Jimmy Steps Out

• Austrálie

The Golden Hour

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1941, 86 min

Na začiatku ( 1939-1941 ) bola hudobná rozhlasová relácia, kde mohol poslucháč vyhrať 1000 dolárov. Pre veľký úspech sa tvorcovia rozhodli urobiť film, kde by zakomponovali tento námet. Podarilo sa vytvoriť romantickú hudobnú komédiu a čo bolo najväčším ternom, hlavnú úlohu hral všestranný Jimmy Stewart. Dej je v podstate jednoduchý, je založený na konflikte medzi nadaným hudobníkom, ktorého hraje Stewart a jeho strýkom, ktorý hudbu nenávidí... Počas filmu zaznie mnoho skladieb a tieto fázy patria k tomu lepšiemu. Avšak ani hudba či zopár vydarených gagov nedokáže film posunúť do vyšších levelov. Druhý komentár, šieste hodnotenie.(18.10.2017)

Kdyby se mě někdo zeptal, jaký je můj neoblíbenější herec, rozhodoval bych se hodně těžko, ale asi největší dojem na mě za celou dobu udělal James Stewart a já jsem rád, že mohu stále sledovat nějaké filmy, které jsem s ním neviděl. Ono jich je vlastně docela dost. Tady navíc ukazuje i svoje hudební nadání. Za něj dobré, jinak spíš průměr.(22.12.2016)