Joe Krozac (Edward G. Robinson), jeden z najväčších mafiánskych bossov v krajine, má život podľa svojich predstáv, kopu prachov, oddaných podriadených, mladú manželku, ktorú si doviezol z Európy a prvého potomka na ceste. Všetko sa náhle zmení, keď ho zatknú za neplatenie daní a odsúdia na 10 rokov. Jeho manželka až vtedy zisťuje, koho si vzala a rozhodne sa, že začne nový život s Paulom (James Stewart). Po 10 rokoch však Joe myslí len na jediné, a to dostať svojho syna späť a vychovať z neho svojho nasledovníka v biznise. (Dale)

Martin741

Moj prvy film od rezisera Edwarda Ludwiga a hned len priemer. Hra tu sice James Stewart, mno ale ja som funda Stewarta, tzn, ze obcas aj recykloval hovna /Come Live with me/, tu je len znesitelny. Sak doteraz neviem ani kto bol ten Paul, a co planoval- no a obavam sa ze to nevedel ani scenarista a reziser : 60 % ()

Dale

Môj obľúbený žáner a dvaja z mojich najobľúbenejších hercov, to je stávka na istotu. Film nesklamal, ale na tie najlepšie gangsterky z 30s (Roaring Twenties, Scarface, Angels with Dirty Faces) nemá. Vlastne je to skôr dráma jedného človeka a jeho života, krimi a strieľania si tam moc neužijete. Ale ťahá to, ako vždy skvelý, Robinson a presvedčivejšieho gangstra by asi zahral málokto. ()

Flego

Výsek zo života jedného z najväčších mafiánskych bosov v Amerike počas hospodárskej krízy sa venuje predovšetkým jeho boju o syna. Znie to trochu melodramaticky, ale ide o svižný, pútavý krimi thriller s legendami strieborného plátna presvedčivým Edwardom G. Robinsonom a spoľahlivým Jamesom Stewartom. Tretí komentár. ()