Pavouk se smaragdovýma očima (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1986, 37 min

Ciste ze sentimentu. Moje nejoblibenejsi detska pohadka.(25.6.2012)

Slušná lehce nadprůměrná studiová pohádka s kratší stopáží, šeredným megapavoukem a poměrně zdařilým příběhem.(15.12.2014)

Líbí se mi pohádky, které jsou něčím jiné a to tahle docela i je. Příjemná nedělní poobědovka. Umění herectví se kolem roku, ve kterém jsem se narodila, velmi cenilo. Ještě.(29.11.2015)

Jedna z nejpodivnějších českých pohádek,ale jedna z mých nejoblíbenějších.(3.4.2007)

Krátká stopáž je výrazným pozitivem pohádky - protože podobné náměty jsem viděl roztahané na hodinu, a člověk se u toho pak nudil. Tady má každá scéna svůj smysl, posouvá děj dál, nešla by vystřihnout. Co mi poněkud vadí, že vlastně nevíme, odkud se najednou ten pavouk u mladé královny vzal a jak to, že každou půlnoc mohl být opět na hodinku člověkem. A potom jsem nepochopil, ač se to stále opakuje, že je dítě a mladičká, proč mladá princezna, když věděla, že tatínek zahynul na moři po špatné radě jedné - vidíte, ani to není vysvětlené, co jsou ty báby v obrazech zač - snad sudičky? - tak proč mladá princezna, když ví, že její otec zahynul na moři po špatné radě sudičky z obrazové galerie, si vybere sudičku, která tatínkovi radila? Starší sestra jí to říkala den předtím, a ona si vybere fakt tu, která mohla za smrt jejího otce? A oč té zlé sudičce šlo? Udělat ze světa pavoučí Bohnice, nebo co? Ale jinak to má atmosféru, nezdržuje se to zbytečnostmi, skutečně škoda, že nebylo o trošku více vysvětlené pozadí celé té "temné síly".(13.10.2016)