poster

Správce statku

Drama

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Martin Duba

Scénář:

Martin Duba

Kamera:

Martin Duba

Hudba:

Martin Duba
(další profese)
 • Pitryx
  **

  Na mne čišela amatéřina z každé minuty filmu. Ale jinak musím uznat, že jde o pěkné prázdninové podívání. Taková letní idylka. Ovšem s několika nesmysly. Nebo, chcete-li, hloupostmi. Ta největší je ta, že někdo cizí by chtěl pracovat zadarmo. Když už však na tuto hru přistoupíme, začne být onen vševědoucí všeuměl sympatický. A to bylo dobře, jinak by šel snímek asi do kopru. Mně to připomínalo jeden český seriál, ale u toho byla alespoň legrace. Tady legrace dost chyběla. Bylo to také bez děje, jako onen seriál. Na nějakou volovinu s koňmi, a prodejem statku sem se nachytat nedal, takže konec mi nepřipadal překvapivý. Snímek tedy nepřináší nic nového v celkovém pojetí. A to j e škoda. Takže u mne za dvacet ta idylka, dalších dvacet za několik příjemných drobností a pár podařených scén.(5.7.2017)

 • Bukiet
  ****

  Filmeček malý, ale milý. Pohádkové polaskání o tajemném Františkovi, který s sebou na zašlý statek přinese pocit radosti a lásky. Jinak musím říct, že mne český film už dlouhá léta nezajímá a takto jsem přistupoval k tomuto podomácku udělanému filmu. Zpočátku jsem si musel zvyknout na neherce v hlavních rolích, ale po chvíli tady začalo působit to, co známe z filmů šedesátých let. Lidé prostě mluví a jednají normálně, jak jste zvyklí slyšet a vidět v běžném životě, pokud kolem vás ovšem nežijí samí divadelní herci, ale ani ti mnohdy mimo jeviště nemluví jinak. Šťastnou ruku měl režisér s obsazením Adama Stivína do klíčové role Františka. Zkrátka tenhle jednoduchý příběh mě vzal víc než většina české filmové produkce za posledních dvacet let. Na nic si nehraje.(21.12.2005)

 • Ferenzo
  ****

  Film hodnotím vysoko hlavně proto, že se odehrává v hospodě ve vsi Solec, kde jsem zažil dva skvělé večery s koncertem a hlavně ve filmu hrají moji kamarádi. Když jsme byli v kině Forum v Mladé Boleslavi na premiéře, bylo zadarmo pivo :), takže nemohu hodnotit špatně. Ale pokud se mám vyjádřid k filmu, je to poměrně nuda ale vzhledem k rozpočtu a celkové produkci, klobouk dolů. Je to výkon. 40%.(4.3.2013)

 • easaque
  ***

  jedná se o dost zvláštní film. Ukazuje život na statku, který ovlivní svým příchodem mladý pomocník. Hlavním znakem, který čouhá z každého políčka je amatérské provedení. Je však vidět chuť jakým byl dělaný, takže určité kouzlo má. A ve výsledku působí film dokonce pohádkovým dojmem. S hodnocením je u mně na hraně mezi 2 až 3 hvězdičkami a nakonec u mně obsah vyhrává nad formou, takže se přikláním k lepšímu hodnocení.(13.11.2011)

 • Slarque
  **

  Film Martina Duby, jeho rodiny a přátel působí spíš dojmem kvalitnějšího domácího videa. Scénář není nijak zvlášť zajímavý. Z herců je nejlepší Adam Stivín a z Dubovy rodiny manželka Jarmila, nejhorší určitě sám režisér. Metoda udělej si sám má své limity a naráží na ně i Robert Rodriguez, takže sotva lze čekat, že zrovna Martin Duba bude úspěšnější. Ale po ospalé první třetině to alespoň přestalo nudit.(2.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace