek.(21.12.2008)