Flirtování s katastrofou

Flirting with Disaster

Flirtovanie s katastrofou

Komedie

USA, 1996, 90 min

Byť nedostal mnoho prostoru, absolutně nejlepší na této komedii je Alan Alda, který srší vtipem a podává naprosto přirozený výkon. Ostatní v čele s bláznivým Stillerem se mu nedokážou vyrovnat. Film trpí nevyrovnaným scénářem a překombinovaným závěrem. Komedie je to navíc dost řídká na vtip, nečekejte, že se budete za břicho popadat – spíš se občas uchechtnete.(3.11.2005)

Kdybych mel film k necemu prirovnat, asi to bude Fotr je lotr. Tady to funguje na podobnym principu, akorat, ze Stiller nepoznava rodice snoubenky, ale svoje vlastni. No a aby to byla nejaka sranda, samozrejme nenatrefi na ty spravny hned na poprvy. Takze je to lehce roadmovie, Stiller s Arquette a Leoni jezdi od rodicu k rodicum a film se s pribejvajici stopazi stale vice a vice zamotava, az to vyvrcholi naprosto masakralnim zaverem, obsahujicim vyhulenyho Aldu, hromadu drog, dvojku teplejch poldu, normalni poldy a spoustu dalsich postav a hromadu omylu. Takze na jednu stranu film neni kdovijak perfektni komedie hned od zacatku, az s pribejvajici stopazi, ale ke konci se to rozjede fakt paradne, plus vtipna Leoni, civilne hrajici Stiller a zestarlej ale fajn Alda, takze ty 4* dam.(27.8.2009)

Ben Stiller v další z mnoha rolí smolaře a nešiky tentokrát cestuje po USA a hledá svoje biologický rodiče a zažívá nejrůznější absurdní situace. Ale rozhodně to nestojí jenom na Stillerovi. Alan Alda, Lily Tomlin, Richard Jenkins a moh bych vyjmenovat v podstatě všechny herce, který všechny ty bizarní postavičky zahráli perfektně. Kromě trochu pomalejšího rozjezdu a nevýraznýho konce se tomu dá těžko něco vytknout. Překvapuje mě celkem nízký hodnocení. Mně se tahle komedie rozhodně líbila. Humor mi trochu připomínal filmy Woodyho Allena. 80%(16.6.2015)

Celkom príjemná komédia, ktorá sa ale nemá čím odlíšiť od záplavy preimerných amerických situačných komédii a ani Alan Alda to nezachráni. Ben Stiller v kalsickej polohe, nijako nevybočujúc zo svojich zabehaných kolají. Keď chcete na čas vypnúť a nemáte nič lepšie po ruke tak toto je film pre vás. Inak len slabší priemer 2,5*(11.9.2006)

Důmyslné provázání narativních linií a pro Russella již typické zobrazení tématu rodiny. Tentokrát však vtipně a sarkasticky - průměrná americká rodinka se vydává na road-trip přes státy hledat biologické kořeny svého otce. Vypointované situace a solidní humor napoprvé dokáží pobavit, ale je dost možné, že tato zručně odvedená komedie upadne do zapomnění ihned po závěrečných titulcích.(22.2.2012)