James Stewart v roli Monty Strattona, baseballového hráče Chicago White Sox. Ten si v roce 1938 při nehodě na lovu omylem prostřelil nohu a museli mu ji nad kolenem amputovat. Díky podpoře své milované manželky (kterou Jamesovi už potřetí ztvárnila June Allyson) a jeho kamarádům se pokusí i přes svůj hendikep o návrat. (jonyyy)

misterz

Ani sa mi nechce veriť, že je tento snímok tak neznámy a zabudnutý, pritom taký klenot. Veľmi milý a dojemný príbeh s motivačno-športovým námetom, ktorý v ničom nezaostáva za súčasnými filmami z oblasti športových drám, ba práveže by som povedal, že ich aj v mnohom predčí. Už začínam chápať, prečo sa tvrdí, že v 40. a 50. rokoch sa točili tie najlepšie filmy v Hollywoode. Smutný, no zároveň i hrejivý príbeh o chlapíkovi, ktorý sa po úraze pokúša vrátiť späť do hry, má aj napriek miernej naivite všetko čo má mať prvotriedna športová dráma. Okrem toho však ponúka aj veľkú dávku pozitívne pôsobiacej romantiky v podobe nezabudnuteľného a dobrosrdečného sympaťáka J. Stewarta, ktorý tu spolu s J. Allyson vytvorili hádam najroztomilejšiu dvojicu akú som kedy vo filme videl. Ťažko popísať, to treba len vidieť. 85/100 ()

classic

Pani herečka Agnes Moorehead,pre zaujímavosť spomeniem,že si zahrala aj „MATKU” v najlepšom filme všetkých čias CITIZEN KANE,kde stelesnila mamu hlavného hrdinu Charlesa Fostera Kanea,ktorého si s chuťou strihol ORSON WELLES. Áno,ctižiadostivosť ju bude sprevádzať aj u iného filmového syna Jamesa Stewarta,alebo energetickí sú skôr filmoví synovia. Už dlhú dobu som premýšľal nad jednou vecou:„Kedy dám opäť film s velikánom kinematografie Jimmom Stewartom...?” Tie najlepšie som takpovediac videl,na westerny zatiaľ nemám náladu,tak niečo klasické,kedy podával najlepšie výkony,odhodlaný byť na pomoci slušnosti. Vypátral som THE STRATTON STORY,na motívy skutočných udalostí o hráčovi baseballu,ktorého postretla nehoda,z ktorej sa dokázal spamätať a pokračovať ďalej... JIM ako MONTY STRATTON,slušný amatérsky nadhadzovač v baseballe,ktorý pochádza z vidieku,naskytne sa mu príležitosť sa vypracovať v Kalifornii,lebo agent mu ponúkne angažmán v profesionálnej lige,kde s postupným zoznamovaním sa s okolím,sa zoznámi i s geniálne šarmantnou milou elegantnou pôvabnou sexy Ethel,s ktorou sa ožení,ktorá mu bude oporou,ktorú nesmie stratiť,lebo zanevrieť na rodinu by sa nemalo,totiž po tej nešťastnej nehode nemá chuť do života,ale vďaka Ethelinej vytrvalosti sa začne nálada zlepšovať... Elegantne milá dvojica JAMES STEWART a JUNE ALLYSON,ktorú sledovať je extrémne pokojná záležitosť,zabudnutie na starosti,zmierenie sa so životnou situáciou každého z nás,aspoň sa dokážem na čas povzniesť nad všetkým,čo ma serie,lebo herci,námet.spracovanie je na takej vysokej úrovni,že nenachádzam sakra,že mojich pútavých slov. Existujú všelijaké hollywoodske i nehollywoodske filmové dvojice,ale neviem si spomenúť,ktorí z nich majú vo svojich očiach to,čo Jim a Junne. ()

majo25

Síce ide o životopisný film so športovou tematikou, akých boli vtedy natočené tucty a takmer všetky majú jednotnú šablónu dejovej výstavby, rozhodujú detaily a tie hlavne v podobe James Stewarta, ktorý sa na tieto naivné a dobrácke úlohy vždy hodil, fungujú dobre. Hlavnej postave dobre sekundujú aj tie vedľajšie, hlavne hláškujúca prísna mama či bývaly opilec a objaviteľ Montyho. Možno za June Allyson by som si vedel predstaviť nejakú krajšiu náhradu. Samozrejme, aj odkaz filmu, ktorý hovorí o nezlomnosti športového i osobnostného ducha, ktorý je očakávateľný, je ku prospechu. Samotný bejzbal a CWS sú tak až niekde na pozadí. ()

Flego

Amerika plným právom milovala svojho Jimmyho Stewarta. Tento sympatický chlapík, dobrosrdečný a príjemný, vlastenec ako sa patrí ( dobrovolne sa prihlásil do II. svetovej vojny ) a skvelý herec si od počiatku kariéry získal srdcia všetkých. Ja ho považujem za jednu z najvačších ikon svetového filmového priemyslu a v tomto životopisnom príbehu baseballovej hviezdy Montyho Strattona len potvrdil všetky úžasné vlastnosti, ktorými by sa chcel pýšiť každý jedinec. Je to krásny a silný film. Štvrtý komentár. ()

rikitiki

Jedním slovem bych film popsala jako hřejivý. Osud baseballového hráče, který se po osobní krizi způsobené ztrátou nohy, vrací zpátky na hřiště i do života, je příběhem o nezdolnosti a nejspíš by to mohl být i pořádný kýč, nebýt scénáře a hereckých výkonů. Dialogy jsou ale vtipné a reálné, James Stewart na roli venkovského balíka s dobrým charakterem pasuje perfektně a June Allyson coby jeho nepateticky oddaná manželka má čertovskou jiskru v oku a čtverácký úsměv, který z ní dělá okouzlující krásku. /3. 9. 14./ ()