Kirikou

Animovaný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 1998, 74 min

Michel Ocelot

Michel Ocelot

3* Od tohoto docela vysoce hodnoceného rodinného animovaného filmu budu trochu odrazovat dospělé publikum, protože je téměř výhradně určen dětem. Na můj vkus je už hodně infantilní, ale dětem by se líbit mohl. Nalákat by je mohlo exotické prostředí a příběh, kde je možné opravdu vše. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](8.10.2017)

Na film jsem narazil náhodou a říkal jsem si, co je to za ptákovinu a po chvilce sledování si mě to získalo a přes jednoduchý přístup, velmi kouzelný film, který zaujme obrazem i zvukem. Příběh mě chytl a nemohl jsem se od filmu odtrhnout. Zůstal jsem mile překvapen, hodně povedený animák, který podrtí většinu animované USA produkce.(16.9.2018)

A pak že jsou dnešní děti předčasně vyspělý, kam se hrabou na tohohle černouška, který nejenže uměl chodit, ale překonal několik rekordů v běhu na různé vzdálenosti, pěkně zacházel s dýkou, myslelo mu to neuvěřitelným způsobem a to všechno v první den po svém narození. A kdyby to někomu nestačilo, tak hezky mluvil už v matčině děloze a porodil se sám!(4.5.2013)

Animáku nechýba originalita a dosť netradičné poňatie. Jeho animácia je jednoduchá, ale sympatická. Najprv som mal možnosť vidieť pokračovanie, ktoré mi vôbec nesadlo. Tento prvotný film je ale o niečom inom, má kontinuálny rozprávkový, možno viac čiernobiely, príbeh a nebyť množstva (dokonalých) ženských pŕs na Afričankách, odporučil by som animák aj deťom.(24.6.2018)

Po náročnějších filmech jsem chtěl na jeden večer nějakou oddechovka a tak jsem sáhl po poměrně neznámém animáku Kirikou. Animovaná pohádka je spíše pro dospělé, či alespoň větší děti. Přišlo mi, že ty nejmenší by se u ní mohly místy i bát. Přesto, že je hlavní hrdina čerstvě narozené mimino, tak se hned vydává po svých a s komentářem zachraňovat svoji domorodou vesnici. Jinak vcelku tradiční příběh má spoustu originálních prvků a rozhodně nenudí. Bohužel mi moc nesedla animace, což je u animovaného filmu velký problém a hodnocení jde tak dolů na tři hvězdy, jinak by pravděpodobně bylo i vyšší.(27.8.2019)