Vortex

Väznica Vortex

Sci-Fi

Německo, 2001, 47 min

• lxbch

Sympatický projekt, což se o německé produkci dá říct málokdy. Nebýt toho konce, který byl do kolen srážející, mohlo by to být ještě lepší...(11.4.2010)

Malý bezvýznamní takmer v amatérskom prevedení sci-fi film, kde to úplne odpíše záver, ktorý chcel byť moc prekvapujúco šokujúci. /20%/(11.4.2010)

Po shlédnutí tohoto německého „filmu“ se mnou dost cloumali nejrůznější pocity. Přijde mi, že prvotní tvůrčí myšlenka nebyla vůbec špatná, jenže její úplné zrealizování se úplně nepovedlo. Přitom tohle scifi mělo slušně našlápnuto k vysokému hodnocení. Vězení, povinné plnění „kvót“ to všechno bylo v pořádku, hlavní hrdina byl celkem sympaťák – atmosféra taky nebyla špatná, jenže ten závěr to trochu podělal. Určitě nejsem žádným příznivcem happyendů, ale nemám rád překombinovanost, kterou se nechali tvůrci unést. Nicméně Vortex určitě stojí za pozornost, stopáž není dlouhá, takže se to dá v klidu přežít.45-50%(21.4.2016)

Dobrý filmík so zaujímavým námetom, len škoda toho garážového prevedenia a krátkej metráže, chcelo by to určite kvalitný celovečerný remake. Oplatí sa pozrieť.(31.8.2015)