Reziser H. C. Potter /Vysneny dum pana Blandingse/ natocil vybornu postarsiu americku komediu - to boli este totiz casy kedy US komedie boli kvalitne, dnes je kvalitnych US komedii asi tolko kolko jestvuje Ciganov studujucich popri zamestnani. Kazdopadne hlavne hviezdy su dve - Joan Fontaine /Quality Street 1937, Othello 1952/ a James Stewart /It´s a Wonderfull Life 1946, Man who knew too much, Vertigo/. Stewarta povazujem za najlepsieho herca aky kedy zil /ja viem, silne slova a obhajim si to/, takze zahral prakticky cokolvek. Kulisy su na 40. roky genialne, dialogy namakane - fakt film uplynie rychlo . 98 %(2.3.2019)

Joan Fontaine tu hrá mladú dámu, ktorá sa jednoducho nevie rozhodnúť a tak je zasnúbená už 6 krát. A ako naschvál, keď už konečne vysloví áno pred oltárom... spoznáva toho pravého ;) Veľmi ľahká romantika, nijak nevybočujúca z koľají 40. rokov. Za tú pridanú hodnotu tu film vďačí práve Joan s nádherným úsmevom a vždy správnemu Jimmymu Stewartovi. Tí dvaja by mohli hrať aj v niečom oveľa predvídateľnejšom (pravda, ak by mohlo byť ešte niečo predvídateľnejšie) a predsa by ma to bavilo. :)(28.12.2017)