Harvie Krumpet (festivalový název)

• Austrálie

Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Adam Elliot

Geoffrey Rush

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(7.12.2004)

Fakt 1035: Rakovina sbližuje.(22.4.2009)

Nejkrásnější na lidském životě je lidský život, všechno ostatní je navíc. Mimo poslední větu tohoto filmu, ta by měla být součást každého lidského života.(9.2.2019)

Scénář: Adam Benjamin Elliot .. Retardovaný chlapec a jeho život ve dvaceti minutách aneb jak se Harvie velikánem nestal. Extra cynické, posmutnělé, přesto s humorným nábojem a krásnou ruční animací (zdálo se mi to nebo byl jeho kamarád Bogusz předobrazem Matera z Cars - ty zuby, nos..?) zpracované dobrodružství ala (anti) Forrest Gump. Neuvěřitelně dlouhé shánění filmu se oplatilo a jsem zvědavý co dalšího skrývá práce Adam Elliota, kterou si co nevidět také seženu. Život je jako cigareta .. nebo bonboniéra ?(29.1.2007)

.„ Někteří se jako velikáni narodí. Někteří toho sami dosáhnou. Někteří jsou k tomu donuceni... a pak jsou tu ti ostatní.“ Opravdu nádherný kraťásek!..... "Život je jako cigareta. Užijte si ho až do konce."(3.1.2006)

Nádherný ručně animovaný plastelínový snímek o jednom polsko-australském životním příběhu... Tak smutný příběh plný skutečně odpozorovaného života o človíčkovi, který místo geniality obdržel jako svůj osobnostní dar od života do vínku výbavu imbecility, ale i přesto prožil plnohodnotný život... Je to povznášející sledovat ty jeho tristní eskapády, které jsou divákovi předkládány s podobně vitálním nadhledem jako v obdobném celovečerním příběhu jiného retardovaného hrdiny - Forresta Gumpa. Narozdíl od Forresta ale Harvie Krumpetovi scénáristé (tedy Bůh) nepřáli - ničím se nestal, historii nikterak nepoznamenal, jen žil svým osobitým způsobem, vychoval dceru a svou přítomností ovlivnil mikrosvět komunity svých blízkých, rodiny, sousedů... Tak jako každý z nás... Harvie Krumpet - plastelínový člověk... Podobné filmy: Mary a Max(22.12.2007)

Naprosto perfektni kratas sledujici zivot retarda Harvieho od jeho narozeni az po duchod. Ve filmu slysime vicemene jen hlas vypravece s prijemnym hlasem Rushe a sledujem, co to Harvie provadi, pripadne nejaky "fakta", coz jsou vetsinou hodne vtipny poucky. Elliot to cely skvele vyvazil, takze i kdyz je film dojemnej a misty smutnej, zaroven je vtipnej a optimistickej. No a plastelinova animace ma neco do sebe. Parada.(13.12.2009)

Na to, jak je to morbidní a depresivní příběh, končí velmi hezky a optimisticky - moc pěkné. Klasický filmeček pro chvíle, kdy je vám mizerně a potřebujete nakopnout.(8.4.2006)

Chci, aby mi Geoffrey Rush četl pohádky na dobrou noc.(20.6.2010)

Líbí se mi tahle upřímná, cynická, temně vtipná plastelína. Líbí se mi Harvie Krumpet. A začal se mi líbit Adam Benjamin Elliot.(12.1.2010)

Další zakopaný klenot, který se určitě pokuste sehnat! Tenhle australský dvacetiminutový plastelínový (něco jako Wallace a Gromit) filmeček popisuje životní osudy jednoho retardovaného polského emigranta, který (narozdíl třeba od kolegy Forresta) v životě nedokázal vůbec NIC, naopak ho pronásleduje jedna pohroma a nemoc za druhou. Film je nabitý naprosto neodolatelným černým, neřkuli cynickým humorem, ale pod vším tím cynismem je to vlastně film velmi smutný, lidský, dojemný a povznášející. Celý film skvěle odvyprávěl Geoffrey Rush a získal letos Oscara za nejlepší krátký animák. ________PS:Udělal sem titulky, tak stahujte:-) _________PPS: VĚDĚLI JSTE, ŽE některé žáby mohou přijít zpět k životu, když rozmrznou, a lidé nikoli?(23.9.2004)

"Some are born great. Some achieve greatness. Some have greatness thrust upon them... and then..... there are others..." Neobyčejně obyčejný život Harveka Milosze Krumpetzkého alias Harvieho Krumpeta, jasný příklad toho, jak je lidský život pomíjivý. Naprosto zasloužený Oscar!(20.11.2007)

Demoverze Mary a Maxe se stejnými klady (atmosféra) i zápory (nemůžu se zbavit pocitu jisté chtěnosti). Coby dvacetiminutový kraťas to je ale skvělé náladové dílko.(11.5.2013)

S Wallace a Gromitom to má spoločné len tu plastelínu a stopáž, a tým to končí. Dadel to v podstate celé vystihol (aj titulky dobré spravil). Spôsob akým tu Elliot prepiera tabu spoločnosti (nudismus, retardácia, smrť) je naozaj dosť liberálny, naturalistický až krásne krutý. Ako aj sám život. Asi začnem fajčiť.(5.6.2005)

Netušil jsem, že to někdy vyslovím, ale asi jediný filmek, kde mi Pachelbel & spol. trochu chyběli.(10.12.2006)

Fakt # 963: Život je fajn, i když nejsme z plastelíny.(25.5.2012)

Černý a zároveň vlídný humor poezie všední podprůměrnosti.(4.12.2013)

"Some are born great. Some achieve greatness. Some have greatness thrust upon them... and then... there are others..."(3.7.2011)

Snad nikdy nebyla koncentrovaná deprese a melancholie takhle kouzelná. Navíc, Harvieho tikající plastelínové oko nemá chybu - to je prostý FAKT. God is better than football, God is better than beer...(17.11.2009)

Ocenění: Oscar 2004: nejlepší krátkometrážní animovaný film.(19.4.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9