Počas I. svetovej vojny je naivný mladý Texasan Bill Pettigrew (James Stewart) vyslaný do New Yorku, aby tu absolvoval základný výcvik. V metropole sa zoznamuje s herečkou Daisy Heath (Margaret Sullavan), ktorá ho takmer zrazí svojím autom. Krásne dievča súhlasí, že ako odškodné bude hrať rolu jeho priateľky, aby Bill zapôsobil na svojich kamarátov. Ani jeden z nich však netuší, že pretvárka postupne prerastie do skutočného vzťahu. (bjjoba)

Wiliem

Lehce staromódní válečná romance, která stojí především na hereckých výkonech. J.Stewart tu hraje řekněme takového lehce natvrdélo ňoumu který si ale jde jasně a úspěšně za svým. Škoda jen toho značně proválečného konce. 70%. ()

Martin741

Hodne staromodna, ale stale mimoriadne kvalitna komedia - James Stewart sa chce blysnut pred kamaratmi ze uz ma priatelku .. co ale netusia obaja ze vzplanie skutocna laska ....... taketo filmy mam najradsej, kde obycajne dialogy naprosto prevladaju, reziser H. C. Potter sa naplno predviedol, kus poctivej filmariny : 85 % ()

• Poté, co Bill (James Stewart) odejde z cukrárny, hodí do schránky obě pohlednice, aniž by na ně nalepil známky. (anezzik)