Vinni-Puch

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Sovětský svaz, 1969, 11 min

Fjodor Chitruk

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Fjodor Chitruk

Nina Klimova

Jevgenij Leonov

Zapomeňte na poněkud retardovaného Disneyho medvídka. Tenhle kreslený Pú (Винни Пух) pochází z Ruska (Sovětského Svazu) a je to neskutečný týpek v jehož podání se poezie záhy mění na absurditu a sled bláznivých komických scének. Nápadité, krásně animované, vtipně namluvené a s hudbou ze staré ruské školy.(1.7.2007)

Nedávno nám přišla pohlednice z Ruska z obrázkem tohoto Púa a prasátka s tím, že to je nejlepší ruský animáč. Nemohl jsem se na to nepodívat a byl jsem překvapen a potěšen, že se jedná o věrnou adaptaci předlohy, na rozdíl od přitroublé Disney verze. Nakreslené je to moc hezky, bohužel animace je i na dobu vzniku docela slabá. Nebo řekl bych, příliš jednoduchá. Nevím jestli se to u nás někdy vysílalo a jestli vůbec existuje dabing...(10.11.2016)

Přátelství je, když si radši zničíte svůj krásný modrý balónek, než byste dopustili, aby utrpěl újmu váš kamarád, který by si životní lekci v podobě pár žihadel víc než zasloužil. Mezi hodný a hloupý je úzká hranice, balancování na této hraně ale není životním osudem Prasátka, Prasátko je naprosto blbé. Medvídka Pú jsem vždycky nenáviděla a o umu pana Chitruka svědčí to, že tady jsem se o toho sobeckého tupého medvěda bála, hloupoučké Prasátko lituji vždy, ve Stokorcovém lese je asi těžké najít si kamaráda.(18.11.2013)

Zatímco disneyho po americku slizký medvídek poo je takový trochu hbitější žlutý lenochod, ruský vinni pukh je postavička s charakterem, opravdový filozof a požitkář. Kombinuje se v něm spontánnost, zmatenost a kreativita. On a jeho kamoš prasátko Pitachok si spolu vedou takovej pěknej yin/yang vztah, ve kterém Pitachok svérázného a občas trochu nepraktického Vinniho doprovází aby se mu (případně všem kolem) něco nestalo. Nejvíc se mi líbilo jak Vinni vysockoval zajíce:). Pro dospělé určitě mnohem stravitelnější než americká verze. Medvědům od Kolína to ovšem nesahá po tlapy(8.12.2008)

Sovětský medvídek Pú je velký frajer! Prochází se krajnou, skládá za pochodu písně a hlavně vede neskutečně hlubokomyslné úvahy. A já se při tom náramně bavím! V tomto prvním díle trilogie se snaží „Viňi Puch“ za pomoci svého kamaráda „Pitačoka“ připravit včely o jejich med. Není to ovšem jednoduché, musí vymyslet důmyslný plán, jak na to...(18.1.2012)

• - Medvídek Pú, ve své ruské podobě jako Vinni-Puch, byl v SSSR, a je i v současnosti v Rusku, velmi populární. Opakovaně se tak objevil na poštovních známkách. Edice těchto známek byly vydány v letech 1988 a 2012. (Jezinka.Jezinka)