poster

Vinni-Puch

 • Sovětský svaz

  Vinni-Pukh

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Винни-Пух

  (Sovětský svaz)
 • anglický

  Winnie Pooh

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Sovětský svaz, 1969, 11 min

Režie:

Fjodor Chitruk

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Scénář:

Fjodor Chitruk

Kamera:

Nina Klimova

Hrají:

Jevgenij Leonov
 • berg.12
  *****

  Zapomeňte na poněkud retardovaného Disneyho medvídka. Tenhle kreslený Pú (Винни Пух) pochází z Ruska (Sovětského Svazu) a je to neskutečný týpek v jehož podání se poezie záhy mění na absurditu a sled bláznivých komických scének. Nápadité, krásně animované, vtipně namluvené a s hudbou ze staré ruské školy.(1.7.2007)

 • Master19
  ****

  Nedávno nám přišla pohlednice z Ruska z obrázkem tohoto Púa a prasátka s tím, že to je nejlepší ruský animáč. Nemohl jsem se na to nepodívat a byl jsem překvapen a potěšen, že se jedná o věrnou adaptaci předlohy, na rozdíl od přitroublé Disney verze. Nakreslené je to moc hezky, bohužel animace je i na dobu vzniku docela slabá. Nebo řekl bych, příliš jednoduchá. Nevím jestli se to u nás někdy vysílalo a jestli vůbec existuje dabing...(10.11.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Přátelství je, když si radši zničíte svůj krásný modrý balónek, než byste dopustili, aby utrpěl újmu váš kamarád, který by si životní lekci v podobě pár žihadel víc než zasloužil. Mezi hodný a hloupý je úzká hranice, balancování na této hraně ale není životním osudem Prasátka, Prasátko je naprosto blbé. Medvídka Pú jsem vždycky nenáviděla a o umu pana Chitruka svědčí to, že tady jsem se o toho sobeckého tupého medvěda bála, hloupoučké Prasátko lituji vždy, ve Stokorcovém lese je asi těžké najít si kamaráda.(18.11.2013)

 • eye candy
  ****

  Zatímco disneyho po americku slizký medvídek poo je takový trochu hbitější žlutý lenochod, ruský vinni pukh je postavička s charakterem, opravdový filozof a požitkář. Kombinuje se v něm spontánnost, zmatenost a kreativita. On a jeho kamoš prasátko Pitachok si spolu vedou takovej pěknej yin/yang vztah, ve kterém Pitachok svérázného a občas trochu nepraktického Vinniho doprovází aby se mu (případně všem kolem) něco nestalo. Nejvíc se mi líbilo jak Vinni vysockoval zajíce:). Pro dospělé určitě mnohem stravitelnější než americká verze. Medvědům od Kolína to ovšem nesahá po tlapy(8.12.2008)

 • Bigrambo
  *****

  Sovětský medvídek Pú je velký frajer! Prochází se krajnou, skládá za pochodu písně a hlavně vede neskutečně hlubokomyslné úvahy. A já se při tom náramně bavím! V tomto prvním díle trilogie se snaží „Viňi Puch“ za pomoci svého kamaráda „Pitačoka“ připravit včely o jejich med. Není to ovšem jednoduché, musí vymyslet důmyslný plán, jak na to...(18.1.2012)

 • - Medvídek Pú, ve své ruské podobě jako Vinni-Puch, byl v SSSR, a je i v současnosti v Rusku, velmi populární. Opakovaně se tak objevil na poštovních známkách. Edice těchto známek byly vydány v letech 1988 a 2012. (Jezinka.Jezinka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace