poster

DC Sniper - 23 dní strachu (TV film)

 • USA

  D.C. Sniper: 23 Days of Fear

 • Slovensko

  Washingtonský sniper - 23 dní strachu

 • Slovensko

  Ostreľovač

Drama / Krimi

USA, 2003, 90 min

 • lennyd
  ***

  Poklidné předměstí Washingtonu se probouzí do dalšího dne. Nic nenasvědčuje tomu, že by měl být něčím vyjímečný. Než někdo zastřelí chlapíka co seče trávu. Než dorazí policie, stane se další vražda - zavražděnou je žena tankující benzín. A další a další oběti přibývají.. policie nemá žádnou stopu, lidé se začínají bát vycházet z domu, začíná propukat panika... Na základě reálné události natočený film ... sice není úplně stejný, ale dostačuje k tomu, aby nám běhal mráz po zádech. Když si člověk vezme, kolik je v okolí magorů - a kterémukoliv z nich může rupnout v bedně ... Co se týče zpracování, jde o televizní film, podle toho vypadá taky obsazení ... žádné známé tváře, žádné oskarové výkony .. jen drsná realita ...(21.8.2004)

 • nascendi
  **

  Filmy podľa skutočnej udalosti ohrozuje iba príliš kreatívny a rovnako neschopný scenárista. Filmy o sériových vrahoch ohrozuje evidenčný prístup. Filmy podľa skutočnej udalosti denaturované neschopným scenáristom môžu zachrániť zaujímaví a talentovaní herci. To sa bohužiaľ nestalo a preto tento film nemôžem považovať za nič iné, ako za premeškanú príležitosť. Tak premeškanú, že nemám chuť písať nič viac.(1.8.2019)

 • AdamesWWE
  ****

  [7/10] Pre mňa zaujímavé spracovanie skutočných udalostí. Samozrejme že od TV filmu sa nedá čakať žiadny zázrak, ale tento film ma milo prekvapil, herci sa mi páčili, či už zabijaci alebo postava policajta, scenár je možno trochu deravý a mohol mať film nejaké lepšie tempo. Všetko je to točené ako dráma, i ked´ mohlo tu byť nejaké väčšie napätie ale nevadí, z časti aj to pôsobí aj ako dokument, aj krimi stránka filmu je dobrá, celkovo slušný film.(24.10.2012)

 • tuntavala
  **

  Manipulace osobnosti.(25.6.2019)

 • brodži
  ***

  Založeno na faktech. Film byl zajímavý a opravdu tam ty fakta byli. Jenže kadý režisér si svůj příběh rád přibarví a pozmění. I zde tomu tak je. Pokud by to byl film čistě jen o faktech pak by to byl velice zajímavý dokument. Jenže některé scény byli hodně slabé až opravdu nudné. Chvílemi by se dalo říct, že jsem měl chuť ten film vypnout. Režisérův záměr film svými scénami smyšlenými vylepšit, nevyšel. O dost to zhoršil a je to tak sotva na jedno podívání. Více jak tři hvězdičky nedám. Ty jsou za to, že je to podle skutečné události a moc ta fakta nepozměnil byť některé věci se tam neobjevili.(29.4.2009)

 • - Ve scéně, kdy John Allen Muhammad (Bobby Hosea) se svým synem hraje šachy v kavárně, udělá tah a zahlásí ŠACH MAT. Podle záběru na šachovnici však měl král měl možnost stáhnout se do bezpečí, tudíž se nejednalo o MAT. (Thommy91)

 • - Podtitul filmu je 23 dní strachu. Toľko presne trvalo zabíjanie vo Washingtone a okolí. (AdamesWWE)

 • - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 2002, keď John Allen Muhammad spolu so svojim nevlastným synom strieľali na ľudí. Z 13 postrelených prežili iba traja. John Allen Muhammad bol za svoje skutky potrestaný trestom smrti, k čomu došlo 10. novembra 2009 vo Virgínii. Jeho nevlastný syn dostal doživotný trest. (AdamesWWE)