Ztraceni na Manhattanu

If Lucy Fell

Stratení na Manhattane

Komedie / Romantický

USA, 1996, 89 min

Tak trochu nevím, co si o tomto romantickém filmu myslet. Chvílemi je nezáživný a velice průměrný, zatímco jindy je skoro až geniální. Samozřejmě je třeba si na rovinu říci, že to, co tenhle film dělá zajímavým a atraktivním není ani tak příběh, jako spíše naprosto perfektní herecký výkon Sarah Jessicy Parker, které to zde nesmírně sluší a být jejím spolubydlícím, tak bych ji asi jen jako kamarádku brát nemohl. A pak je tu samozřejmě Ben Stiller, který dostal možnost se v tomto filmu perfektně vyřádit a tu možnost využil do sytosti. Mně tenhle film přišel docela kouzelný a hlavně velice atypický, protože tohle rozhodně není ten druh romantické komedie, kterých se točí mnoho, tenhle film vybočuje z řady a právě takové filmy, které se snaží se odlišit od jim podobných filmů mám velice rád. Kdybych řekl, že tenhle film jsem si neužil, tak bych zřejmě lhal, ale stejně tak bych lhal i kdybych řekl, že jsem se u toho vůbec nenudil, protože některé dialogy jsou opravdu docela nezáživné. Ale jinak mě tento příběh z Manhattanu zaujal a já teď absolutně nevím, jak hodnotit, protože to je přesně mezi třema a čtyřma hvězdama. Vidím to tedy na 70% a asi nakonec zůstanu u těch tří hvězd, protože hlavní mužský hrdina mi byl velice nesympatický a některé pasáže filmu byly nudné, takže s příhlednutím k těmto faktům volím tři hvězdy.(14.5.2010)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $4,635,344Tržby Celosvetovo $-(8.8.2009)

• ScreamJay

No co s tímhle filmem? máme tu nezáživnou konverzační komedii která se potácí na křehkém molu jež ji odděluje od hladiny vody do který kdyby spadla, kledne na dno a neštěkne po ní ani pes. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkama, protože si nepamatuju že bych se u filmu zasmál nebo alespoň pohnul koutkem rtů abych to mohl za smích dejmetomu pokládat. Herec a režisér v jedné osobě Eric Schaeffer chtěl patrně využít vlny romatických komedií která zaplavila devadesátá léta, ale jak po režijní tak po herecké stránce vyhořel. Nepomohlo mu ani pár dobrovolných hasičů typu Bena Stillera či v hlavní roli uváděné Sarah Jesici Parkerové. Zkrátka ani romantika a ani zábava.(22.6.2004)

Nebýt Sarah Jessicy Parkerové a Bena Stillera, kteří jsou docela legrační, byla by to jedna z těch rozvleklých, nezáživných a rádoby intelektuálních komedií, které si říkají "nezávislé" a snaží se přinést na plátno postavy, které by rozšířily armádu neurotiků z Manhattanu v podání Woodyho Allena. Takových už jsem viděl celou řadu a ani tahle ničím zvláštním nevyniká. Prostě průměr. 50%(12.5.2003)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $2,420,162(16.12.2006)

• - Emily Hart v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)