Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Farmář Charlie Anderson se stará ve Virginii o svou početnou rodinu bez ženy, jež mu zemřela před lety. Ve chvíli, kdy propukne válka Severu s Jihem, se pokouší současné dramatické dění ignorovat. Odmítá podporovat armádu Konfederace, protože nesouhlasí s otroctvím, také se nechce přidat k vojskům Unie, jelikož má v sobě zakořeněný odpor k válce. Brzy se ukazuje, že to jsou jen iluze. Když je Andersonův nejmladší syn Boy do válečných událostí zatažen a je uvězněn, vydává se jej s dcerou Jennií a čtyřmi syny hledat. Tváří v tvář válečným hrůzám však nedokáže již déle zůstat nestranným… (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (58)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,268,889Tržby Celosvetovo $17,268,889║ Nečakané veľké prekvapenie. Človek niekedy až žasne, keď ho ešte dokáže niečo prekvapiť, pri tom veľkom množstve napozeraných filmov. James Stewart mal vždy charizmu a herecké nadanie. V danej úlohe zarputilého otca rodiny je dokonalý. Prvá polovica je plná rodinných zásad, pravidiel a príjemne uvoľnených a trefných scén, sú tam dobre dobieračky. Spoznávame súdržnosť rodiny, stoja si za svojím, nič s nimi nepohne. Tá druhá polovica filmu sa ale premení na riadne silnú drámu, ktorá má smutné dramatické scény, dokonca až drsné, graduje to smerom k zdrvujúcej tragédii ale v konečnom výsledku dojme a ponúkne nádej. /100%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vím a chápu, že musím počítat s tím, že když film pochází z roku 1965, tak že k divákovi přispěchá s troškou naivity do mlýna. Jenže té naivity tu na můj vkus bylo trošku moc. Je teda třeba říct, že James Stewart byl takovej ten správnej fořt farmy, kde převládala především spravedlnost. Jeho řada protiválečných názorů v podobě různých dialogů jsou nejsilnější scény celého fimu. Jenže když se Vám to prolíná s nějakými těmi milostnými cukrlátky, tak Vás to trošku otráví. V případě tohoto filmu ale opravdu jen trošku. Pořád ty protiválečné momenty jsou hodně silné a nezvyklé. Nejen na tu dobu, ale i na westernové prostředí jako takové. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kdo by to byl řekl, že se v tak klasicky pojatém westernu bude zároveň skrývat tak silná protiválečná myšlenka a taková porce humoru, že? Vynikající James Stewart (tentokrát navíc podpořený Brzobohatého dabingem), nezapomenutelné scény s vlakem i krávou, nad hroby pronášený monolog, který bere dech a žene slzy do očí. Kdepak, tohle není žádný laciný proamerický doják, který během let vyčpěl. To tedy ani náhodou. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 10 nejlepších filmů z války Severu proti Jihu - 10 Greatest Civil War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Westernová rodinná sága z US občanské války se zastává tradice a nezávislosti proti válečnému šílenství. Vdovec se šesti syny se odmítne zapojit do armády Konfederace a sám s rodinou brání svou nezávislou farmu. Film je však poněkud sentimentální a trochu pomalý, zato však s velkým výkonem Jamese Stewarta v roli patriarchy. Obsahuje však i mnohé zajímavé akční sekvence, které přidávají filmu na tempu.Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Ec-lmjqBOw0 ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jemne nadpriemerný western so sympatickým J. Stewartom. Asi najviac si budem pamätať scénu, kde vojak príde verbovať jeho synov do občianskej vojny. Odpovedal mu dlhým príhovorom, kde zaznelo i to, že nevie prečo by jeho synovia mali prelievať krv za ich štát. "Váš štát sa o mojich synov nezaujímal a nevšimol som si, že by ich chodil kŕmiť..." To sú skutočne slová na zamyslenie a práve z úst J. Stewarta , ktorý ako jeden z prvých hercov dobrovoľne narukoval v 2. svet. vojne to pôsobí trochu divne. No i tu asi platí, že film a realita ako nebo a peklo. Jeho rodiny a synov sa to až do osudovej chvíle, kde vojaci zoberú jeho najmladšieho syna do zajatia netýkalo. Osud hlave rodiny a jeho synom pripraví ťažké chvíle, možno až príliš. Je však vojna a tá býva nemilosrdná. Trochu škoda, že film nešiel viac do hĺbky. Občas pôsobí trochu povrchne a zbytočne sentimentálne, čo mu dosť škodí. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Katherine Ross v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama